תואר ראשון בלימודי שפות זרות

הלימודים האקדמיים הם ההזדמנות שלנו לתכנן את העתיד המקצועי שלנו, אבל זו גם בדיוק הסיבה לכך שלא מעט סטודנטים מוצאים את עצמם די מבולבלים כשמגיע הרגע לקבל החלטות.

11.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
תואר ראשון בלימודי שפות זרות

מצד שלישי, יש נושא אחד שלגביו אין כמעט ויכוח: השליטה בשפות זרות היא אחד המרכיבים החיוניים ביותר, אלה שיאפשרו לנו להצליח בעולם העסקים בכל תחום שאליו נחליט להיכנס בהמשך.

החשיבות של לימודי אנגלית

כנראה אין צורך להסביר עד כמה אנגלית היא חשובה. אם יש שפה אחת שבה ניתקל כמעט בכל מקום שאליו נגיע, זוהי השפה האנגלית. היא בעיקר בולטת בעולם העסקים, ואם אתם חולמים בגדול – כנראה תזדקקו לה כדי להגיע לקהל יעד בינלאומי ולגייס לקוחות זרים. אם תואר ראשון בלימודי שפות הוא חיוני, תואר באנגלית בהחלט יעזור לכם להשתלב טוב יותר בתחומים רבים ומגוונים מיד לאחר שתסיימו את הלימודים ותקבלו את התעודה המיוחלת.

האם כדאי ללמוד ערבית?

שפה נוספת שזוכה לפופולריות רבה, בוודאי בישראל, היא ערבית. במדינה שהגדירה את המושג "קיבוץ גלויות" וכוללת בתוכה דוברי שפות זרות רבות, ערבית היא אחת השפות הבולטות ביותר. זו בדיוק הסיבה לכך שהיא נחשבת לשפה אטרקטיבית מבחינת בעלי עסקים ומנהלים, והיכולת לקיים קשרי מסחר עם גופים שונים דוברי שפה היא יכולת חשובה למדי. במדינות רבות בעולם מחפשים דוברי ערבית, ולא רק לצרכי מסחר, דרך אגב. למעשה, יש גופים שונים שנעזרים בדוברי הערבית לצורך איתור איומים וסכנות שונות ברשת, למשל.

לומדים יותר מאשר שפה

חשוב לזכור שכל שפה שתבחרו ללמוד במסגרת התואר האקדמי שלכם תעניק לכם ידע נרחב הרבה יותר ממה שנדמה לכם. אז נכון, תשקיעו את הזמן בלימוד אוצר מילים, בשינון כללי הדקדוק, בקריאת טקסטים וגם בכתיבה. מצד שני תיחשפו גם לתרבויות שונות. כך, במסגרת לימודי ערבית, תגלו באמצעות טקסטים מרתקים את כל מה שצריך לדעת על מנהגים והלכות, למשל, על התרבות ועל כללי התנהגות נורמטיביים. זהו לימוד מעמיק הרבה יותר מאשר שינון מילים.

תקשורת בינאישית טובה יותר

אם אתם ממש צריכים עוד סיבה ללמוד שפות חדשות, הרי שאין ספק שהשפות השונות מאפשרות לנו לתקשר טוב יותר, גם עם מי שאנחנו לא ממש יודעים איך לדבר איתו. פגישות עסקיות, חופשות בחו"ל או אירוע פרטי, בכל אחד מהמצבים הללו אנחנו עשויים לגלות שהידע שלנו בשפה זרה הוא בדיוק מה שיאפשר לנו להשתלב טוב יותר בתוך הסיטואציה.

למידע נוסף בנושא לימודי הוראת שפות לחצו כאן.

 

תגובות

מומלצים