עורכי דין פליליים כיצד תבחרו נכון?

עולם המשפט הפלילי הוא עולם משנה חיים ואתם רוצים עורכי דין פליליים מהשורה הראשונה כדי לתמוך ולעזור לכם בתהליך.

14.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
עורכי דין פליליים כיצד תבחרו נכון?

 

תחומי המשפט הם רבים ומגוונים עד אינסוף ואחד מהם הוא תחום המשפט הפלילי. עורכי דין פליליים העושים את עבודתם נאמנה יכולים לשנות את התנהלות ותוצאות המשפט. זהו תחום אשר עוסק בחיי האדם וככך אין להקל ראש בבחירת האדם אותו תרצו לצדכם בעת כזו.

תפקידיו של עורך הדין הפלילי

תפקידיו של עורך דין פלילי הם רבים. בשלב החקירה עליו לייצג ולשמור על זכויות החשודים במעשה בכדי לוודא שממלאים אחר זכויותיהם גם במהלך החקירה. בשלב זה הוא אף פועל כמה שניתן למנוע מהעמדת הנחקר לדין ולהמשיך לעבר משפט.

אם הנחקר פנה לעורך הדין לפני החקירה, יוכל עורך הדין לסייע לו בייעוץ ובהערכות לקראת החקירה. לאחר הגשת כתב אישום עורך הדין אף מתבקש להתנהל באופן מקצועי ולהראות בקיאות ושליטה בחומרים הרלוונטים למשפט מתוך כוונה להביא לזיכוי או לעסקת טיעון מקלה יותר. 

כיצד לבחור עורכי דין פליליים?

עם ההבנה של חשיבות תפקידי עורכי דין פליליים, אנו חייבים לשים לב לבחירת העזרה המקצועית והטובה ביותר. יהיו עורכי דין שיגדירו את עצמם כעורכי דין פליליים אך הם קיבלו את רשיון עריכת דין שלהם לאחרונה או שהם חסרי נסיון בתחום הפלילי דווקא. אז מה חשוב לבדוק?

תחום ההתמחות- בדקו כי תחום ההתמחות של עורך הדין הנו פלילי כך שהוא יודע לבחון את המקרה בעין פלילית וידע לזהות את הנדרש לעשות. אין טעות גדולה מלקבל סיוע מעורך דין שאינו מכיר את העולם הפלילי מעבר למה שנלמד במסגרת לימודי ההכשרה.

שנות הוותק והנסיון- בדקו אף את שנות הותק שלו וכמובן ההתנהלות ותוצאות המקרים בהם. טיפל. הנסיון מעניק את הידיעה שמעבר לחוקים היבשים. את הגמישות ואת היכולת להתנהל במקרים מורכבים כמו גם בהפתעות שעלולות לצוץ לאורך הדרך. הנסיון מעניק יכולת ניתוח מעמיקה יותר כמו גם את הבטחון לייצג אתכם באופן המיטבי ביותר.

השתלמויות- זהו נושא חשוב גם כן, האם עורך הדין היה נוכח בהשתלמויות שונות במהלך עבודתו והתעדכן בתקנות, פסקי דין חדשים ושינויים שקורים בתחום.

שליטה בתחום ברמת החוקים והתקנות- התרשמו האם עורך הדין בקיא בחוקים ובתקנות השונים. הכרות עם פסקי דין או תקדימים שונים יכולה לשנות את פני המשפט שלכם לחלוטין. שליטה זו מביאה לבטחון עצמי ומקצועי שמשפיעים כמובן על הבטחון במהלך המשפט ולנוכחים באולם. הבטחון והשליטה הללו יעניקו משקל רב לדברים הנאמרים במשפט.

המשפט הנו תהליך לא פשוט ואתם רוצים עורכי דין פליליים שיהיו אתכם לאורך כל התהליך ושיעניקו את התמיכה המירבית והמקסימלית ולכן, החיבור ויכולת התקשרות ביניכם הנו ההיבט אחרון שמומלץ שתבדקו טרם תבחרו בעזרה המתאימה ביותר עבורכם.

 

תגובות

מומלצים