פרקט מעץ טבעי שליט הפרקטים

אי שם בסוף המאה ה- 16 (טוב, גם בתחילת המאה ה- 17) החלו הפרקטים לקבל תשומת לב ממעצבי הפנים והציבור הרחב בכלל. פרקט הינו בעל מראה חם וביתי, מה שעוד בתקופה ההיא הקנה לו את הפופולריות שלו.

11.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרקט מעץ טבעי שליט הפרקטים

 

אז, היה הפרקט נגיש אך ורק למשפחות האמידות. מובן שעם השנים תחום הפרקטים הלך והתפתח וכיום ניתן למצוא אותו בהרבה מאוד בתים ברחבי העולם.

מובן שהפרקט של התקופה ההיא שונה בתכלית מהפרקט המודרני. באותה תקופה היה מדובר בפעולת הנחת קרשי עץ חתוך ומלוטש והתחזוקה שלו הייתה יקרה ותכופה מאוד. לקראת שנות התשעים החלו לייצר טכניקות יעילות יותר לייצור פרקטים עמידים, קלים ואיכותיים יותר.

כמה דברים שכדאי שתדעו על פרקט מעץ טבעי

פרקט מעץ טבעי הוא חלומם הגדול של הרבה מאוד אנשים ברחבי העולם. ובכל זאת, רבים מהם עוצרים עצמם מלשלב את הפרקט בביתם מכיוון שהם חוששים מאי אלו תקלות ובעיות שעלולות לצוץ. ודאי תשמחו לשמוע שבעצם, הפרקט לא דורש תחזוקה רצינית מידי. על מנת לשמור על איכותו לאורך שנים רבות כדאי להשתמש בחומרי ניקוי המיועדים לעץ. את אלו אגב, ניתן למצוא בכל חנות כמעט. באופן כללי מספיק לטאטא את הפרקט או לעבור עליו עם שואב, ולהבריק אותו עם מטלית לחה פעם בשבוע.

כמו כן, כדאי גם להכיר את היתרונות של פרקט העץ:

  • במקרים בהם מתקיימת פגיעה נקודתית בלוחות העץ של הפרקט ניתן יהיה להחליף רק את אלו שנפגעו. עניין זה מעיד על הקלות שבתיקון הנזקים, שלא משפיעה על שאר שטח הרצפה.
  • חשוב להבין שכל עוד שומרים על הפרקט ופועלים בהתאם להוראות, הוא ישמור על המראה היוקרתי לאורך זמן, וגם על האיכות שלו כמובן. באותו הקשר, בקלות רבה ניתן לצבוע וללטש אותו על מנת להחזיר אותו לנקודת ההתחלה שלו.
  • הפרקטים המודרניים אינם חורקים ומאפשרים שימוש שקט.
  • העץ מבודד טמפרטורה בחדר וסופג את החום, כך שנשמרת טמפרטורה נעימה וחמימה במרחב.
  • ומה עם המראה? זהו היתרון הגדול ביותר של הפרקט! יש משהו חמים, ביתי ומזמין הרבה יותר בפרקט עץ יוקרתי. עץ תמיד היה חלק מעולמם הביתי של בני האדם, לכל אורך ההיסטוריה. מאז ועד היום העץ מקשט את ביתינו, והוא אפילו החומר ממנו עשוי הבית כולו במקרים מסוימים.

ועוד כמה דברים שכדאי לדעת עליו

חשוב להכיר גם את תכונותיו של הפרקט כדי לדעת איך להתנהל איתו נכון. כמו כל פריט שעשוי מעץ, גם הפרקט אינו חבר טוב של מים. לכן, במקרים של פיצוצים בצנרת או תאונות אחרים שקשורות במים, ייתכן מאוד שהפרקט ייפגע. מובן שהדבר אינו סותר את זה שבכל מקרה אתם כנראה עם היד על הדופק בכל הקשור לצנרת בביתכם. כעת אתם כבר יודעים את כל מה שעליכם לדעת אודות הפרקט, ואתם לחלוטין מוכנים לצאת לדרך!

 

תגובות

מומלצים