נערכים לחגים? כל מה שצריך לחג מלבד האוכל והאורחים

חגי תשרי מתקרבים אלינו במהירות ועוד מספר שבועות משפחות רבות ייפגשו לארוחות החג המסורתיות. רגע לפני שהחגים מתחילים ולאחר שכבר תיאמתם את ארוחות החג עם קרובי משפחה וחברים, כדאי לכם להכין רשימת קניות ולרכוש כל מה שצריך לארוחת חג מפוארת ומהנה

19.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נערכים לחגים? כל מה שצריך לחג מלבד האוכל והאורחים

 

מעבר למתנות שברצונכם להעניק למוזמנים ולבני המשפחה ומעבר למנות הטעימות שבכוונתכם להכין לכל האורחים.

מוצרים בסיסיים לחג

בכל ארוחה חגיגית, הן בתקופת החגים והן בערבי שבת, נהוג להוציא כלי אוכל יפים וחגיגיים, ולא לסדר את השולחן עם כלי האוכל הרגילים. לכן, לפני שהחגים מתחילים כדאי לבדוק את הארונות במטבח ובהתאם לצורך לרכוש סט כלי הגשה ואוכל חדש. כמו כן, לאחר שקבעתם כי ארוחת החג תהיה אצלכם, עליכם לבדוק האם יש לכם מספיק צלחות, כוסות, כלי הגשה וסכו"ם, ובהתאם לצורך לרכוש פריטים חסרים.

בכל שולחן חגיגי ובכל ארוחת חג נהוג להוציא כל כלי האוכל היפים ביותר. כדי ליהנות משולחן חגיגי כדאי להקפיד על סט כלי אוכל בגוון ובעיצוב אחיד, אך אפשר לשלב גם כוסות וצלחות משני סטים שונים. תקופת החגים מאפשרת לכם לחדש את כלי האוכל וההגשה, זו גם תקופה משתלמת לרכישת כלי אוכל בגלל המבצעים המשתלמים.

המוצרים הבסיסיים ביותר לארוחת חג מסורתית וחגיגית הם כמובן כוסות שתייה, כוסות יין, סט צלחות הכולל צלחת בינונית למנה ראשונה, צלחת גדולה ומעוצבת למנה עיקרית, צלוחיות קטנות או קעריות למנה אחרונה ולסלטים, וכמובן יש להניח סכינים, מזלגות, כפות למרק וכפיות.

בנוסף, כדי ליהנות מאווירת החג מומלץ לרכוש סט מהודר ויוקרתי של כלי הגשה. במקום קערת הסלט המיושנת בה אתם עושים שימוש מדי יום, כדאי בארוחת החג להגיש סלטים, תוספות וממרחים בקערות חדשות ומעוצבות בהתאם לעיצוב של כלי האוכל.

לערוך שולחן חגיגי ומרשים ביופיו

לאחר שבחרתם כלי אוכל והגשה, רכשתם כוסות חדשות בעיצוב אלגנטי וחידשתם את הסכו"ם, כעת עליכם לתכנן כיצד ברצונכם לערוך את שולחן החג. כדאי לשאוב רעיונות מאתרים של מעצבים מוכרים ומכתבות העוסקות בנושא. כדי לשדרג את השולחן הערוך כדאי להצטייד באקססוריז מתאימים, ובראש ובראשונה עליכם להזמין מפת שולחן חגיגית בגוון לבן, בהיר או ססגוני.

המפה תכתיב את עיצוב השולחן ואת האווירה בחג, לכן רבים בוחרים מפות לבנות המשדרות קדושה וחגיגיות, אך בהחלט אפשר לערוך את השולחן לחג עם מפה בגוון אחר, ולא חייבים לבחור מפות סטנדרטיות בגוון אחיד והומוגני. באתר של חברת ורדינון תוכלו להזמין מפות שולחן חגיגיות באיכות גבוהה ובמגוון דוגמאות, גדלים וצבעים.

לאחר בחירת המפה תוכלו לבחור אקססוריז לקישוט השולחן וכדי לשדרג את האווירה לסועדים. לכן, כדאי להזמין כמה שבועות לפני תקופת החגים פריטים לעיצוב השולחן כגון מפיות מעוצבות, פמוטים לנרות, כלי הגשה מעוצבים ברוח החג, קנקני שתייה ועוד.

 

תגובות

מומלצים