שירות ענן – שומר על המידע של העסק שלכם

מחשבים מאז ומעולם מתפקדים בעולמינו כמרכז מידע בלעדי וחשוב. הם שומרים אותנו מעודכנים, מאפשרים לנו לעשות פעולות בסיסיות ושומרים על העסקים ועל המידע הנשמר בתוך מערכות מחשב.

01.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שירות ענן – שומר על המידע של העסק שלכם

צילום:freepik

 

תפקוד של עסק נשען על מערכות המחשב שלו ואינו יכול להתקיים בלעדיהם.

שירותי מחשוב ענן הם דבר נחוץ שמערכות מחשוב שהעסק שלך צריך. שירותים מסוג זה מעניקים בטחון לבעלי העסקים שמשתמשים בשירות של ספקי שירותי מחשוב ולא צריכים לשלם כסף נוסף על שירות ענן מכיוון שהוא נכלל בתוך השירותים החיוניים שספקי שירותי מחשוב מספקים, הכל תלוי בצורכי העסק שלכם.

שירות ענן לעסק – מה הכוונה?

שירות ענן, הוא שירות הניתן על ידי מחשב מרוחק שאליו מתחברים דרך הרשת. הענן משמש כדימוי לרשת אינטרנט ובו יושבים כל הנתונים הדיגיטליים של העסק ומאוחסנים בו. הענן מאפשר לגבות את הנתונים הללו ובכך לשמור עליהם מאיומי וירוסים, תקלות או בעיות שעלולות לגרום לאיבוד נתונים. ניתן לשחזר כל מידע שנשמר בענן בקלות ובמהירות. שירותי ענן כוללים שירותים כמו ענן עסקי, מעטפת אבטחת מידע, מערכות לניהול קבצים, שירותי IT, מערכות גיבוי בענן ועוד.

להשתמש בשירותי ענן בעסק, זה כדאי ומשתלם!

כל עסק יכול להנות משירות ענן. לא משנה אם העסק קטן או גדול, הצורך בשמירת מידע והגנה עליו מתאימה לכל בית עסק ומשדרגת את רמת הפעילות בו, מקטינה התעסקות מיותרת שעלולה לעצור את זרימת העסק ולגרום לבזבוז משאבים וזמן אחר פתרונות ותיקון תקלות.

בעבר, על מנת לשמור קבצים ומידע עסקים רבים השתמשו בדיסקים חיצוניים, פיזיים אשר היו מונחים במשרד. דבר זה גרם לבלבול רב מכיוון שהעובדים היו צריכים לשים לב בדיוק היכן נמצאים הדיסקים, איזה חומר מגובה על איזה דיסק, ומה קורה במצב שגיבוי חיצוני הולך לאיבוד?

בשירות ענן אין צורך יותר בגיבויים החיצוניים הללו, כל המידע שצריך נמצא ברשת ואין צורך לדאוג מכיוון שהמידע נגיש לעובדים בכל עת, הנגישות מאפשרת לעובדים לשתף מידע ולעבוד יחד בצורה קלה ופשוטה יותר.

יתרון נוסף בהקמת מחשוב ענן בעסק הוא העלות המינימאלית. בעזרת שירות ענן עסק יכול לחסוך עלויות בהקמת מרכז נתונים פרטי של העסק ותפעולו מבחינת תחזוקה שוטפת. עלויות שירותי מחשוב ענן הן נמוכות משמעותית וניתן לגבות את המידע של העסק תמורת מחיר נוח, התשלום על שירות ענן מתבצע לפי צורך העסק בהתאם לשימוש בו.

מחשוב ענן – מהפכה ירוקה בגיבוי מידע

שימוש בשירותי ענן מאפשר לשמור על הסביבה ירוקה ומשפרת את איכות הסביבה. זהו יתרון חשוב מכיוון שעסקים רבים שואפים לתפעל סביבה ירוקה וידידותית למשתמש ושירות ענן חוסך בעלויות. אין צורך בהקמה של תשתיות חדשות, שירותי הענן מתנהלים בצורה מקוונת וחוסכים שימוש בחומרה פיזית.

 

תגובות

מומלצים