סבב בחירות 3 והיד עוד נטויה אז מי דואג לנזקקים?

סבב בחירות שלישי, אין ממשלה. המפלגות כולן עסוקות בקמפיין הבחירות, וכתוצאה מכך הנזקקים לא באמת מקבלים את המענה לו הם זקוקים כדי לשרוד.

26.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סבב בחירות 3 והיד עוד נטויה אז מי דואג לנזקקים?

 

ישנן עמותות שדואגות להן, אך כדי לעשות זאת, עליהן לגייס תרומות ולהקדיש את מרצן לשיווק. ברוב המקרים, תקציבי העתק שדורשות המדיות החברתיות על פרסום בתקופת בחירות מונעות מהעמותות לפרסם כמו שצריך. התרומות קטנות בהתאם ובמקביל התקציבים הממשלתיים מוקפאים, שכן הממשלה לא עובדת. וכמובן שמי שמשלם ביוקר אלו הנזקקים...

אז איך אפשר לצאת מהלופ?

עמותת פתחון לב פועלת להתמודדות עם עוני בחברה הישראלית כבר שנים רבות. ניסיונה מלמד שרק פתרון ברמה הלאומית יוביל לצמצום בהיקפי העוני מבחינה משמעותית ויוכל לעזור באמת לנזקקים. לכן, העמותה ניסחה את חוק פתחון לב למאבק בעוני ופועלת לקדם אותו ולהחזיר את האחריות לידי הממשלה. במרכזו של החוק עומד חזון הקמת רשות לאומית שמיועדת לטיפול בעוני ולה יוקצו תקציבים שישולבו בתקציב המדינה. מעבר לכך, על פי העמותה על המדינה צריכה לחשוב על תכנית למיגור התופעה וליישם אותה.

אך עד שלא תהיה ממשלה לא ניתן להעביר חוקים, גם אם חוקים אלו מיועדים לשפר את מצבם של הנזקקים.

תרומות של אנשים פרטיים

מעבר לדאגה לאומית באמצעות תכנית רב שנתית ורב מערכתית למיגור העוני, מדי שנה בשנה העמותה פועלת כדי להעניק לעשרות אלפי ישראלים סיוע בצורכי קיום בסיסיים. ניתן להעניק תרומה לנזקקים באתר פתחון לב, כך שמשפחות קשות יום יוכלו לחיות בכבוד ואפילו לצאת מקו העוני. הסיוע לנזקקים ניתן במספר דרכים: אם על ידי מתן אוזן קשבת, אם על ידי מתן סיוע בביגוד והנעלה, אם על ידי מתן סיוע משפטי ואם על ידי מתן עזרה למוסדות אשר מעניקים סיוע לנזקקים.

פרויקטים מיוחדים

כדי לשבור את מעגל העוני ולהעניק לנזקקים את כל העזרה לה הם זקוקים, קיימות תכניות רבות לטווח הקצר והארוך, לצד שיתופי פעולה אסטרטגיים. בין הפרויקטים המיוחדים שבאמצעותם ניתן לתרום נמצא "בזאר יד 2 מכל הלב", הכולל חנות יד שניה עם מוצרים מתרומה במחירים סמליים, כאשר כל ההכנסות מחנות זו משמשות לקניית אוכל לנזקקים. דרך נוספת לתרום היא על ידי מחזור, כך גם כל הצדדים מרוויחים. אתם תורמים את הבגדים הישנים והלא ראויים ללבישה שלכם, העמותה מוכרת אותם למפעלים כסמרטוטים והתשלום עבורם עובר לקניית מזון לנזקקים.

יש דרכים רבות להעביר תרומה לנזקקים באתר פתחון לב, גם ובעיקר בתקופת הבחירות. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את הדרך שלכם לתרום.

 

תגובות

מומלצים