רכב תפעולי מהו?

בשטחים של מפעלים ומחסנים גדולות וכן במקומות ציבוריים, ישנה חשיבות אדירה לשימוש בכלי רכב מתקדמים עבור העברת ציוד, עובדים ואספקות ממקום למקום במהירות.

21.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
רכב תפעולי מהו?

 

רכבים תפעוליים אלו מספקים לנוהגים בהם יתרונות אדירים לעבודה פשוטה ומהירה יותר. אם כן, נשאלת השאלה מהם היתרונות של רכב תפעולי וכיצד בוחרים את הרכב המתאים ביותר? מתי עולה הצורך ביותר מרכב תפעולי אחד וכמה בכלל עולה כל הטוב הזה? על כל אלו ועוד, בהמשך המאמר.

רכב תפעולי – יתרונות

מהו רכב תפעולי בעצם? ובכן, מדובר בכלי רכב קטן וממונע, המשמש להובלה של חפצים, ציוד ונוסעים בשטחים תפעוליים. השטח התפעולי עצמו מוגדר על ידי ממונה הבטיחות האמון על האיזור. הרכבים התפעוליים ישמשו במקרים אחרים גם אנשים פרטיים, לדוגמא קשישים הנעזרים בהם לשם התניידות. בעבר הדבר היה נפוץ מאוד בקיבוצים, כיום ניתן להתקל ברכבים אלו גם בשטחים העירוניים ובמושבים אחרים.

קיימים שני סוגים של רכבים תפעוליים; רכב המונע באמצעות בנזין ואחר המונע על ידי מנוע חשמלי ומצבר. לכל אחד מהם יתרונות שונים;

        • עלות רכישה נמוכה במיוחד - עבור חברות גדולות ומפעלים מדובר ביתרון אדיר, כיוון שלרוב יזדקקו ליותר מרכב תפעולי אחד. בנוסף לכך מייד תראו בעצמכם שעלות הרכישה אינה העלות הנמוכה והחסכנית היחידה של הרכבים התפעוליים!

        •  אחזקה – לצד עלות הרכישה הנמוכה, עלויות האחזקה הינן בהתאם ויתאימו לכל כיס.

        •  כוח – על אף גודלם, לרכבים התפעוליים כוח רב והם יוכלו לסייע בהעברת משקלים גדולים מהם ממקום למקום ולמרחק גדול יחסית.

        •  קומפקטיים – באותו הקשר, מפאת גודלם הם אינם תופסים מקום ואינם זקוקים לאיזור חנייה מיוחד. ישנם מפעלים לדוגמא שמחזיקים בצי של רכבים תפעוליים, וכך הופכים את העבודה ליעילה הרבה יותר – כאשר לכל רכב תפעולי תפקיד משלו.

        • חיסכון – רכב תפעולי הינו חסכוני בהוצאות האנרגיה; גם כאשר מדובר על רכב הממונע בחשמל או רכב הממונע בבנזין.

דברים נוספים שכדאי לדעת על הרכבים התפעוליים

מבחינה רגולטורית, כדאי לדעת שרכבים תפעוליים מחויבים בביטוח כאשר לא יוכל אדם ללא רישיון נהיגה סוג ב', או אדם שרשיונו נשלל ממנו, לנהוג ברכב זה. מעבר לכך, ניתן לנהוג על רכב תפעולי ללא קורס או היתר מסוים. את הרכבים התפעוליים ניתן לרכוש דרך מספר חברות בישראל העוסקות בייבוא רכבים תפעוליים. קיימים מספר סוגים של רכבים תפעוליים, ולכן מומלץ תמיד ליצור קשר קודם כל עוד הספק שיהיה מוכן לבצע הדגמה במיוחד בשבילכם של כל הדגמים הקיימים, לשם התאמה מלאה. לצרכים והדרישות האישיים שלכם.

בשטח" רכב תפעולי הינה אחת מאותן חברות המייבאות רכבים תפעוליים ומאפשרת לא רק רכישה של דגמים חדשניים ומתקדמים, אלא אחריות מלאה, הדגמה בשטח ומעל לכל התאמה מלאה לצרכי הלקוח.

 

תגובות

מומלצים