מנוף סל

נדרשים להשכיר מנוף סל עבור עבודות שיפוץ, גינון או תחזוקה? אם כן, את המנופים ניתן להשכיר ממגוון חברות, אך לפני שתעשו זאת בוודאי תרצו לוודא שאתם מקבלים תמורה הולמת לכספכם, עם שקט נפשי ותעשייתי.

22.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מנוף סל

freepik

אכן, השכרה של מנוף סל כרוכה בהוצאה בלתי מבוטלת של מאות ואלפי שקלים, ומה שחשוב מלבד המחיר הוא כמובן שתקבלו בדיוק את המענה הדרוש. לכן, במאמר הבא נסביר אודות מנופי סל והשכרתם באופן נכון, מקצועי וחכם.

פתרון מדויק ומשתלם

מנופי סל מוצעים להשכרה במגוון רחב של סוגים ודגמים, הנבדלים זה מזה בעיקר בכושר ההרמה ובגובה, אך גם באלמנטים נוספים. כידוע, מדובר במנופים המסוגלים להרים לגובה אנשי מקצוע המבצעים עבודות שונות, החל בהתקנת מזגן ועד לגיזום צמרות עצים. אבל מעבר לעיקרון הזה יש הרבה הבדלים בין המנופים, ומה שיכול האחד לעשות (למשל להיכנס לתוואי שטח מאתגר) לא יוכל השני לעשות. אז בשביל שלא תכססו ציפורניים בדאגה, קראו את המאמר הבא ותבינו איזה מנוף סל יכול להתאים לכם.

 

קודם כל: להשכיר מנוף סל מגורם אמין

 

למעשה, אם תפנו אל חברה שבאמת מתמחה בתחום השכרת המנופים, כבר תסגרו לעצמכם את רוב הפינות, והסיבה פשוטה מאוד: בחברה כזו עובדים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב מאוד, שכבר התאימו, מכרו והשכירו מנופים לשלל גורמים פרטיים, עסקיים וציבוריים, וגם הובילו את המנופים והפעילו אותם בשטח במשימות השונות.

 

בחברה כזו תוכלו לקבל ייעוץ מדויק לגבי מנוף סל שמתאים לצרכים, בלי טרדות ובעיות, וגם תקבלו גב איתן מבחינת מקצועיות ובטיחות. אכן, בטיחות היא שם המשחק וממש לא מדובר ב- "משחק", אך למרבה הצער פועלים בתחום גם גורמים חובבנים שלעיתים מציעים מחירי רצפה מפתים. נכון שמאוד מפתה לחסוך כמה מאות שקלים, אבל אם המשמעות היא הפקרת העובדים על מנוף שאינו מתוחזק כראוי, בלי ביטוח הולם, בלי אמצעי בטיחות כנדרש בחוק, ועם מפעיל חסר רישיון – פשוט תוותרו על ההצעה ותמשיכו הלאה. 

 

דבר שני: מה אתם צריכים לעשות עם מנוף סל?

 

כאשר תפנו אל חברה מקצועית בוודאי ישאלו אתכם לגבי הצרכים ויכוונו להשכרת המנוף המדויק. אבל בכל מקרה כדאי להתחיל להתאפס כבר עכשיו. אז קודם כל הגדירו היטב מהי העבודה הנדרשת לביצוע וכמה אנשים עומדים לבצע (למשל, יש הבדל בין מנוף סל המתאים לעובד אחד או לשניים). לאחר מכן, הגדירו את הכלים והפריטים שאמורים להיות מורמים עם המנוף (למשל, יש הבדל בין כמה כלי עבודה פשוטים לביצוע עבודות גיזום, לבין פריטים כבדים כמו שקי מלט שיכולים להגיע בעצמם למשקל של מאות ק"ג).

 

עוד חשוב לבחון את תנאי השטח: האם מדובר למשל בבניין עם גישה מאוד נוחה, פשוטה וצמודה למבנה עצמו, האם מדובר בעצים שהגישה לצמרותיהם מחייבת תמרון מיוחד, וכן הלאה. כמובן שיש גם לבחון את הגובה הדרוש להרמה, מאחר שלכל מנוף יש גובה מקסימאלי שאליו הוא יכול להגיע. דרך אגב, כל הדברים האלו יתבטאו גם בעלויות.

 

ולבסוף: הצעת מחיר משתלמת

 

וכמו בכל מוצר להשכרה, גם לגבי מנוף סל השאיפה היא לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר. הצעה כזו תתבסס על התאמה מדויקת של המנוף לצרכיכם (ולא מעבר לכך), על הגדרה מדויקת של זמני העבודה (עם היערכות נכונה מצידכם), ועל השוואת מחירים שתבצעו בין החברות.

 

תגובות

מומלצים