​​​​​​​משקיעים בנדל"ן בארה"ב? הנה כמה דברים שחשוב שתכירו

המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב והעולם בשנת 2008 גרם לירידה חדה במחירי הנדל"ן בארה"ב, בעקבותיו יותר ויותר משקיעים מזהים את פוטנציאל הרווח הגלום ועוברים לחפש הזדמנויות השקעה בארה"ב.

09.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
​​​​​​​משקיעים בנדל"ן בארה"ב? הנה כמה דברים שחשוב שתכירו

freepik

 

כיום אפשר בהחלט למצוא הזדמנויות להשקעה במחירים נמוכים ועם מקסימום תשואה, אך כדי לעשות זאת חשוב מאוד להכיר וללמוד את השוק ולהבין את כל הדברים החשובים.

המאפיינים של שוק הנדל"ן בארה"ב

שוק הנדל"ן בארה"ב מתחלק לתתי שווקים קטנים, כאשר ישנם הבדלים בין מקום למקום. ההבדלים השונים בין השווקים חלים מסיבות שונות לרבות מיקום, רמת הפשיעה באזור, סוג האוכלוסייה, המצב הסוציו אקונומי שלה, קיומה של הגירה חיובית או שלילית, אזורי ביקוש ועוד. יחד עם זאת, למרות ההבדלים הקיימים בין השווקים השונים יש גם קווי דמיון כמו למשל מחירי נכסים זולים יותר ביחס לנדל"ן בארץ, שיטות בניה זולות יותר וגם מחירי קרקעות זניחים. נקודת דמיון נוספת בין המדינות היא פערי מחירים גדולים בין בתים שכן דירות היוקרה משפיעות על הממוצע. כמו כן יש לקחת בחשבון שההבדלים מהשקעה בארץ שונים גם מבחינת החוק והמיסוי.

מיסוי אמריקאי

המדינות השונות בארה"ב גובות מיסים בעבור נדל"ן אך בכל מדינה חוקי המיסים שונים. כאשר קונים נדל"ן חשוב להיות מודעים לנושא המיסוי האמריקאי בין אם אלו מיסי מדינה ובין אם מיסים עירוניים. גבה המיסים תלוי במדינה בה נמצא הנכס, בשווי שלו, במאפייני ההשקעה וכדומה. אם בחרתם להשקיע בנדל"ן בארה"ב כדאי שתכירו לעומק את המיסים שיהיה עליכם לשלם ותיקחו אותם בחשבון כבר בשלב התכנון. בעת רכישת נדל"ן יהיה עליכם לשלם מס פדרלי שהוא המקבילה האמריקאית למס הכנסה, מיסוי ברמת המדינה ולעיתים יוטל עליכם לשלם מס גם בעיר בה בחרתם להשקיע. כמובן שאם רוצים להכיר את נושא המיסוי יותר לעומק מומלץ לפנת לייעוץ משפטי מהשורה הראשונה בתחום.

מהן אפשרויות ההשקעה בארה"ב?

אם ברצונכם להשקיע בנדל"ן בארה"ב עליכם להכיר את האפשרויות שעומדות לרשותכם. באופן כללי עומדות בפניכם כמה אפשרויות השקעה כמו למשל נדל"ן למגורים, נדל"ן מסחרי, בתים פרטים, דירות. אין ספק שיש אינסוף אפשרויות השקעה מהן תוכלו לבחור, אך לפני שאתם עושים זאת עליכם להבין באיזה סוג של נכס תרצו להשקיע. האם בנכס מניב, כלומר נכס שמיועד לשכירות או בנכס יזמי אשר כולל השקעה בפרויקט בניה מאפס בו חולקים את עלויות ההקמה והבניה ובסוף נהנים מהרווחים של המכירה. כאשר מדובר בהשקעה בנדל"ן תוכלו לעשות זאת לבד, כלומר לאתר נכס ולהסדיר את כל הבירוקרטיה בכוחות עצמכם, או לפנות לחברה מקצועית שמתמחה בהשקעות נדל"ן בארה"ב.

איך משקיעים?

מכיוון שרוב המשקיעים הישראלים אינם גרים בארה"ב, מכירים את השווקים בה או מבינים בנושא מיסוי אמריקאי לעיתים זה הרבה יותר פשוט להשקיע באמצעות חברה מקצועית שחיה ונושמת את שוק הנדל"ן בארה"ב ויכולה לעזור לאתר את ההשקעה בהתאם לצרכים ורצונות של המשקיעים השונים ובסכומי כסף קטנים יותר יחסית. כאשר אתם בוחרים חברה שימו לב להיבטים שונים וחשובים כמו למשל אזור ההשקעה שבו בחרה, סוג האוכלוסייה, פוטנציאל ההשבחה של הנכס ועוד. חשוב מאוד לבחור בחברה שנוהגת בשקיפות ושאתם סומכים עליה, בסופו של דבר זה הכסף שלכם ואתם רוצים לדעת שהוא בידיים טובות.

שימו לב! יש גם תשלומים נוספים

כאשר שוקלים אם לקנות נכס מכל סוג שהוא חשוב להיות מודעים לכך שישנן עלויות נלוות מלבד התשלום על הנכס עצמו והמיסים הנדרשים, כמו תשלום לוועד שכונתי, ארנונה, ביטוח, דמי ניהול, מס הכנסה משכירות והגשת דוחות מס שגם דורשת תשלום. יש לציין כי ישנה אמנת מס בין ישראל לארה"ב שנועדה למנוע כפל מיסים, עוד פרט שעליכם לדעת לפני שמשקיעים.

 

תגובות

מומלצים