נקודות חשובות בבניית אתרי אינטרנט

האינטרנט הינו כלי אדיר להעברת מידע, לפרסום ולמכירות. את כל העברת המידע והפעילות הנוספת מבצעים באמצעות אתרי אינטרנט שונים אותם בונים בהתאמה לצרכי בעליהם. בכל אתר כזה יש אוסף של דפים שמציגים מידע חיוני לגולשים.

14.11.2017 מאת: פורטל הכרמל
נקודות חשובות בבניית אתרי אינטרנט

את האתרים בונים מומחים לנושא על פי דרישות בעליהם ועל פי תכנון מסודר ומובנה. התכנון כולל חשיבה על אלמנטים כמו: שם, נושא, תוכן, קהל היעד ועוד. את כל החומר הזה צריך לעצב בצורה מושכת עין על מנת שהגולשים ישהו בו זמן ארוך ככל האפשר. בעידן המודרני ניתן לבנות אתרי תדמית, אתרי ג'ומלה, אתרים למסחר מקוון, אתרים עבור מערכות מחשוב בענן ועוד. 

תהליך הבנייה

לאחר שמבינים מהלקוח על צרכיו ולומדים על פעילותו ניגשים למלאכה, ואחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא בחירת שפת תכנות מתוך כמה אפשריות. שפת HTML הינה השפה הבסיסית והפופולארית ביותר. יש צורך לערוך את המלל הנדרש בצורה נכונה ולהקפיד על כתיבה נכונה וללא שגיאות. מומלץ להשתמש בשפה קליטה וברורה אשר תצליח להעביר את המסרים החשובים ללא מאמץ. רצוי ששם האתר, למשל, יהיה קצר וקליט. לצד המלל יש צורך לבחור בתמונות אשר יגדירו היטב את מהות האתר. לא מומלץ להעמיס תמונות שלא לצורך על מנת לשמור על ההרמוניה המתבקשת בין המלל לתצוגת התמונות.

תכונות נדרשות

כל האתר חייב להיות רספונסיבי. הוא אמור להיות נעים ומותאם לצפייה למחשבים נייחים, ללפטופים, לטאבלטים ולסמארטפונים. הגולש חייב לקבל אפשרות נוחה לדפדוף וקריאה, וכן, לגלישה אנכית כשכל  האלמנטים מסודרים אחד מתחת לשני. יש צורך לבחור מספר צבעים ולהיצמד אליהם בכל דף באתר. רצוי שאחד הצבעים יהיה זה שמזוהה מכל עם הגורם אליו שייך האתר. הצבע  המקובל ביותר כרקע הינו הלבן מאחר וקל מאוד לקרוא כיתוב שחור על רקע לבן. ניתן לבחור גם צבעי רקע מרהיבים ובהירים אחרים לצורך משיכת תשומת לב.  יש להקפיד על תפריט ניווט בולט וברור הממוקם היטב, כזה שיכוון את הגולש לדף המידע אליו הוא נזקק. רצוי למקם אחד נוסף בתחתית העמוד לנוחיות המשתמש. יש צורך להקפיד על עיצוב הלינקים, ובאתרים מרובי דפים להוסיף אלמנט של חיפוש מהיר.

אתר למכירות

אתר מקוון שנועד למכירות חייב להיות מותאם לצרכים אלו, ולכן, הוא אמור להיות באופן שבו המסחריות, השיווקיות והתוכן יהיו מסונכרנים ביניהם ויגרמו לגולש לבצע רכישה. הדבר אומר, בין היתר, תמונת פריט ברורה, מפרט שמעיד על תכונותיו, מחיר מומלץ ואפשרות לרכישה מיידית. כל זה לצד בחירת אמצעי תשלום נוחים. בניית אתר הינה תהליך מורכב שיש לעשותו מתוך תכנון נכון. אתר אינטרנט הוא אחד הכלים המשמעותיים שמסייעים לפעילות כל ארגון בתקופה המודרנית, ומשום כך, יש צורך לקבל שירות מחברה שמתמחה בתחום של בניית אתרים מגוונים.

תגובות

מומלצים