מצלמות הפולארויד חוזרות בגרסה חדשנית ומסקרנת

עולם הצילום עבר התפתחויות ושינויים מהותיים במהלך העשורים האחרונים. לפני עשרים שנים רובנו לא ידענו אפילו מהי מצלמה דיגיטלית, וכיום לכל אחת ואחד מאיתנו יש מצלמה משוכללת ומתקדמת ביותר בתוך הסמארטפון שנמצא בכיס.

23.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מצלמות הפולארויד חוזרות בגרסה חדשנית ומסקרנת

קרדיט לתמונה: פוטוליה

 

בעוד נראה כי עולם הצילום רק הולך ומתחדש ואלמנטים וותיקים בו הזכורים לנו לטובה הולכים ונעלמים, זהו לא תמיד המצב. הגרסאות הנוכחיות של מצלמת פולארויד, אותה כולנו זוכרים משנות התשעים, מהוות דוגמה מצוינת לכך

לצלם ולהדפיס מיד – גרסת 2020

הצעירים שבינינו אולי לא מכירים טוב במיוחד את הביטוי "מצלמת פולארויד", אך אלו מבינינו שכבר עברו את גיל 30 וודאי זוכרים את אותן מצלמות מרובעות ומסורבלות יחסית אשר מיד לאחר הצילום מדפיסות את התמונה. בעוד מצלמות אלו נחשבו לסוג של גימיק כאשר יצאו לפני כמה עשרות שנים והיו פופולאריות יחסית, נראה כי מאז המעבר לעולם הצילום הדיגיטלי הן כבר לא נפוצות במיוחד וניתן למצוא אותן בעיקר בקרב אספנים וחובבי צילום מושבעים.

לכן מסקרן כל כך לבחון את גרסאות המאה העשרים ואחת של מצלמת הפולארויד, אותן ניתן לרכוש כיום במחירים אטרקטיביים ביותר ובמגוון רחב של צבעים ודגמים. כמו הדגמים המקוריים אשר שימשו השראה לסדרת המצלמות החדשה, המאפיין המרכזי והחשוב ביותר של מצלמת פולארויד ב 2020 הוא האפשרות לצלם ולהדפיס מיד את התמונה כמובן, אך בזה לא מסתכמת האטרקטיביות של מצלמות אלו. בגסרתן המודרנית יכולות מצלמות הפולארויד של 2020 לעשות הרבה מעל ומעבר למה שעשו מצלמות פולארויד לפני עשרים או שלושים שנים, ובכך הן מעשירות את עולם האפשרויות הפתוחות בפני צלמים חובבים ומקצועיים כאחד.

למשל, ניתן למצוא בדגמים מסוימים של מצלמות פולארויד הנמכרות כיום פיצ'ר המאפשר להקליט קול במהלך הצילום, כך שלא רק שמקבלים תמונה באופן מיידי, אלא היא גם מלווה בסאונד. התמונה מודפסת עם קוד QR קטן אותו סורקים באמצעות הסמארטפון, אז ניתן לשמוע את הסאונד שהקלטנו במהלך צילום התמונה. ללא ספק הרחבה משמעותית ומתבקשת של עולם הצילום אל עבר מחוזות אחרים...

בנוסף, בעוד מצלמת פולארויד נחשבה בעבר למצלמה ברמת איכות ומקצועיות בינונית לכל היותר (אלו לא היו המצלמות בהן משתמשים צלמים מקצועיים...), בדגמים של היום של מצלמות פולארויד ניתן למצוא כבר חידושים ושיפורים טכניים שונים, אשר משלבים בין הקונספט הישן והפופולארי של סוג מצלמות זה לבין טכנולוגיית הצילום המתקדמת הקיימת כיום. כך, תוכלו למצוא מספר דגמים של מצלמת פולארויד עם פיצ'רים טכניים מתקדמים דוגמת חשיפה אוטומאטית (המצלמה קובעת באופן אוטומאטי את אורך החשיפה בהתאם לתנאי התאורה הקיימים בסביבת הצילום), מצב צילום סלפי, פלאש מובנה ועוד. גם טווח הדגמים והמחירים רחב יחסית, כך שניתן למצוא מצלמה אטרקטיבית שכזו עבור כל קהל יעד, החל מצלמים מקצועיים וחובבי צילום מושבעים ועד לילדים ונוער.

 

מבחינות רבות, זו יכולה להיות המתנה המעניינת והאטרקטיבית ביותר שתתנו, תקבלו או תקנו לעצמכם, במהלך השנה הקרובה...

 

המאמר באדיבות אתר CLICK 2 המציע למכירה ציוד צילום, התקנים חכמים וג'אדגטים  

 

תגובות

מומלצים