עיצוב פנים משרד מודרני – כדי להפוך מקום להשראתי

רבים מאיתנו מבלים זמן מה במשרד, ועל כן עיצוב פנים משרד מודרני יכול להיות כלי נהדר כדי לוודא שהמרחב בו אנחנו נמצאים מעוצב למשעי.

12.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עיצוב פנים משרד מודרני – כדי להפוך מקום להשראתי

FREEPIK

 

כשמתעסקים בנושא של עיצוב פנים משרדים, למעשה מחפשים לייצר סביבת עבודה שנראית טוב, ותומכת בהליכי המשרד. אם נקפוץ ישר למים, נתחיל בכך שחשוב להכניס השראה למרחב, או לאפשר למרחב להכניס השראה למקום.

 

אם נשאל, מעצבי פנים כמו אריה גולדין, מה הם חושבים שצריך לעשות כדי להפוך מקום להשראתי – הם יכולים להגיד שלעתים כדאי ללכת על עיצוב מינימליסטי ולהימנע מבאלגן, או דווקא ללכת על הכיוון הבאלגניסטי ולצבוע את כל הקירות בצבעים בוהקים, לפזר אביזרים וקישוטים בכל מקום ולוודא שמקום העבודה מלא אנרגיה ופעילות.

 

כך, שכשזה נוגע לנושא של עיצוב פנים משרד מודרני, אנחנו לא בהכרח יודעים מה הוא העיצוב הכי טוב, אלא אנחנו בודקים מה יכול להתאים לחברה הכי טוב, למשרד עצמו. אם זה משרד של אינטרוברטים, אנשים שאוהבים את הגבולות התחומים שלהם – ייתכן שעיצוב פשוט, תחום ונקי יהיה מתאים. אם זה משרד של חבר'ה שצועקים, מתלהבים, צורכים ומוחאים כפיים על כל מכירה – יכול להיות שעיצוב בוהק ואנרגטי יהיה מתאים. על כן, בכל מקרה אנחנו מעצבים את פנים המשרד על פי מה שאנחנו חושבים שיכול להתאים.

 

אם נשאל את חברינו בחברת אריה גולדין, איזה עיצוב הם היו בחורים עבור משרד מודרני, הם כנראה היו מבקשים לדבר עם בעלי המשרד כדי לראות מה הסגנון של ההוואי הקבוצתי. מה האישיות של אנשים, מה הם ערכי המותג. בין אם מדובר על משרד של אדם יחיד או משרד של קבוצה גדולה, לדעתנו, יש ערך בעיצוב פנים על בסיס ערכים פנימיים. ערכים שהחברה מאמינה בהם.

 

ליצור חללים משותפים: עיצוב פנים משרד מודרני

 

דרך נוספת בה נוכל להשפיע על מידת ההשפעה שמרחב יכול להניב, היא בעצם להשפיע על החללים המשותפים. אמנם, לכל אחד יש משרד משלו, אולי גם שולחן משלו באם זה מרחב פתוח ומשותף, אך יש אזורים שכולם חולקים יחדיו. במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני, אנחנו יכולים להשפיע ולהפוך את אותם אזורים משותפים למזמינים יותר. לדוגמה, אפשר להציב ספות אירוח במרחבים המשותפים, כך שצוות המשרד יכול לנוח בהן.

 

זה אמנם נראה "לא פרודוקטיבי", אך למעשה אנשים צריכים לנוח מתישהו, ועצם כך שיש להם מקום נעים לעשות זאת, כבר ייתן להם להפיק את המיטב מהמנוחה הזאת. מעבר זה, עצם העובדה שיש להם מקומות להתאגד ולבוא בחברותא, כפר תאפשר להם לקחת את השיחות החברתיות לאזורים ייעודיים, מאשר לאזורים שעובדים בהם ורוצים לשמור על מצב מרוכז ומשימתי.

 

עיצוב פנים משרד מודרני: ריהוט נוח והולם

 

דרך נוספת להשפיע על משרד, במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני, ולדעתנו היא תקפה לכל משרד באשר הוא, וסביר שמעצבים כמו אריה גולדין יסכימו על הנקודה – היא להפוך את הריהוט לנוח יותר. שכן, אם אנחנו מבלים זמן מה בישיבה, נוחות יכולה להיות מהותית. על כיסאות, במיוחד, לתמוך בגב ולאפשר מבניות שלמה. כסאות מתכוונים זו בחירה טובה, ועם זאת לא כל כסא מתכוונן הוא כיסא ארגונומי, ולפיכך נמליץ להשקיע בכיסאות ובשאר הרהיטים כדי שאנשים יוכלו יותר להתרכז במה שהם באו לעשות במשרד מאשר בלנסות לייצר לעצמם נוחות. יתרה מכך, סביר שעברו הימים של כסאות משרד מכוערים, שכן במסגרת עיצוב פנים משרדים, גם הכיסאות הם חלק מהעיצוב וביכולתם להשתלב עם הסביבה.

 

נכון, על כיסאות משרדיים להיות יותר נוחים מאשר יפים, ואכן כדאי להתמקד על הפונקציה שלהם לפני האסתטיקה, ועם זאת זה כלל לא סותר ואפשר למצוא כיסאות מתאימים בהחלט משתי הזוויות. למעשה, במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני, ייתכן שזה יהיה רלוונטי לאפשר לעובדים להעביר את הכיסאות שלהם בהתאם לרצונם, כמו גם לא להשתמש בהם בכלל ולעמוד מדי פעם כשהוא מול המחשב.  ייתכן כי עצם העמידה תאפשר לאנשים להמריץ את מחזור הדם, לרענן את השרירים ולפיכך להרגיש יותר טוב כשהם במשרד. זה כשלעצמו יכול להשפיע באופן חיובי על העבודה שלהם. ניתן לנסות ולראות כיצד ניתן לשלב זאת לתוך תוכנית העיצוב של המשרד.

 

עיצוב פנים משרד מודרני: סדר וארגון

 

דבר נוסף שניתן וכדאי לקחת בחשבון בעת עיצוב פנים משרד מודרני, הוא אלמנט האחסון. שכן, יש עניין בלדעת לאחסן אסטרטגית. משרד יכול לצבור ערמות יחסית גדולות של ניירת (אלא אם כן הוא יודע להתנהל ללא נייר), ויכול להחזיק במלאי די גדול של ציוד משרדי, פריטים אלקטרוניים (כמדפסות, מחשבים, וכו'), ערכות עזרה ראשונה, פריטי מזון וכיוצא בזה. על כן, אם אנחנו רוצים שכל דבר יהיה במקומו, ושיהיה סדר וארגון במרחב – עלינו לוודא שיהיה מקום לשלל החפצים והפריטים. על כן, חשוב ליצור מקומות אחסון, בייחוד מקומות אחסון אטום שכמו תוחמים את תכולת הציוד מעיני כל. לא ניתן לראות במרחב ועל כן הם לא חלק מהקו העיצובי. כשהכל נמצא במקום, הרבה יותר קל ליהנות מהחלל המעוצב – זאת כי אין דברים שלוקחים מקום ומסתירים את העיצוב.

 

סדר וארגון אישי: עיצוב פנים משרד מודרני

 

אלמנט נוסף שניקח בחשבון במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני, וייתכן שחברינו בחברת אריה גולדין יסכימו איתנו על זה – הוא זה של ארגון שולחנות. מה הקשר בין עיצוב פנים לבין ארגון שולחנות? שכן, זוהי אחריותו הבלעדית של כל עובד, וזה לא חלק מתפקידו של מעצב הפנים. יתרה מכך, אם להכל יש מקום במשרד למה שבכלל יהיו שולחנות מבולגנים? זו שאלה מצוינת, והאמת היא שאנחנו לא יודעים. אנשים שיוצרים בלאגן, יצרו בלאגן, וזה פשוט המצב. יש אנשים שנהנים מזה, יש אנשים שפחות.

 

 כך או כך, גם אם הכנו המון מקומות ארגון יצירתיים, אם בנינו מדפים מעל כל נקודה אפשרית, ואם יצרנו ארונות אטומים באינסוף פינות ומה לא – עדיין אפשר שאנשים מסוימים יבחרו לשמור על שולחנות מבולגנים. וזה בסדר. אבל אם אנחנו רוצים לשמור על חלל מאורגן "ונקי" יותר, לפחות בעיניים – אנחנו יכולים לעודד אותם לקחת הכל, ולשים זאת בקופסא אטומה וייעודית שנשים לב בקרבת האזור האישי שלהם. כך בכל עת, הם יכולים לארוז הכל ולשים בקופסה, וכשהם צריכים משהו מתוכה הם יודעים איפה למצוא אותו. זאת במקום שהשולחן עצמו יהיה "המחסן".

 

להוסיף ירוק בעיניים – עיצוב פנים משרד מודרני

 

במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני, ייתכן שזה יהיה ממש חכם להוסיף צמחים ופרחים. זאת כי הם מוסיפים ירוק, מה שיכול לחבר אנשים לטבע, והם משפיעים לטובה על האטמוספירה. ראשית, שהם מוסיפים יותר חמצן (לפחות חלק מהם, לפחות בשעות היום), מה שמאפשר להיות בסביבה יותר מחומצנת, ועל כן יש יותר אפשרות לנשום ואולי זה יתרגם את עצמו ליותר אנרגיה וחיוניות. שנית, צמחים יכולים להוריד את האזור סביבם בכמה טמפרטורות, תלוי בהקשר ובצמח. וכפי שאמרנו – ההשפעה שלהם, עצם הנוכחות שלהם, בין אם בגלל הצבע או בגלל שהם פשוט מי ומה שהם, משפיעה באופן חיובי על אנשים – גם אם באופן לא מודע.

 

על כן, ייתכן שזה יהיה רעיון טוב לשלב צמחים ופרחים בעיצוב הפנים המשרדי. לא משנה אם מדובר בחברת הייטק, חברת פרחים או חברת מזון.

 

לבחור את הצבעים הנכונים: עיצוב פנים משרד מודרני

 

לצבעים יש תפקיד משמעותי. אנחנו לא נחדש כאן, וחברינו מחברת אריה גולדין, לא יהיו הראשונים שיגידו זאת. ישנם צבעים מעוררים, ישנם מנכיחים, ויש כאלה שיוצרים תגובות לא ברורות. על כן, בחירת הצבעים יכולה, ואף צריכה להיות מונחית על בסיס מה שאנחנו רוצים לחוות. הצבעים יכולים להשפיע על מצב הרוח, יש שיגידו גם על המוח.

 

בכל מקרה, לא צריך לקחת את זה יותר מדי ברצינות – אבל לדעתנו כן לנהוג בחכמה ולראות מה ניתן להפיק מבחירת צבעים נכונה. לדוגמה, להוסיף צבעים ממריצים לאזורי עבודה, או דווקא צבעים מנכיחים. האם העובדים רוצים יותר אנרגיות? או יותר נוכחות בגוף שלהם? מה מהם יותר רצוי? שכן, אפשר להסתכל על זה כמו איזון. אם יש מישהו שהוא כבר בכל מקרה אנרגטי, אולי הוא צריך קצת יותר נוכחות – ולהפך. יש בכך מדע, כמו אומנות וזה חלק מהדברים שאנחנו עובדים איתם במסגרת עיצוב פנים משרד מודרני.

 

 

תגובות

מומלצים