פיגמנטציה מדוע זה קורה ואיך ניתן לטפל בזה?

פיגמנטציה אלו כתמים כהים על העור המופיעים על הגוף. לא מדובר בנמשים, אלא בנושא הרבה יותר גדול, גוון עור לא אחיד. הכתמים החומים לא אחידים ויכולים להופיע לא רק על הפנים שלך אלא על הידיים, הכתפיים או אפילו באזור הצוואר.

28.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פיגמנטציה מדוע זה קורה ואיך ניתן לטפל בזה?

 

הדבר נגרם כתוצאה מחשיפה לשמש ובאופן ספציפי קרני ה- UVA אשר יכולות לחדור עמוק לעורכם ולגרום נזק תמידי לעורכם. חשיפה לשמש יכולה גם לגרום לקמטים.

פיגמנטציה לא מופיעה בן לילה. יתכן שיחלפו שנים עד שהשמש תפגע בעורכם. כאשר הוא חשוף לשמש, העור שלנו מייצר פיגמנט הנקרא מלנין כדי להגן על עורנו מפני הנזק. הגנה בלתי רצויה זו גורמת לשינוי בצבע העור וגוון עור לא אחיד.

פיגמנטציה היא הפרעת עור שכיחה ויכולה לפגוע באנשים בכל הגילאים.

איך להיפטר מפיגמנטציה?

לטיפול בפיגמנטציה אתם יכולים לנסות את הטיפים הבאים:

1. להימנע מחשיפה לשמש- זה אומנם ברור מאליו אולם הכוונה היא לא רק כאשר הולכים לים או לבריכה,אלא בכל יציאה החוצה אל השמש- יש להשתמש בקרם הגנה עם מקדם הגנה של לפחות 30 ומעלה וזאת כדי להגן על הפנים שלך מפני קרני השמש. מלבד זאת, כדאי גם להשתמש במייק אפ או קרם לחות המכיל קרם הגנה לפנים.

2. תוכלו לנסות קרמים אקטואליים המכילים ויטמין C, A, E וחומצה קוג'ית כדי להצעיר את העור. קרמים אלו יבהירו את כתמי השמש בהדרגה ויעניקו לעורכם גוון בהיר ואחיד.

3. אם תרצו לנסות תרופות ביתיות לטיפול בפיגמנטציה, אלוורה היא הפיתרון המומלץ ביותר. אתה יכול לקחת ג'ל אלוורה טרי מהצמח ישירות למריחה על העור. לאלוורה יש מוניטין רב בכל הנוגע לריפוי והצערת העור.

4. לתה ירוק יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות העובדות נהדר לשיפור הפיגמנטציה ולהפחתת כוויות שמש. אתה יכול גם לערבב תה ירוק עם אלוורה כדי להשיג תוצאות טובות עוד יותר.

5. פרוצדורות של אסתטיקה רפואית כמו טיפול בלייזר, או פילינג כימי, הינם מוכחים כפתרון הטוב ביותר לבעיית הפיגמנטציה ועובדים על עור עם הפרעת גוון ופיגמנטציה לא אחידים בצורה מדהימה.כיום, פתרונות אלו הם היחידים שאכן פותרים את הבעיה ולא רק משפרים זמנית את המצב.

למידע נוסף על הטיפול בפיגמנטציה או שמא אתם מתעניינים בטיפולי אסטתיקה רפואית נוספים, אתם מוזמנים לפנות למרפאתו של ד"ר אייל נס.

 

תגובות

מומלצים