מערכות כיבוי אש שכל עסק חייב להחזיק

כיום עסקים רבים מחוברים למערכות נתונים, מידע, תקשורת ובקרה אשר מהוות את ליבת העסק ונחשבות לעמוד השדרה שלו. כל תקלה או פגיעה במערכות אלו יכולה להשבית את העסק כליל ולגרום לפגיעה בו.

04.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מערכות כיבוי אש שכל עסק חייב להחזיק

 

בנוסף, ישנם עסקים המתחזקים נכנסים שאין להם תחליף כמו למשל יצירות אמנות, ספרים עתיקים או מסמכים חשובים וסודיים. כל אלו ועוד זקוקים להגנה מפני אש, שכן שריפה עלולה לכלות את הכל ולגרום לנזק בלתי הפיך. זאת עוד מבלי שהתייחסנו להון האנושי כמו העובדים, הלקוחות והספקים שגם הם דורשים הגנה מתמדת ובטיחות מקסימלית בסביבת העבודה.

מערכות כיבוי אש – חומת האש של כל עסק

כל עסק בעידן המודרני חייב להחזיק מערכות כיבוי אש, בין אם כנגזרת של החוק ובין אם לטובתו והגנתו. ישנם סוגים שונים של מערכות כיבוי שמטרתן לתת מענה לצרכים שונים המשתנים מעסק לעסק. היות ויש לכם רק הזדמנות אחת להגן על מה שחשוב לכם במקרה של שריפה, כדאי מאוד שמערכות כיבוי האש יהיו מותאמות לצרכים אלו במדויק. התאמה מוחלטת לצרכים שלכם תאפשר זמן תגובה מהיר וקצר, תספק את היכולת להוביל אנשים אל מחוץ לטווח הסכנה ובעזרתה ניתן יהיה לכבות את האש במהירות מבלי לפגוע בחיי אדם או בציוד.

אילו מערכות כיבוי אש הן בגדר חובה לכל עסק?

אחת ממערכות כיבוי אש שכל עסק חייב להחזיק היא ספרינקלרים לכיבוי אש. מדובר במערכת כיבוי אש מאוד מתקדמת המזרימה רסס של מים מלמעלה במקרה שדליקה פרצה באזור בו המערכת מותקנת. כדי שהמערכת תהיה כמה שיותר אפקטיבית, פורשים אותה על גבי מערכת צינורות מים שמחוברת למקור מים באופן קבוע. למערכת ישנו מנגנון אוטומטי שמפעיל אותה רק במידה והתגלתה שריפה באופן וודאי.

ומה החוק אומר?

התקנת ספרינקלרים לכיבוי אש מחויבת על פי חוק במבנים ציבוריים, בחניונים תת קרקעיים ועוד. כאשר מתקינים מערכת שכזו, חשוב לוודא שהיא עומדת בכל התקנים וכוללת גם הקמה של חדר משאבות במטרה להגביר את לחץ המים אל מערכת הספרינקלרים במידה ולחץ המים אינו מספק. כמו כן, חשוב שמערכת זו תתאים לצרכי המבנה על מנת לדכא מהר שריפות ולהיות מוכנה להפעלה בכל רגע נתון. פיזור הספרינקלרים צריך להיות נכון ומותאם למבנה ולכן לפני שרוכשים מערכת חשוב להתייעץ, לתכנן ולחשוב על כל הפרטים החשובים, מהגדול לקטן ביותר. 

חברת פלג הנדסת אש מבצעת תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש בהתאם לתקנים הישראלים ולה מערכות ספרינקלרים מתקדמות ביותר.

 

תגובות

מומלצים