צריכים השתלת שיניים? אתם צריכים לקרוא את זה

למרות השיפורים האדירים שמציעה רפואת השיניים, עדיין מיליוני אנשים סובלים מאובדן שיניים בעיקר בגלל עששת, מחלת חניכיים או פציעה. בעבר, אפשרויות הטיפול היחידות שהיו קיימות עבור אנשים עם שיניים חסרות, היו גשרים ותותבות נשלפות.

02.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
צריכים השתלת שיניים? אתם צריכים לקרוא את זה

 

אבל היום, ניתן להחליף את השיניים האבודות בהשתלות שיניים קבועות.

השתלות שיניים  מבוססות על טכניקה שמציעה שורשי שיניים מלאכותיים (בדרך כלל מטיטניום), המחליפים את שורשי השיניים האבודות. כל שתל דנטלי מותאם למראה השיניים הטבעיות ומספק עוגן חזק לשן החלופית הקבועה.

יתרונות השתלים הדנטליים

בין אם אתם אמורים לעבור השתלת שיניים מסורתית או השתלת שיניים ביום אחד – שיקום הפה באמצעות השתלות דנטליות מבטיח לכם יתרונות רבים, כולל:

 • שיפור המראה – השתלות שיניים נראות ומרגישות כאילו הן שיניים טבעיות. ומכיוון שהשתלים נועדו להתמזג בעצם הלסת, הם הופכים את השיניים המושתלות, לקבועות.
 • שיפור הדיבור – בניגוד לשיניים מושתלות, תותבות נשלפות שאינן מתאימות עלולות להחליק מהפה, ולגרום לדיבור לא ברור.
 • שיפור הנוחות – מכיוון שהשיניים המושתלות הופכות לחלק מהגוף, מתבטלת אי הנוחות הכרוכה בשימוש בתותבות נשלפות.
 • שיפור הלעיסה –תזוזה של התותבות הנשלפות בפה עלולה להקשות על הלעיסה. אבל השיניים המושתלות מתפקדות כמו הטבעיות ומאפשרות לכם לאכול כל מה שאתם אוהבים, בביטחון וללא כאבים.
 • שיפור ההערכה העצמית – השתלות שיניים יכולות להחזיר לכם את החיוך הבריא ובכך לעזור לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם.
 • לשפר את בריאות הפה – השתלה דנטלית לא מצריכה פגיעה בשיניים הבריאות הסמוכות, כפי שנדרש בעת התקנת גשר בשיניים. ומכיוון שלא פוגעים בשיניים הסמוכות כדי שיתמכו בשתל, אלה נותרות שלמות, מה שמשפר את בריאות הפה לאורך זמן. שתל בודד מאפשר גם גישה קלה יותר לניקוי יסודי בין השיניים, ובכך משפר את היגיינת הפה.
 • עמידות – השתלים עמידים מאוד ויחזיקו מעמד שנים רבות, לעתים קרובות גם כל החיים.
 • נוחות – תותבות נשלפות – זה מה שהן, נשלפות. שתלים דנטליים מבטלים את אי הנוחות המביכה של הוצאת התותבות, כמו גם את הצורך להיעזר בדבק, כשהתותבת מתפרקת.

השתלות שיניים – עד כמה הן כואבות?

רוב האנשים שעברו ניתוח להשתלת שיניים מדווחים על אי נוחות קלה בזמן התהליך. רופא השיניים משתמש בהרדמה מקומית, ורבים מהמטופלים מציינים שניתוח ההשתלה כאב להם פחות מעקירת שיניים.

לאחר הניתוח, הרופא ימליץ על דרכים לטיפול בכאבים קלים, בדרך כלל נטילת תרופה נגד כאבים ללא מרשם.

השתלות שיניים מסורתיות לעומת השתלות ביום אחד

בהשתלה המסורתית, יש להמתין לאחר החדרת השתל מספר שבועות או חודשים, עד שהשתל יתאחה היטב עם העצם. בהשתלה ביום אחד, מעמיס על השתל החדש כתר זמני מיד בתום ההשתלה. לאחר תקופת הריפוי שבה השתל והעצם יתאחו, יוחלפו הכתרים הזמניים בקבועים.

הליך זה אפשרי רק במקרה שבריאות הפה עומדת בתנאים המאפשרים השתלה ביום אחד, כמו למשל: כמות עצם מספקת, שלא מצריכה השתלת עצם לפני ההשתלה הדנטלית.

השתלות שיניים – עד כמה הן מוצלחות?

שיעורי ההצלחה של השתלים הדנטליים תלויים במקום בו הם הוצבו בלסת. אבל באופן כללי, השתלים מציעים 98 אחוזי הצלחה, ועם טיפול נאות והיגיינה טובה, השתלים הם לכל החיים. אחרי הכול, השתלת שיניים ממוחשבת שמציעה הטכנולוגיה המתקדמת, כוללת הדמיית מחשב תלת ממדית שמאפשרת לבחור במדויק את מיקום השתלים, ולהפחית את מרחב הטעות.

היגיינת שיניים לאחר השתלה דנטלית

השתלות שיניים דורשות טיפול זהה לזה של השיניים הטבעיות. כלומר, צחצוח שיניים פעמיים ביום, עדיף במברשת רכה; שימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום; שטיפת הפה במי פה אנטי-בקטריאליים; והקפדה על בדיקות שיניים קבועות.

האם כל אחד הוא מועמד מתאים להשתלה דנטלית?

בדרך כלל, כל אדם שהוא מספיק בריא כדי לעבור עקירת שיניים שגרתית או ניתוח פה – ייחשב כמועמד מתאים להשתלת שיניים. עם זאת ישנם כמה סייגים:

 • חניכיים בריאות
 • כמות עצם מספקת כדי להחזיק את השתל במקומו. במקרה שאין די עצם באזור המיועד להשתלה, יהיה צורך לבצע השתלת עצם בחניכיים, כדי להוסיף מסת עצם לאזור ההשתלה.
 • מחויבות לשמירה על היגיינת פה טובה ולביקורים קבועים במרפאת השיניים.

במקרה של מעשנים כבדים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת או מחלות לב, או מטופלים שעברו הקרנות באזור הראש והצוואר – יש צורך להתייעץ עם רופא השיניים כדי לבדוק אם השתלות שיניים הן הפתרון המתאים לכם.

נכתב באדיבות – https://www.drpetraro.co.il/

 

תגובות

מומלצים