מעקות זכוכית כך תשדרגו את עיצוב הבית

תקופות של מעברי דירות או שיפוץ מבנה או דירה קיימת נחשבות ללחוצות מאוד. במהלך כל התקופה הזו ניתקל בלא מעט קשיים שנערמים עלינו כתוצאה מהמאמץ להביא את עיצוב הבית לרמה הגבוהה ביותר על כל המשתמע מכך.

14.05.2018 מאת: פורטל הכרמל
מעקות זכוכית כך תשדרגו את עיצוב הבית

בתים בהם ישנם גרמי מדרגות יהיו גם בעלי מעקות לרוב, כדי להקל על העולים והיורדים בכל עת. אך מעקות אלו אינם חייבים להיות רק כלי פונקציונאלי-תפקודי, אלא יכולות להוות מקור לעיצוב משלים ואף מוביל את הקו הקיים בצורה משמעותית. אחד הטרנדים העיצוביים הנפוץ בעולם זה כיום הוא הקמת מעקות זכוכית שונות. הזכוכית ידועה כחומר מומלץ לכל מעקה בעיקר משום שהיא חזקה מאוד אך בנוסף הינה בעלת יכולת וגמישות עיצובית רבה.

האם מעקות זכוכית נחשבים לפופולאריים נכון להיום בקרב משפצי דירות?

באופן כללי ניתן לזהות מגמה הולכת וגוברת בהתקנת מעקות זכוכית לבתים המעוצבים בסגנונות שונים. היכולת של המעקה להיות גורם משפיע בנראות הכללית רבה מאוד. מכיוון שהזכוכית מוצבת לרוב במרכז החדר וכמובן נמשכת על פני 2 קומות ומעבר, הרי כי היא נחשבת לאלמנט בולט מאוד. עובדה זו מציבה אתגר לא פשוט בקרב מקבלי ההחלטה האם לעבוד עם הזכוכית כחומר שיעטוף את המעקה ובמידה וכן – באיזו תצורה.

כדי להבין האם חומר זה יתאים גם לנו, מומלץ להביט בפרויקטים לדוגמה שכבר התקיימו בבתים הדומים לשלנו. את זאת אפשר למצוא באתרי החברות המציגות לראווה את מגוון המעקות אותם הקימו. באתרים אלו ניתן תמיד להפריד בין סגנונות ובכך למצוא מעקות מזכוכית המביאות מודרניזציה עכשווית הביתה, ועד למעקות בעלי גון עתיק נושן. כך או כך, עצם היכולת להציץ אל מוצרים קיימים תועיל להבנה שלנו מה נרצה לראות בביתנו.

עיצוב לא מחייב הוצאה כספית גדולה

גם השיקול הכלכלי מהווה מכשול או דווקא גורם מאשר לצאת לדרך עם פרויקט הוספת מעקה שכזה. הזכוכית אמנם לא מן החומרים היקרים בשוק זה אך גם לא זולה מאוד. מציאת ספקים ומשווקים המעניקים חומרים משובחים לעבודה תהיה אף היא שיקול כזה או אחר. היכולת שלנו להבחין הן בפרויקט גמר אך בד בבד להבין האם העלות שווה את התועלת שבו, תהיה חיונית עד מאוד.

לפיכך, כאשר אנו באים לענות על השאלה האם מעקות זכוכית נחשבים לפופולאריים ושכיחים בנוף הישראלי, התשובה תהיה חיובית. יחד עם זאת כפי שהיינו מבצעים מול כל גורם, ספק או עבודה במהלך שיפוץ הבית- נצטרך לבדוק כל צעד וצעד בטרם נבצע אותו. היכולות להביא את הבית לשלמות עיצובית תלויה אך ורק בנו וככזו אל לנו להתפשר על איכות החומרים, עלותם הסופית (על פי השערה מבעוד מועד) וכמובן על הספקים ואנשי הביצוע שרובם ככולם יהפכו את החלום שלנו למציאות.

 

תגובות

מומלצים