פתרונות חכמים לסתימות בביוב

לפעמים, כאשר אנחנו מתמודדים עם סתימה בביוב שאיננו מצליחים להשפיע אפילו בקצת, אנחנו מייחלים לאיזשהו פתרון חכם שאולי נוכל לחשוב עליו ושאולי יצוץ בעצמו במוחנו וישנה את כל מאזן הכוחות שלנו מול הסתימה.

31.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
פתרונות חכמים לסתימות בביוב

 

במקרים רבים מדי פתרון כזה לא ממש קיים אם אין לצידכם את איש המקצוע הנדרש ואת כלי העבודה ההכרחיים, אבל ישנם כמה דברים שתוכלו לנסות לעשות ובשורות הבאות נספר לכם עליהם.

 

הם ישנם פתרונות חכמים לסתימות בביוב?

סתימות ביוב יכולות להיגרם מאין ספור גורמים וסיבות. יחד עם זאת, המאפיין של כל הסתימות הוא קבוע: גורם מוצק כלשהו מצטבר בהיקף כזה שמצליח למלא את קוטר הצינור ולסתום את המעבר של מי השופכין בצנרת. יחד עם זאת, ישנם גם לא מעט מקרים בהם מדובר בעצם אחד שהוא מספיק גדול או שהוא מנצל שכבות קיימות של לכלוך בתוך הצנרת כדי לחסוך את הצנרת הוא בעצמו. יהיה הגורם לסתימה אשר יהיה, המטרה שלנו היא אחת: לפנות את הגורם לחסימה ממקומו ולהעביר אותו למקום שממנו נוכל להוציא אותו לחלוטין מן המערכת או לפחות לפורר אותו לחלקיקים קטנים יותר שיוכלו להישטף הלאה במערכת. כשמבינים שזאת אכן המטרה, אז בהחלט אפשר לחשוב על כמה פתרונות חכמים לסתימות בביוב.

צילום קווי ביוב השלב הראשון לתהליך

 השלב הראשון הוא צילום צנרת ביוב בנכס שלכם אחד הפתרונות היותר חכמים להתמודדות עם סתימות בביוב הוא הפתרון של המסת שכבות הלכלוך שיוצרות את הסתימה מלכתחילה. פתרון זה מבוסס על שפיכת חומרים אל תוך מערכת הביוב תחת ההנחה שחומרים אלה יוכלו להמיס את הגורם הסותם או לפחות את הסביבה שלו באופן שיאפשר את שחרורו ממקומו והמשך הזרימה שלו לאורך המערכת. העניין הוא שאנחנו לא באמת יודעים האם גורם הסתימה הוא אכן מסיס ומהו החומר שיכול להמס אותו. על כן, מדובר בפתרון חכם באופן חלקי, אך כזה שיכול לסייע לכם להשלים את פתיחת הסתימה בצורה סופר נקייה וסופר קלה.

 

פינוי פיזי של גורם הסתימה

הפתרון החכם השני הוא פשוט שימוש בצינור קפיץ אותו אפשר להעביר לאורך מרחק רב בתוך מערכת הביוב עד שמגיעים לגורם הסתימה, ואז באמצעות צינור הקפיץ לשחרר את גורם הסתימה ולדחוף אותו קדימה או לשלוף אותו לאחור. פתרון זה עובד היטב עם צבר של שערות, מגבונים ועצמים אחרים שדרוש כוח או אחיזה בכדי לשחרר אותם ממקומם.

אם אף אחד מאותם פתרונות חכמים לסתימות בביוב לא סייע לכם, הפתרון החכם ביותר הוא לבצע צילום של קווי הביוב. המדובר בטכנולוגיה המאפשרת לכם לחדור אל קו הביוב באמצעות מצלמה זעירה, לטייל בכל הצנרת ולצלם אותה עד שתגיעו למקום התקלה ואז תוכלו גם לעמוד על המאפיינים שלה, על המיקום המדויק שלה ועל הדרך המהירה והקלה ביותר להביא אותה לפתרונה.

לאתר חברת תדמור טכנולוגיות המתמחה באיתור נזילות מים וצילום צנרת ביוב  לחץ כאן

 

תגובות

מומלצים