פותחים עסק? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת

בסופו של דבר, כל בית עסק יצריך תכנון מקדים לפני פתיחתו. רגע לפני שמחליטים על הקמת עסק, האם לקחתם בחשבון את כלל המרכיבים שיוצרים עסק מוצלח? האם ביצעתם מחקר מתחרים בצורה נכונה? הנה כמה טיפים לפתיחת עסק עם ובלי ייעוץ מקצועי.

25.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פותחים עסק? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת

 

שוקלים הקמת עסק? שוקלים גם קבלת ליווי מקצועי בתהליך הזה? אתם בכיוון הנכון. גם אם מדובר בעסק קטן, הוא עדיין יצריך לא מעט מחשבה ותכנון מקדימים. אתם צריכים לאפיין את קהלי היעד שלכם, כמו כן להחליט אם אתם מוכרים באונליין. אם לא באונליין, אז צריך לאתר לוקיישן מנצח להקמת העסק, לעצב אותו נכון ועוד. וזו רק ההתחלה של ההתחלה, קצה המזלג של פתיחת עסק. אם כך, ההמלצה הכי גורפת היא קבלת ייעוץ עסקי מאת מומחים בתחום.

ממי מומלץ לקבל ייעוץ עסקי

את הייעוץ העסקי שלכם אתם תוכלו לקבל מחברות פרטיות אשר עוסקות בתחום. התחום של ייעוץ עסקי כולל הדרכה וליווי מ-א' ועד ת'. במקרים רבים, בעלי עסקים שוכרים יועץ עסקי גם עבור עסק קיים. במילים אחרות, אפשר לשכור שירות של ייעוץ עסקי בכל שלב ושלב.

בין אם במהלך הקמת העסק או כשהוא כבר קיים, הייעוץ המקצועי יכול לחולל נפלאות. בשורה התחתונה, עסקים לא יכולים להתקיים ללא הצעדים העסקיים המדויקים. וזהו בדיוק תפקידו של יועץ עסקי – לדייק את ההתנהלות העסקית שלכם עד כמה שניתן.

הפעילות העסקית תמיד תכלול גם קשיים במהלך הדרך

בסופו של יום, ההתנהלות העסקית היא מורכבת מספיק בכדי לחוות גם קשיים במהלך הדרך. הדרך העסקית שלכם תכלול התנהלות אל מול לקוחות, קולגות, אל מול סחורות שמתעכבות, ספקים עם גישות שונות ועוד. אין ספק, הייעוץ העסקי יכול לשפר משמעותית את כלל ההתנהלות בעסק.

אבל יחד עם זאת, חשוב לקבל את הייעוץ העסקי מחברות ייעוץ בעלות מוניטין ומהימנות. התחום של ייעוץ לעסקים גדוש בחברות מקצועניות, כמו כן בחובבות יותר. אם אפשרי, יהיה כדאי לבצע בדיקת רקע בנוגע לחברה המספקת לכם ייעוץ.

כיצד לבחור חברת ייעוץ עסקי

למשל, יהיה כדאי לבדוק: אל מול אילו לקוחות אותה חברת ייעוץ עבדה בעבר? תבדקו מי הן הלקוחות שקיבלו ממנה ייעוץ, ואם אפשר אז צרו עמן קשר גם. כמו כן, כמובן שיהיה חשוב גם לבנות תוכנית עבודה ואפיון ייעוץ עסקי בתחילת הדרך. את תוכנית העבודה אתם בדרך כלל תבנו כבר בפגישות הראשוניות אל מול חברת הייעוץ.

תוכלו להבין כבר בתחילת התהליך, לאן נושבת הרוח ומה הצפי הכללי לתהליך. בנוסף, תמיד יהיה חשוב גם לערוך השוואה מסוימת בין חברות ייעוץ. אם הייתם רוכשים מוצר כלשהוא, סביר להניח שאתם מעוניינים לערוך השוואת מחירים. כשמדובר בקבלת שירות, אמנם לא עורכים השוואת מחירים, אבל כן כדאי לערוך השוואה. קבלו מספר הצעות לתוכניות עבודה ממספר חברות. זה אמנם יצריך מאמץ, אבל שווה את זה.

 

תגובות

מומלצים