3 דגשים לניסור בטון באמצעות להב יהלום

כדי לנסר נכון חומר קשה כמו בטון, יש לדעת כיצד לאזן בין הכוח של הציוד המופעל, איכות להב היהלום או מקדחת היהלום והאופן שבו גבישי היהלום מחוברים לקצה הלהב. כל אלה משפיעים על המהירות ואיכות החיתוך.

11.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
3 דגשים לניסור בטון באמצעות להב יהלום

 

בחרו כלים בטיחותיים עם כוח מנוע משמעותי

הכוח שמפעילים הכלים שבחרתם לניסור הבטון על הבטון עצמו הוא חשוב מאוד למהירות החיתוך ולאיכות החיתוך. ניסור יהלום עם Power נעשה למעשה על ידי שחיקה של הבטון כאשר להב היהלום או מקדחת היהלום שוחקים את הבטון לאורך החתך. לכן, מנוע חזק יותר יבטיח שללהב או למקדחה שבאמצעותם מתבצע הניסור יהיה את הכוח הדרוש לנסר דרך הבטון, גם אם מדובר בבטון מזוין. בנוסף, מומלץ להעדיף כלים שעושים שימוש במים כדי להפחית את כמות האבק או בשואב אבק כדי להסיר אבק, מכיוון שהם בטוחים יותר לשימוש מבחינה בריאותית.

כיצד להב היהלום מנסר בבטון?

להב היהלום ומקדחת היהלום המשמשים לניסור בטון מצופים בקצותיהם בגבישי יהלומים. גבישי היהלום המצפים את הקצה הם גבישי יהלומים תעשייתיים שהם קשים במיוחד ומאפשרים ניסור בחומרים קשים במיוחד, כמו בטון ואפילו בטון מזויין.

גבישי היהלומים מחוברים לקצה הלהב או המקדחה באמצעות תהליכי מיוחדים של הדבקה או באמצעות התכת לייזר. כלים שהיהלומים בהם מחוברים לקצה באמצעות התכת לייזר מתאימים יותר לפרויקטים גדולים שדורשים מהירות גבוהה וחיתוכים עמוקים בעוד שכלים שנעשה שימוש בהדבקה מיוחדת לחיבור היהלומים לקצה שלהם, מתאימים לפרויקטים קטנים יותר.

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על מהירות הניסור ואיכות הניסור:

  1. מספר גבישי היהלום

יותר יהלומים לסנטימטר מרובע פירושו יותר כוח לביצוע החיתוך, פשוט מאחר ויש שטח גדול יותר שחותך בבטון. זה מאפשר חיתוך מהיר יותר ועמידות גבוהה יותר של להב המסור או המקדחה.

  1. גודל גבישי היהלום

            גודל הגבישים גם משפיע על היכולת לנסר בחומרים שונים. איכות טובה יותר של יהלומים תוכל לחתוך בחומרים קשים יותר כמו קוורץ או גרניט כאשר גבישי יהלום גדולים מתאימים יותר לניסור בחומרים רכים כמו אספלט או לבני חימר.

  1. חומר ההדבקה של היהלומים

לחומר ההדבקה שמחזיק את היהלומים על קצה הלהב או המקדחה יש תפקיד חשוב בקביעת משך הזמן שבו כל שכבת יהלומים נשארת על קצה הכלי. לאחר פרק זמן של עבודה, היהלומים נשחקים והחית. חומר הדבקה רך יעזור לשכבה השחוקה להיפרד מהר יותר מהקצה כדי לגלות את השכבה הבאה של גבישי יהלומים חדשים וחדים.

חשוב להתאים את הכלי לחומר שבו אתם רוצים לנסר כדי להבטיח את העבודה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר.

 

תגובות

מומלצים