שיפוצים בדירות קטנות

שיפוץ דירה קטנה לא אמור להיות שונה מדי משיפוץ בכל דירה אחרת, אלא שהאתגרים בשיפוץ מסוג זה הם מעט אחרים מאשר בדירות גדולות ומרווחות.

02.08.2019 מאת: פורטל הכרמל
שיפוצים בדירות קטנות

 

כך למשל, ישנם כלים כבדים שאותם אפשר להכניס לדירות גדולות אך לא ניתן לעבוד איתן בדירות קטנות. שיפוצים בדיקות קטנות דורשים גם פינוי של הדירה באופן מוחלט, שכן השארת הריהוט בדירה בנוסף לגודל הקטן של הדירה, לא יותירו מקום רב לעבודה.

האתגרים המיוחדים של שיפוצים בדירות קטנות

אנשי שיפוצים נדרשים להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים המוטמעים בפרויקטים אותם הם עושים. לעבוד במרפסות בגובה רב, להחליף ריצוף בדירה שלמה לאחר החלפת מערך שלם של אינסטלציה, האתגרים הם רבים והם חלק מתפקידו של השיפוצניק. בנוסף לאתגרים אלה, ישנם גם האתגרים המיוחדים של כל דירה. דירות בקומות גבוהות מציבות אתגרים משל עצמן לעומת דירות רחבות ידיים בקומות קרקע שנחשבות אולי הנוחות ביותר לשיפוץ. שיפוצים בדירות קטנות הוא תחום העומד בפני עצמו שכן עצם העובדה שמדובר בדירה קטנה, עוד לפני שצוללים אל תוך מגוון העבודות שיש לבצע בתוכה, מייצרת אתגר לא פשוט.

דירה קטנה, משמעה מרחב קטן להתנועע בתוכו כשלעיתים אנו זקוקים לעבוד עם כלי עבודה גדולים, לעבוד מספר עובדים במקביל על אותו תא שטח קטן ואפילו להכניס כלי עבודה כבדים כמו מחפרון. על זה יש להוסיף את העובדה שבדירה קטנה לא ניתן לרכז את כל הריהוט בחדר אחד שכן גם כך הדירה היא קטנה וגם כך המרחב הוא מוגבל. את המרחב הפנוי שנותר לאחר פינוי הריהוט צריך לנצל לטובת אחסון של חומרי גלם וכמובן להשאיר מרחב שניתן לעבוד בו. במצב כזה אין שום אפשרות להשאיר פריטי ריהוט בדירה ויש לפנות אותה מראש.

הזמנת איש מקצוע מומחה

אחרי שאמרנו את זה, שיפוצים בדירות קטנות הם לא תורה מסיני ואתם לחלוטין לא צריכים לחפש איש שיפוצים המתמחה ספציפית בתחום זה. אם אתם מוצאים איש מקצוע שאתם סומכים עליו, סומכים על שיקול דעתו המקצועי ורואים שהוא אמין ומהימן, אתם בהחלט יכולים לסגור איתו את משימת השיפוץ ולא משנה אם יש לו רקורד עבודה בדירות קטנות או לא. השלב שבו אתם דווקא כן רוצים להתייחס יותר להיותה של הדירה שלכם דירה קטנה הוא שלב התכנון. בשלב הזה יהיה עליכם לעבוד בשיתוף פעולה עם האדריכל על מנת שתוכלו למצוא דרכים למקסם את השטח העומד לרשותכם, אולי להרחיב את השטח באמצעות מרפסות חוץ או גלריות פנים וכן לבחון מגוון רחב של פריטי עיצוב ופריטי ריהוט מודולריים שיאפשרו לכם לנצל את השטח הקטן העומד לרשותכם במקסימום. את כל אלה צריך לסגור כבר בשלב התכנון של השיפוץ ובהיבט הזה אתם כן מחפשים ערך מוסף ייעודי מהאדריכל שלכם.

היחידה לשיפוצים -חברה לשיפוץ דירות קטנות

 

תגובות

מומלצים