סכינים

כל אדם שאוהב לבשל יודע שבכדי לבשל בצורה נוחה ואיכותית, יש צורך בסכיני מטבח התואמים לכל צורך ומטרה. סכין מטבח היא בעלת תפקיד חשוב ומהותי בכל הנוגע לקולינריה.

09.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סכינים

FREEPIK

 

מדובר על כלע העבודה המרכזי ביותר במטבח אשר לא משרג רק את החוויה של הבישול, אלא משדרג לחלוטין גם את התוצרים שניתן לקבל בתום הבישול. בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בתחום כלי הבישול בכלל ותחום סכיני המטבח בפרט ולא מעט אנשים תוהים  כיצד מתוך ההיצע המשמעותי בתחום סכיני מטבח ניתן לבחור את סכין המטבח האולטימטיבית.

כמו כן, איזה סכין כדאי לכל אדם לבחור בהתאם להרגלי הבישול שלו? במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות סכינים שכדאי לכם לבחור עבור המטבח שלכם.

 

סוגי סכיני מטבח שקיימים בשוק

חשוב מאוד להבין ראשית כל איזה סוגי סכיני מטבח קיימים כיום בשוק. מבין הנבחר הרחב והדגמים השונים, ניתן למצוא גם סכינים הרלוונטיות עבור עבודה עם מוצרי מזון שונים. הסכינים שכדאי להכיר הם:

סכין שף אשר מהווה סכין שגודלה יהיה בדרך כלל בין 25-30 ס"מ ולפעמים אפילו יותר. לסכין יש להב ארוך יחסית והיא מתאימה כמעט לכל סוגי השימושים.

סכין עגבנייה שהיא סכין בגודל של 10-15 ס"מ ויש לה להב מסורי. הסכין מאפשרת חיתוך לא רק של עגבנייה אלא היא גם רלוונטית באופן כללי לחיתוך ירקות ופירות שיש להם קליפה קשה ופנים רל.

סכין ירקות ופירות היא סכין קטנה בגודל של 7-10 ס"מ, היא רלוונטית לצורך פריסת פירות או ירקות קטנים. להב הסכין נוקשה ומחודדת בקצה והיא מאפשרת להוציא פגמים בירקות או בפירות או חרצנים

סכין לחם שהיא סכין גדולה שיש לה להב משוננת המאפשרת חיתוך יעיל ומדויק של הקרום הפריך של הלחם.

סכין פילוט שהיא סכין הרלוונטית לצורך פריסת דגים ובשרים רכים. הסכין תהיה בדרך כלל בעלת להב צר וקצה מעוגל.

 

כיצד בוחרים סכיני מטבח בצורה הטובה ביותר?

מעבר לבדיקת המחיר של הסכין, חשוב מאוד לוודא כאשר מעוניינים לרכוש סכינים למטבח כי מדובר על סכין עמידה ואיכותית אשר תשמש אותנו לאורך זמן רב ולא תתבלה תוך פרק זמן קצר. לא כדאי לרכוש סכינים מיצרנים לא מוכרים וכן מומלץ לבחור בסכין ממותג אשר עומד בתקן האירופאי. כאשר מדובר על סכינים איכותיים כדאי מראש לוודא שתקבלו אחראיות לרכישה שלכם. אם אתם מחפשים סכינים למבינים האתר המוביל ביותר בתחום.

 

 

תגובות

מומלצים