סכין סנטוקו

סנטוקו הוא שם של סכין מטבח יפני שמיועד הן לשימוש מקצועי והן לשימוש ביתי. שם הסכין הוא שילוב של שתי מילים ביפנית ( san שלוש ו־ toku סגולה) הודות ל-3 סגולותיה : חיתוך, קיצוץ ופריסה של מזון.

20.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סכין סנטוקו

צילום יחצ

 

אמנם מילה זו שימשה רק בדת הבודהיסטית, אבל עם פתיחתה של יפן למערב (בשנות ה-20 של המאה ה-20 לערך) והתחלת אכילת בשר במדינה זו (עד אז התזונה ביפן הייתה מבוססת על דגים), הוא הושאל לסכין זה שמיועד גם לחיתוך כל דבר ובעיקר - חיתוך בשר שנחשב אז לחומר גלם אופנתי, חדשני, מודרני ומתוחכם.

הסכין שכולל את כל היתרונות

סכין סנטוקו נוצר מהכלאה בין שני סכינים ומשלב את היתרונות של שניהם:

  • סכין נקירי -סכין יפני שמושחז מצד אחד בלבד עם פרופיל יחסית שטוח. סכין זה יועד במקור לירקות בלבד אבל שימש במטבח היפני המסורתי כמעט לכל דבר
  • סכין שף מערבי – סכין שמושחז משני הצדדים עם עיקול שמודגש כמעט לכל אורכו של הלהב

למשל, הקצה של סכין סנטוקו שפיצי כמו סכין שף מערבית, אבל הלהב שלו מעוגל יותר ודומה לזה של סכין נקירי. ובמילים אחרות – העיקול בלהב של סכין סנטוקו הוא יחסית מתון, כך שהוא לא מסתיים בשפיץ אלא בקצה דמוי מקור שמתעקל כלפי מטה

יש הטוענים שלסכין זו מבנה הפוך מהמקובל : להב (באורך 150-180 מ"מ ולרוב 170 מ"מ), שמעוגל בחלקו העליון וישר בחלקו התחתון. ואגב, הלהב של הסכין מחובר לידית אחיזה שעשויה מחומרים שונים (מתכת, פלסטיק או עץ) שמעוצבת בסגנונות שונים (יפני או מערבי). הלהב עצמו מיוצר מפלדה מסוגים שונים (פלדת אבקה, פלדת אל-חלד ופלדת חמצן)

סנטוקו - סכין שכבש את העולם בסערה

סכין סנטוקו אמנם אינו אפקטיבי כאשר נדרש פלוט של דגים ופירוק של בשר, אבל הוא מעולה לחיתוך ירקות, לטיפול בנתחי בשר שמגיעים היישר מהקצב ולטיפול בדגים מפולטים – מה שמאפשר לעשות בו שימוש במגוון שיטות: בוכנת רכבת (נדנוד) וחיתוך בדחיפה.

אמנם סכין סנטוקו אינו מצטיין באף אחת משיטות אלו, אבל הודות ללהב הקצר שלו הוא מסוגל לבצע משימות שונים וחיתוכים שונים בהצלחה – מה שהופך אותו לאידיאלי לשימוש במטבח היפני הביתי שמוגבל מבחינת מקום.

התוצאה היא שסכין סנטוקו הפך במהירות להצלחה מסחררת ולסכין הנפוץ ביותר במטבח היפני הביתי, אבל לא רק שם. הודות לשתי התכונות החיוביות שלו הסכין כבש את עולם הבישול בסערה (כולל את מדינת ישראל):

  • חיתוך מדויק וקל של כל חומרי הגלם שנמצאים במטבח
  • הערמת מוצרי הגלם השונים על גב הסכין לצורך העברתם בקלות מקרש החיתוך לסיר.

איפה כדאי לרכוש סכין סנטוקו

אם כבר קונים סכין סנטוקו, אז מוטב לקנות סכין ממקור יפני אותנטי איכותי. בישראל ישנם חנויות המתמחות בסכיני מטבח יפניים, ובהן ניתן למצוא סנטוקו שיתאים למטבח שלכם.

בהצלחה במטבח!

 

תגובות

מומלצים