שף על האש יוקרתי עד הבית

אנשים אוהבים לציין ימים חשובים בחייהם ובמסגרתם לערוך אירועים פרטיים נהדרים. ימים ראויים כאלו הם: יום הולדת בתאריך עגול, קבלת משרה חשובה, יום נישואין ועוד.

25.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שף על האש יוקרתי עד הבית

 

אירועים אלו נחשבים לאינטימיים ומוזמנים אליהם בעיקר בני משפחה קרובים, חברים יקרים ואורחים נוספים שאיתם רוצים לבלות את הרגעים החשובים באמת. במקרים רבים, האירוע נערך בבית הפרטי ואין כמו בית עם גינה רחבת ידיים צמודה ומרווחת לאירוח מושקע כזה. בכל אירוע כזה מקדישים תשומת לב רבה לנושא האוכל. ניתן לבחור תפריטים המבוססים על מאכלים בשריים או חלביים. באירועים מצומצמים אשר אין בהם אנשים דתיים ושומרי מסורת, ניתן להכין תפריט המבוסס על שני המרכיבים גם יחד.

סוגי בשר

אם מדברים על אירוע שבו הבשר מככב, אזי, כדאי להעדיף בשר צלוי. ואם בשר צלוי, אזי, כמובן, איכותי ביותר אותו מכינים על הצד הטוב ביותר. כאן ניתן להכניס לתמונה איש מקצוע בדמות  שף על האש אשר יגיע עם הגריל המיוחד שלו, עם הכלים בהם הוא משתמש ועם צוות מסייע. ברור שהוא יביא עימו את הנתחים הנבחרים או לפחות יקפיד שהנתחים הנקנים על ידי בעל האירוע יהיו הטובים ביותר. יש חשיבות רבה לאיכות הבשר. כאשר מדובר על עופות אזי רצוי להזמין חלקי פרגיות. כאשר מדובר על בקר הרי שניתן לבחור נתחים המגיעים מאזורים שונים בגופם.

בשר מגוון

בשר הבקר מגוון. יש קשתית, או בשמה  האחר, שפונדרה שממנה מכינים אסאדו בצלייה איטית מבוקרת, יש סינטה, פילה, רוסטביף, נתחים משוישים וחלקים אחרים. כדאי לבחור מספר מצומצם של נתחים ולהתרכז בהכנתם המעולה. צריך לזכור, כי לצידם יהיו רטבים נחשבים ופופולאריים כמו צ'ימיצ'ורי, טריאקי, ברביקיו ועוד, וכן, סלטים ירוקים ומגוונים ההולכים טוב עם טעמו הכבד והדומיננטי של הבשר. כמובן, שתהיינה תוספות אהובות, מנות אחרונות וסוגי שתייה, חריפה, חמה וקרה ללא הגבלה. ניתן, בהחלט, להגיש סוגי מנות פתיחה שיגרו את התיאבון, וכן, מנות אתניות המגיעות ממטבחים אהובים. כמו שידוע לרבים, האוכל, לרוב, עומד במרכז ותפריט מיוחד ישדרג אותו רבות.  

הכנת הבשר

הכנת הבשר היא תורה בפני עצמה. השף יצלה את הבשר על רשת עבה במרחק גבוה מהגחלים כדי לצלותם בחום למנוע שריפתם. הוא יודע להתמודד עם אסאדו שהיא סוג צלייה הנמשכת שעות רבות. הוא מצליח לצלות היטב נתחים לרמה של בשר נא, וול דאן, או מידיום. באירוע כזה עם כמות משתתפים קטנה, יחסית, הוא יכול לספק לכל אורח את סוג הצלייה האהוב עליו. הצלייה היא חוויה רב חושית בפני עצמה לאורחים אשר מריחים את הריח, רואים את בשר נצלה, מחכים לרגע בו ינעצו את שיניהם בו ומתוודעים לטעמו הרך והנפלא. בעת ההמתנה לאוכל הם יכולים לנהל סמול טוק, לספר בדיחות, לאכול פוד פינגר ומיני מטעמים אחרים ולעביר בניחותא את הזמן.

ניהול האירוע

באירוע אישי או משפחתי בבית רוצים המארחים להיות משוחררים מעול הטיפול באירוח ובכל הנושאים והעניינים הקשורים בו. משום כך, הם יבקשו קייטרינג בניהול שף על האש אשר יכול לטפל גם בכל הנושאים שמסביב. הטיפול כולל הבאת כלים, קניית הבשרים קודם לכן וביצוע הכנות מקדימות. בנוסף, עריכת השולחנות, הצבת עמדות, הגשת האוכל וכיוצא בזה. במהלך האירוע יהיה מנהל אשר יקפיד שכל התהליך יעבור בצורה מוצלחת וללא תקלות. הוא ישתדל למלא כל בקשה של האורחים וידאג שהכול יתנהל לשביעות רצון כולם. לאחר שהאורחים הולכים הוא יקפיד לפנות את כל הכלים ולסדר את המקום.

 

תגובות

מומלצים