עם כל הכבוד לקורונה - קיימות בעיות רפואיות נוספות

לאן שלא נפנה נמצא אנשים במסכה, שיחות סלון על אחוזי הדבקה, חדשות שכוללות פריימים מבתי חולים ובאופן כללי הנגיף בכול מקום, מצד שני, עם כל הכבוד לאותה "גברת קורונה"

24.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עם כל הכבוד לקורונה - קיימות בעיות רפואיות נוספות

 

עדיין אין להזניח מגוון מצבים בריאותיים, כי גם אם לא ממש אידאלי לגשת כיום לקופת החולים ורק המחשבה גורמת לרוץ לרחוץ ידיים עם סבון, עדיין הכרחי להקפיד על הבריאות, ופה נציג 5 תסמינים שהכרחי לבחון האם סובלים מהם, כי גם אם הם לא מפריעים כרגע, הם בהחלט דורשים טיפול.

הידרדרות במצב הראייה

אנשים רבים יכולים לחוות הדרדרות באיכות הראייה, אך הם כלל לא יעצרו לשים לב לכך, וכשהם כבר כן יפנו לבדיקה, הם יופתעו לגלות שהמצב החמיר באופן קיצוני. אי לכך חשוב להעניק מענה בהקדם הניתן, וזאת בכדי לעצור את ההידרדרות או פשוט בכדי להעניק מענה תרופתי. חושבים שהראייה שלכם נפגעה? קבעו תור לרופא עיניים, מאוד ייתכן שעלה לכם המספר.

לא נעים - ריח מהפה

אנשים רבים סובלים מריח רע מהפה (תופעה שמכונה ליטוזיס) וטועים לחשוב שאם הם רק יחליפו שוב משחת שיניים המצב ישתפר. ובכן פה אנו באים לומר שאם סובלים מריח רע מהפה לאורך זמן גשו להיבדק אצל רופא שיניים בהקדם. ייתכן שאתם סובלים ממחלת חניכיים ואף מבעיות במערכת העיכול. בכול אופן שווה להעניק מענה בזמן, טרם המצב מחמיר והביטחון העצמי נפגע קשות.

הזעת יתר

אחוז קטן מהאוכלוסייה סובל מהזעת יתר, עובדה שאינה רק מעיקה ביום יום, אלא שגם מפריעה לשמור על התנהלות שגרתית, מאוד מביכה ובין היתר פוגעת בביטחון העצמי, ועל כן טוב לדעת שאין להשלים עם כך, אלא קיימים מגוון פתרונות יעילים, למשל הזרקת בוטוקס.

 תחושת תשישות

כבר כמה ימים תחושת תשישות אינה ממהרת לחלוף? חשים חסרי אנרגיה וכל פעולה מובילה בחזרה לכיסא? מוטב לבדוק מה הבעיה! כיצד? שיחה עם רופא משפחה ובדיקת דם בהחלט עשויים להוות נקודת התחלה ראויה. ייתכן שמקור הבעיה טמון בזיהום, באנמיה, בקשיי נשימה, בפעילות ספורטיבית מוגזמת וכדומה, כך ששווה לערוך בדיקה שתחזיר אתכם לחוש חיוניים.

יבלות

אנשים רבים סובלים מיבלות בכול חלקי הגוף, אך כאשר מופיעות יבלות באיבר המין, יש להיות יותר ערניים, וזאת כי מדובר ביבלות שאינן רק עשויות להיות מגרדות ולדמם, אלא הן גם מאוד מדבקות (אינכם רוצים להדביק את בן/ת הזוג) ובמקרים מסוימים הן עשויות להוביל לסרטן מקומי. אי לכך טוב לדעת שכיום קיימים מגוון טיפולים יעילים - למשל משחות, טיפולי חנקן, טיפולי לייזר ממוקדים ואפילו קיימים חיסונים שמונעים מהתופעה לחזור על עצמה.

שנסכם?

גם אם כיום לא בוער להגיע לקופת החולים וגם אם יש בעיות שלא נעים לספר עליהן, עדיין רצוי לעשות את המעשה החכם ולהשיג מענה רפואי. בריאות לכולנו!.

 

תגובות

מומלצים