סוגי מצלמות אבטחה לבית

ישנן סיבות רבות שבגללן כדאי להוסיף מצלמות אבטחה לבית: כשישנם ילדים קטנים שמטופלים על-ידי מטפלת

10.10.2018 מאת: פורטל הכרמל
סוגי מצלמות אבטחה לבית

(שהרי כולנו מכירים את המקרים שבהם גם מטפלות מומלצות עם ניסיון עשיר בטיפול בילדים התגלו כמי שלא ממלאות את תפקידן כפי שאנחנו מצפים ממי שמטפל בילדים רכים), כשישנם קשישים שזקוקים לעזרה יומיומית ובביתם חי מטפל סיעודי (שהרי גם במצבים אלה כבר תועדו מקרים של פגיעה בחסרי ישע) וכמובן כדי להגן על הרכוש שלנו (ובפרט במקרים שבהם הבית חשוף במיוחד לפורענות).

למי שבוחר להתקין מצלמת אבטחה בביתו ישנן אפשרויות רבות, וחשוב לבחור מתוכן באופן מושכל. בפרט מומלצת היכרות עם האופציות הבאות:

מצלמות אבטחה IP

אחת האופציות הפופולריות ביותר כשמחפשים מצלמות אבטחה לבית היא מצלמות IP – מצלמות אלה מאפשרות לצפות בתמונות ובתיעודים מכל מחשב שמחובר לרשת האינטרנט וזהו גם היתרון העיקרי שלהן. באופן טבעי ניתן למצוא מגוון רחב של מצלמות אבטחה IP מבחינת איכות הצילום, מבנה המצלמה (כיפה, צינור וכו'), היכולת לצלם גם בחושף ופרמטרים נוספים.

מצלמת אבטחה אלחוטית

מצלמות אבטחה ביתיות אלחוטיות תלויות באיכות הקשר האלחוטי בינן לבין מערכת הבקרה ועלולות לסבול מניתוקים. זהו שיקול שחשוב לקחת בחשבון, מה גם שדווקא ברגע קריטי עלול להיווצר נתק שכזה ולמנוע את התיעוד הנדרש. לצד בעיית האמינות של האופציה הזו של מצלמות אבטחה לבית ישנם גם יתרונות. בפרט אין צורך בחיווט לא אסתטי שעלול להפריע לתנועה החופשית במרחבים השונים וכן קל מאוד לנייד את המצלמות האלה לכל מקום. עוד יתרון הוא קלות התפעול שלהן.

מצלמות אבטחה לבית – גלויות או נסתרות?

החלטה חשובה נוספת כשמחפשים מצלמות אבטחה לבית היא האם להתקין את מצלמות האבטחה באופן גלוי או נסתר. במרבית המקרים מותקנת מערכת גלויה שמייצרת הרתעה. כך למשל כשסיבת ההתקנה של מצלמת האבטחה הביתית היא להבטיח טיפול נכון וראוי בילדים על-ידי המטפלת, אין שום סיבה להסתיר מהמטפלת את קיומן של המצלמות ואף להפך: מטפלת מקצועית שמקפידה על התנהגות נכונה בכל רגע ורגע לא תירתע מכך שישנן מצלמות שמתעדות אותה וכמובן שלא תהיה לה בעיה עם קיומן. לעומת זאת אם חושדים שמתבצעת עבירה מסוימת וזקוקים להוכחות, כדאי לבחור באופציה של מצלמה נסתרת – שהתקנתה מורכבת יותר אולם לא יקרה יתר על המידה.

התקנה מקצועית בלבד

בכל מקרה שבו רוצים להשתמש במצלמת אבטחה ביתית, חשוב מאוד להקפיד על התקנה מקצועית בלבד. התקנה שלא על-ידי איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון רב עלולה להוביל לכך שהמצלמה עצמה תינזק, ועוד מצב בעייתי הוא שהכיסוי שמספקות המצלמות בבית אינו מיטבי – כלומר נשארו שטחים מתים מחוץ לטווח הצילום, איכות הצילום לא מספקת את האינפורמציה הנדרשת, ישנם נתקים ברגעים רבים ותקלות נוספות שמונעות למעשה ממצלמות האבטחה למלא את תפקידן בדרך הטובה ביותר האפשרית.

 

תגובות

מומלצים