עבדתם בחיפה ונפצעתם? ככה תגישו תביעת אובדן כושר עבודה

העיר חיפה היא עיר רבת פעלים אשר מכילה חנויות, בתי קפה, מסעדות, מפעלים, משרדים ושאר מרחבים ועסקים בהם עובדים עשרות אלפי גברים, נשים, בני נוער ומבוגרים.

16.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
עבדתם בחיפה ונפצעתם? ככה תגישו תביעת אובדן כושר עבודה

 

עיר זאת שנחשבת עיר נמל תוססת ומטופחת, מייצרת עבודה לכל סוגי האוכלוסייה כמו גם פרנסה טובה וראויה. אבל מה עושים כאשר מתרחשת תאונה או פציעה במקום העבודה?

במקרה של מחלת עבודה, פציעה או נזק פיזי ונפשי שנגרם לכם במקום העבודה, חשוב להגיש תביעת אובדן כושר עבודה ולדעת מהן הזכויות שלכם.

במדינת ישראל ובעולם, קורות לצעירנו לא מעט תאונות. חלקן מתרחשות במרחב בו עובדים ופועלים וחלקן עלולות להתרחש בדרך אל בית העסק, בדרך למשרד, אל המפעל או אל כל מקום אחר. תאונות כאלה יכולות לקרות על הכביש, בנפילה ממתקן מסוים, כמו גם בעת עבודה על כלים מסוכנים או על רכבים שונים ועוד.

מה זה אומר: תאונת עבודה?

חשוב לדעת כי המושג "תאונת עבודה" נוגע אל מי שנפצע במהלך עבודתו, אך גם עבור מי שפיתח מחלת עבודה כמו דלקת או פריצת דיסק, שבר בגוף שהסתבך וגרם לאבדן כושר עבודה, מחלה עקב חשיפה לחומרים שאינם בריאים ובשל שאר סיבות שונות ומגוונות. מצב זה מוגדר על ידי הביטוח הלאומי כ"מחלת מקצוע".

אז מה עושים כשנפצעים?

אם נפצעתם או חליתם במהלך העבודה, רצוי בתחילה להגיש תביעה אל המוסד לביטוח לאומי. את התביעה אפשר להגיש און ליין באתר של המוסד לביטוח לאומי או בסניף הקרוב ביותר למקום מגוריכם. משמע, את התביעה ניתן להגיש בסניף הביטוח הלאומי בחיפה הממוקם בשד' פלי"ם מספר 8 , אל הסניף באזור דאלת אל - כרמל, או בסניף טירת הכרמל.

בזמן הגשת התביעה יש למלא טפסים אותם ניתן להוריד מאתר הביטוח הלאומי כאשר יש לוודא כי הטופס מיועד עבור מחלת מקצוע או תאונה שהתרחשה במקום העבודה. טופס זה מיועד עבור עובד שכיר או עצמאי שחלה או נפצע עקב תנאי עבודה לקויים או עקב פציעה. במידה וישנה יותר מפציעה אחת, יש להגיש טופס נפרד לכל מקרה. טפסים אלה מתאימים גם עבור מתנדבים שנפגעו במהלך התנדבותם.

חשוב לדעת! אם אתם זקוקים לטיפול רפואי בשל מחלת מקצוע או תאונת עבודה, רצוי להוריד טופס למתן טיפול רפואי וזאת כדי שתוכלו לקבל פיצוי חד פעמי והחזרים על הוצאות רפואיות. טופס זה להגיש בנוסף לטופס תביעה לתשלום דמי פגיעה (בשל תאונת עבודה), בעוד שאת הטפסים למתן טיפול רפואי יש למלא על ידי המעביד.

נוסף לכך, ייתכנו מקרים בהם תדרשו לתאר את פרטי האירוע כמו גם לכתוב שמות ופרטים של עדים שהיו עדים לתאונה שהתרחשה במקום. בכך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הפיצוי החד פעמי או את הקצבה הדרושה מהביטוח הלאומי.

פניה אל חברות ביטוח פרטיות

אם אתם מבוטחים בביטוח פרטי, רצוי להגיש את כל טפסי התביעה של חברת הביטוח כולל חוות דעת רפואית וצילומים של הנזקים שנגרמו לכם במידה וישנם כאלה. אם אינכם מצליחים למצות את הזכויות הרפואיות שלכם, פנו אל עורך דין אבדן כושר עבודה שילווה וייצג אתכם מול חברות הביטוח הפרטיות וגם מול המוסד לביטוח לאומי.

 

תגובות

מומלצים