משתלה לקנות וליהנות

שורה של פרחים וריחות, רגע נקי ומאוורר בלי מכונות. משתלה היא המקום הנכון למצוא בו יופי ושקט ואחר כך לקנות איזה עציץ או אפילו זרעים לגינה. המוכרים בביגוד נוח, מדים של דגמ"ח וחולצות עבודה.

31.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
משתלה לקנות וליהנות

 

שותלים, מעבירים מעציץ לעציץ, בודקים, מנקים, מטפחים ומסירים עלים מיותרים. משתלות במקום מגוריכם קורצות לכם להיכנס אליהן אחרי העבודה ואפילו ביחד עם הילדים, קחו את הקריצה הזו ותרוויחו חווית קנייה בלי קניון ובלי המולה. אפשר לבחור שתילים בכייף ואפשר להפוך את הביקור הזה לחוויה מלמדת ומעשירה.

משתלה – ריח של פעם

חצר של סבתות עם פחי זיתים שצבעו אותם בסיד לבן והפכו אותם לעציץ. כמובן שאחד מן העציצים היה של אוטרה, הצמח שהיו מברכים עליו בשעת ההבדלה. תשאלו עליו בכל משתלה. קוראים לו גרניום לימוני ועד היום, אנשים שחצו את גיל החמישים, יודעים לזכור את הנשים עם המטפחת, הבורקס של יום ששי והגרניום הלימוני של מוצאי שבת. השרף של העלים, אגב, גם מבריח יתושים, רק טוב יוצא מן הצמח הזה, כמו רבים אחרים שתפגשו כאן.

המתנה האולטימטיבית  בין הפרחים

אם הוזמנתם לארוחה ולא בא לכם להביא פרחים שיקמלו אחרי שבוע, או שמתחשק לכם לתת משהו קצת פחות חד פעמי, קצת פחות זמני, הביאו עציץ, אפילו קטן. תראו שהוא עושה את זה. ויש עציצי חרס קטנטנים, רובם מיוצרים בארץ והם נפלאים כמתנה למארחת וגם למארח. כל משתלה מוכרת גם עציצים עם צמחי המזל המפורסמים, צמחים שמסמלים שפע או בריאות או אחווה או דומיהם והם נמכרים כשהם מוכנים, בתוך עציץ מוכן עם אדמה נכונה. גם בקשר לאדמה כדאי לבוא לכאן, כיוון שכאן תוכלו למצוא אדמת עציצים מוכנה. זה אומר שהיא כבר מדושנת, מחוטאת ומכילה חומרים מזינים בכמות הנכונה.

הילדים ייהנו מן השוטטות בין הפרחים שנשתלו, אתם תיהנו משפע הצמחים ועובדי המשתלה ייהנו לארח אתכם, בדרך להחלטה על השתיל ועל המתנה. כדאי לשאול אותם גם לגבי עונת זריעה כי יש צמחים שהחורף יבהיל אותם ויש צמחים שהחום יעשה להם רק טוב, חרציות לדוגמה. הן יפנו מבטן אל השמש בשלווה גמורה, כאילו אף אחת כאן לא קופחת ואף אחד לא מת מצמא. העצה של העובדים היא חשובה כדי שהעציץ שקניתם יפרח בשמחה ויעניק לכם רגעי שלווה. אם אתם שותלים מתחילים אז תבקשו פרחים שדורשים הרבה השקייה, כי גננים חדשים נוטים לעשות בדיוק את זה, להשקות יותר מדי. או אז העלים מצהיבים, נושרים והצמח בסופו של דבר לא נשאר. בכל משתלה תוכלו לקבל עצה טובה לגבי תדירות ההשקייה. בדרך כלל פעם או פעמיים בשבוע יספיקו, ותמיד כדאי לוודא שהאדמה כבר לגמרי יבשה. עכשיו קחו את העציץ לדרך חדשה.

 

תגובות

מומלצים