מערכת ישיבה לגינה

החלום על בית עם גינה משותף לישראלים רבים. ככל שאנחנו מבלים יותר בבית - מגמה שהתחזקה מאוד בתקופת הקורונה כמובן - כך גדלה הכדאיות של קניית בית עם חצר או דירת גן, ואיתה גדל גם הביקוש למערכת ישיבה מתאימה לגינה.

10.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מערכת ישיבה לגינה

 

הטיפים הבאים יעזרו לכם לבחור נכון מבין שלל דגמי מערכות הישיבה הקיימות כיום.

סגנון

עוד לפני שמתחילים לבדוק את כל האפשרויות של מערכות ישיבה לגינה, כדאי לדמיין. כשבראש שלכם יש תמונה של החצר המושלמת מבחינתכם, תוכלו למקם בה את הפריטים השונים שיאפשרו לכם רביצה נינוחה ואירוח מכל הלב. בשלב הזה תוכלו גם לראות את הסגנון שאתם בעצם מבקשים ליצור בגינה. כך למשל יש אנשים שמעדיפים סגנון נונשלנטי וזרוק יותר, סטייל סיני או הודו, ועבורם מומלצים פופים, ערסלים, מערכות נמוכות וכו'. במקרים אחרים הסגנון הנכון הוא המהודר יותר, עם שולחנות זכוכית יוקרתיים וכורסאות מעוצבות. מי שמחפש חיבור מרבי לטבע יעדיף ריהוט עץ, ובאופן כללי המבחר הרחב של האפשרויות מבטיח מימוש מלא של כל חלום.

עמידות

הדגש החשוב השני לגבי מערכת ישיבה לגינה הוא מידת העמידות שלה. חשוב לזכור שהכיסאות, השולחנות ושאר הפריטים שמרכיבים את מערכות הישיבה חשופים לפגעי מזג אוויר שונים ובפרט לרטיבות. גם השמש רבת העוצמה שמחממת את ישראל לאורך רוב ימות השנה עלולה לפגום באסתטיות של פריטים שונים ובפרט לגרום לצבעים שלהם לדהות.

בהתאם חשוב להתעמק בכל ההיבטים הפרקטיים: עובי שלדת האלומיניום (חומר גלם אידיאלי לריהוט חוץ בזכות היותו עמיד לקורוזיה, כלומר העובדה שהוא לא מחליד), סוג הזכוכית בשולחן (האופציות המומלצות הן זכוכית מחוסמת או רבודה, לבטיחות מלאה), החברה שמייצרת את כיסאות הראטן, אפשרויות הכביסה של הריפודים וכו'.

מידות

מצד אחד ישנו רצון להבטיח נוחות מרבית ושימוש גמיש מאוד במערכת הישיבה, כולל כשמגיעים אורחים. מצד שני חבל להשתלט על כל שטח הגינה ולהפוך אותה לעוד חדר רגיל. בהתאם מומלץ לבצע מדידות מדויקות של השטח, ולהחליט כמה ממנו יוקדש לטובת מערכת הישיבה. חנויות בעלות ניסיון ובקיאות מקצועית בתחום יוכלו לייעץ לכם לגבי החלוקה הנכונה של השטח.

אסתטיות

כל מערכת ישיבה, גם לסלון וגם לגינה, נבחנת גם על סמך המראה שלה. שפע המוצרים בקטגוריה הזו, שכאמור התרחבה במידה ניכרת בשנים האחרונות עם הביקוש ההולך וגדל, מבטיח לכם חופש בחירה מלא. מומלץ ליצור את הפינה בגינה כך שהעיצוב שלה ימשיך את הקו העיצובי שבתוך הבית, כמובן עם טוויסט או שונות מסוימת כדי לבדל את החוץ.

רק לאחר שהתייחסתם באופן מעמיק לכל האספקטים הנ"ל - סגנון, עמידות, מידות ואסתטיות - נכנס לתמונה השיקול הכלכלי. אמנם מערכות הישיבה לגינה עשויות להיות מוצרים לא זולים, אבל התמורה גבוהה, ובהתאם יחס העלות תועלת משתלם מאוד. בכל מקרה את תג המחיר תשכחו תוך זמן קצר, ואילו הנחת ממערכת הישיבה תתרום לאיכות החיים שלכם במשך שנים רבות.

 

תגובות

מומלצים