ניכיון צ'קים בדרך מהירה ויעילה

בזמנים קשים שבהם חלה ירידה משמעותית בהכנסות בעסקים רבים, לעיתים נקלעות חברות למצוקת מזומנים אדירה והן מחפשות דרכים כדי לצאת מסבך זה. אף אחד מהעסקים אינו רוצה שהעסק שבנה במו ידיו, יצר מכירות יפות והניב רווחים עד לפני חודשים, יקרוס.

11.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ניכיון צ'קים בדרך מהירה ויעילה

 

ניכיון צ'קים בשיטה כדאית

עסקם רבים מנהלים תזרים מזומנים אך בחודשים האחרונים היו תשלומים שהלקוחות לא העבירו והיו גם המחאות דחויות שהגיעו מהלקוחות אך מועד פירעונם התאחר. לאור מצוקת המזומנים גם של הלקוחות, הם אומנם העבירו תשלום אך מחוסר ברירה רשמו אותו לעוד חודשיים. לנוכח המצב דבר זה מתקבל בהבנה מלאה, אך הוא יוצר חור בעייתי בתזרים המזומנים וקיים חשש שיתרת החובה תחצה את גובה מסגרת האשראי שאושרה לחברה.

אחד הפתרונות המוצלחים ביותר במצבים הללו הוא ניכיון צ'קים ללא בירוקרטיה, להפוך את ההמחאה הדחויה לכסף מזומן.

פעולה הזו מתבצעת בכמה שלבים מהירים:

  • הלקוח מגיע עם ההמחאה למשרדי חברת מיכמן או לחלופין שולח צילום שלה בווטס אפ או במייל.
  • בהמחאה זו רואים באופן ברור את פרטי הלקוח, סכום ההמחאה ומועד הפירעון.
  • בחברת מיכמן בודקים מיהו הלקוח, אם מדובר בעסק אמין או בעסק שמצבו בבנק בעייתי עקב החזר של כמה המחאות, או עקב סיבות אחרות.
  • אם מדובר בלקוח שאין חריגות או בעיות שונות בפעילותו והיא נורמטיבית, יאושר ביצוע ניכיון הצ'ק הספציפי. הלקוח יקבל מידע על הסכום שיופקד בחשבון הבנק שלו בניכיון הריבית והעמלות שנקבעו מראש.
  • אם הלקוח מאשר את העסקה, התמורה מועברת באופן מידי לחשבון הבנק..
  • באמצעות צעד זה, המצב בחשבון הבנק התאזן והתרחק באופן ניכר מהקו האדום.
  • מעבר לכך, מדובר בשקט נפשי עצום, בעל החברה רגוע, כיוון שאין כרגע בעיות כספיות בחשבון הבנק הוא יכול לישון בשקט.

היתרונות בניכיון הצ'קים

פעולת הפיכת ההמחאה הדחויה לכסף מזומן, מקדימה למעשה את יום הפירעון שלו וכעת היא די תואמת את התאריך המקורי שבו בעל העסק היה אמור לקבל את ההמחאה על פי תנאי התשלום.

בדרך זו, בעל החברה יכול לפעול במלוא העוצמה להרחבת הפעלות העסקית כשהבנק לא נושף בעורפו. החשש הוא מהחזר המחאות, החזר חיובים, חוסר יכולת להעביר שכר לעובדים ועוד.

בעזרת חברת מיכמן מבצעים ניכיון צ'קים ללא בירוקרטיה וכך יוצרים את מרווחי האשראי הנחוצים בחשבון הבנק. החיוב הריבית הוא לא יקר והעברת הכסף היא אקוטית ולכן העסקה כדאית.

נכתב באדיבות מיכמן – אשראי לעסקים.

 

תגובות

מומלצים