קורס תסרוקות  לדעת לבחור את הקורס הנכון במקום הנכון

כשאנחנו ניגשים לבחור תחום לימודים מסוים, אז יש לא מעט פרמטרים שאנחנו לוקחים בחשבון ויכולים להשפיע על הבחירה שלנו.

27.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
קורס תסרוקות  לדעת לבחור את הקורס הנכון במקום הנכון

זה נכון כשאנחנו מחליטים לבחור ללמוד תואר במשך 3-4 שנים וזה נכון כשאנחנו מחליטים לבחור קורס שנמשך מספר שבועות או חודשים.

אחד הקורסים הפופולאריים ביותר כיום, בקרב צעירים וצעירות, הוא קורס תסרוקות. לא מעט חבר'ה אחרי צבא בוחרים ללמוד אותו, בין אם מתוך כוונה לעסוק בתחום באופן ישיר ובין אם מתוך כוונה להתמחות בו, על מנת לשלב במסגרת מקצוע עתידי שקשור לתחום, גם את הנושא של תסרוקות. יש גם לא מעט צעירים ומבוגרים, שבוחרים לקחת קורס בתחום, מתוך כוונה לייצר לעצמם אופציה לקריירה שנייה, בהווה או בעתיד.

כשאנחנו מחפשים קורס תסרוקות, כאמור אנחנו קובעים לעצמנו פרמטרים מסוימים אשר על פיהם נקבל החלטה איפה ללמוד. אחד הפרמטרים המשמעותיים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, זה המיקום בו נערך הקורס. יש למיקום השפעה חשובה, לא רק על הבחירה המיידית שלנו, אלא תהיה לכך השפעה משמעותית על השאלה, כמה אנחנו נוכל ונרצה להתמיד, עד כמה נהיה מסוגלים להגיע אל הקורס בצורה סדירה וללמוד, כך שנוכל לסיים אותו עם תעודה ביד.

לפני שנסביר מדוע יש השפעה למיקום על הבחירה שלנו, אנחנו צריכים לומר, היום אנחנו כבר ולא מוגבלים בנושא. כלומר, אנחנו יכולים למצוא מגוון קורסים אשר נערכים ביישובים רבים בארץ, ובכל זאת, לא בכל יישוב נערך קורס כזה ולעיתים אנחנו נוכל למצוא הבדלים מסוימים, בתוכנית הלימודים, בסוג ואיכות המרצים וכמובן ברמה של הקורס.

מדוע יש חשיבות למיקום של הקורס?

נניח ואנחנו גרים בצפון, ואנחנו מחפשים קורס תסרוקות, סביר להניח שאנחנו נעדיף לחפש קורס כזה קרוב לבית, אנחנו לא נחפש קורס בתל אביב או בעיר אחרת במרכז. יש לכך מספר סיבות.

ראשית, אם אנחנו נצטרך כל פעם, אפילו אם זה פעם אחת בשבוע, להטריח את עצמנו בנסיעה לאזור המרכז, אז סביר להניח שעם הזמן, זה יהיה לנו קשה, הנסיעות, הזמן שאנחנו מבזבזים על הכביש או ברכבת, זה ישחק אותנו ואולי יגרום לנו לוותר על שיעורים עד שנוותר על הקורס כולו.

שנית, כפי שניתן להבין, יש לכך השפעה מבחינת עלויות. כשאנחנו חושבים על עלויות של קורס, אנחנו לא מחשבים כמה זמן עבודה נפסיד, כמה יעלו לנו הנסיעות ודברים אחרים נלווים. אנחנו חושבים אך ורק על הקורס. אם אנחנו נחפש קורס שנערך רחוק מאזור המגורים שלנו, אז לא ישתלם לנו מבחינה כלכלית לקחת אותו.

שלישית, אם אנחנו בוחרים לקחת קורס קרוב לבית, סביר להניח שאנחנו נוכל ליהנות יותר מהקשר עם תלמידים אחרים בקורס, בין אם זה במהלך הקורס ובין אם זה בסופו. זה יכול להשפיע על היכולות שלנו וכן על התוכניות שלנו בעתיד.

 

תגובות

מומלצים