3 פרמטרים שהופכים קניית קישורים לבחירה יעילה

כל אדם העוסק בקידום אתרים מכיר את תפקידם החשוב כל כך של הקישורים עבור קידום האתר. עד כדי כך קניית קישורים ובניית קישורים חשובים לקידום האורגני, שאפשר לומר שאם בעל עסק מוותר עליהם הוא עלול להזיק לעצמו.

23.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
3 פרמטרים שהופכים קניית קישורים לבחירה יעילה

 

יש ערך עצום לכך שאתר חיצוני, פופולארי ובעל תנועה רבה מוציא קישור לאתר אחר, הדבר מעיד על כך שאותו אתר פופולארי בעצם סומך על האתר השני ונותן לו מקום של כבוד. זה המסר שהגולשים מקבלים כשהם לוחצים על הקישור, ובסופו של דבר נעים לפעולת רכישה אצלכם באתר.

3 פרמטרים שהופכים קניית קישורים לבחירה יעילה

• קישורים בעלי ערך – אי אפשר סתם לבצע קניית קישורים בכמויות, יש לחשוב על כך היטב ולכוון לכך שגוגל יראה את האתר שלנו כבעל ערך אמיתי ולא כספאם. מה זאת אומרת? האלגוריתם של גוגל עוקב אחר אתרי האינטרנט השונים בניסיון לאתר את הערך המוסף שלהם. אם גוגל מזהה שהגולשים באתרים שונים צורכים תכנים ערכיים, בעזרת קישור שבעצם נועד לסייע להם לקבל עוד מידע בנושא מסוים, סביר שערך הקישור יעלה. מצד שני, אם האלגוריתם יבין שמטרת הקישור היא אך ורק לקדם אתר כלשהו, יתעלם כנראה מקיומו של הקישור ובמקרים אחדים אף יפצע פעולות כנגד האתר אליו מקשרים.

• כמות קישורים מעמוד מסוים לעמוד מסוים אחר – הקישורים חייבים להיות טבעיים, כלומר אסור שהגולש ירגיש כאילו 'דוחפים' לו קישורים בכוח. ברגע שיש יותר מידי קישורים מעמוד מסוים לעמוד אחר, האלגוריתם עלול לזהות את הדבר כספאם שמטרתו קידום בלבד ללא כל ערך מוסף, ויבצע פעולות שמטרתן להוריד את הדירוג של האתר המקשר והאתר המקושר.

• היכן הקישור ממוקם? - נאמר שככל שקישור לאתר מסוים יופיע גבוה יותר בעמוד האתר המקשר, סביר שערכו יהיה גבוה יותר. מצד שני אם יופיע בתחתית אותו עמוד, האלגוריתם יזהה את ערך הקישור כנמוך יותר. בנוסף, ישנם קישורים שלא יוצאים רק מגוף מאמר, אלא גם מתפריטים שונים ודפי קטגוריות. ככל שמנוע החיפוש יזהה כמות רבה יותר של קישורים כאלו, ינתח שמדובר באתר פופולארי ובעל ערך מוסף.

יצירת שיתופי פעולה ענפים

קניית קישורים היא דרך אחת להשיג תנועה נוספת לאתר שלכם. דרך נוספת היא החלפת לינקים שהיא בעצם יצירת שיתוף פעולה בין שני אתרים, כל אחד מהם מקשר אל השני על פי הסכם שנקבע מראש. איך יודעים עם מי הכי כדאי להיכנס לשיתוף הפעולה המדובר? את זה תשאירו למקדמי האתרים וכותבי התוכן המקצועיים שישמחו לסייע לכם מבחינה מקצועית, כך שלכם יתפנה זמן להתעסק באספקטים אחרים הקשורים לעסק.

 

תגובות

מומלצים