פתחו נגדכם תיק בהוצאה לפועל מה ניתן לעשות?

אין ספק כי פתיחת תיק בהוצאה לפועל היא הליך לא נעים, בעיקר עבור החייב אשר לו נפתח התיק. מטרתה העיקרית של פתיחת תיק בהוצאה לפועל, היא לגרום לחייב לשלם את החובות שלו, וזאת לאחר שנשלח אליו צו אזהרה אשר מודיע לו שנפתח נגדו תיק.

17.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
פתחו נגדכם תיק בהוצאה לפועל מה ניתן לעשות?

 

למרות מה שנהוג לחשוב, תיק בהוצאה לפועל יכול להיפתח הן לאנשים החייבים בסכום מסוים ומכירים בחוב זה, והן לאנשים אשר אינם מכירים בחוב – כלומר כאלה שכבר שילמו את החוב, או לחילופין, כאלה אשר התיק נגדם לא היה אמור להיפתח מלכתחילה, בשל שלל סיבות שונות. לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

כיצד נתמודד עם פתיחת תיק בהוצאה לפועל?

כאמור, פתיחת תיק בהוצאה לפועל יכולה להיעשות בצדק או שלא בצדק. כאשר הסיבה מוצדקת, לחייב עומדת הזכות לשלם באופן מיידי ולהיפטר מהחוב, וכך למעשה לסגור את התיק. במקרה שהחייב אינו יכול לעשות זאת מסיבות כלכליות, הוא יכול לבקש לפרוס את החוב לתשלומים, לבקש הליך "חקירת יכולת" – שמטרתו להוכיח את חוסר יכולתו לפרוע את החוב, או לפתוח בהליך פשיטת רגל. כאשר הסיבה אינה מוצדקת או שמדובר בטעות, על החייב לשלוח בקשת התנגדות לצו האזהרה בתוך 30 ימים מקבלת המכתב. בכל מקרה, בשני המקרים, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל.

באיזה שלב נרצה להיעזר בשירותיו של עורך דין?

פתיחת תיק בהוצאה לפועל היא הליך קצוב בזמנים. במילים אחרות, מדובר בהליך הדורש תגובה מיידית, בין אם מדובר בטעות ובין אם מדובר בהליך צודק. מסיבה זו, רצוי מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל כבר בהתחלה, עם קבלת הצו, כך שנוכל למנוע נזקים עתידיים או התנהלות לא נכונה אשר תפגע בנו בהמשך. עורך דין הוצאה לפועל הינו אדם הבקיא ברזי התהליך, ויודע כיצד לנווט בסבך הבירוקרטיה הכרוכה בפתיחת תיק בהוצאה לפועל. בניגוד לאנשים פרטיים, עורך דין זה יידע כיצד לנהל את המצב באופן המיטבי, כך שנוכל לצאת ממנו בקלות ובמהירות יחסית, כשידנו על העליונה.

כיצד נבחר עורך דין?

בעת בחירת עורך דין הוצאה לפועל, כדאי מאוד לתת את הדעת על הפרמטרים הבאים:

  • ותק וניסיון – מטבע הדברים, מומלץ לבחור בעורך דין ותיק, מנוסה ומקצועי, אשר עוסק בתחום כבר שנים רבות.
  • התמחות ספציפית בהליך זה – בתחום המשפטים קיימות שלל התמחויות שונות, ועל אף שעורכי דין מכירים את החוק היטב ברוב התחומים, קיים הבדל משמעותי בין הכרת תחום תיקי ההוצאה לפועל ובין התמחות ספציפית בתחום זה. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר, יש לבחור בעורך דין הוצאה לפועל, כלומר – בעורך דין מנוסה, המתמחה בתחום זה באופן ספציפי ומכיר אותו על בוריו.
  • משרד עורכי דין – לעיתים קרובות, מומלץ לבחור במשרד עורכי דין על פני עורך דין עצמאי, שכן במשרד קיימים עורכי דין נוספים אשר יוכלו לסייע במקרה שלכם, במידה וקורה משהו בלתי צפוי או שעורך הדין אינו זמין מכל סיבה שהיא.

 

תגובות

מומלצים