5 דברים שעליכם לדעת לפני שאתם בוחרים באולם לחתונה

​​​​​​​יש רשימה ארוכה של דברים לדעת בבואנו לבחור אולם. חלקם קריטיים והכרחיים וחלקם נתונים להעדפה אישית. ככל שתבררו יותר, כך תמנעו מלקיחת סיכונים מיותרים ותבחרו באפשרות בטוחה באופן כללי ומתאימה לכם באופן ספציפי.

17.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
5 דברים שעליכם לדעת לפני שאתם בוחרים באולם לחתונה

 

1. רישיונות ומסמכים

חשוב מאוד לוודא שלאולם חתונות יש רישיון עסק בתוקף ותעודת כשרות. הרישיון הוא ראיה לכך שהעסק לגיטימי, שהוא עומד בתקני בטיחות ושהוא זוכה לאישורים של גורמים רלוונטיים כגון המשטרה ומכבי האש. תעודת כשרות חשובה כי לפחות לחלק מהמוזמנים היא הכרחית – ואולי גם לכם, כמובן. היא גם מהווה תנאי לקבלת תעודת נישואין מהרבנות. חשוב לוודא גם שלאולם יש ביטוח צד ג' שיכסה חלילה תאונות למוזמנים.

2. כמה מוזמנים?

לפני שאתם מחפשים גן אירועים בשרון, כדאי לדעת כמה מוזמנים צפויים להגיע או כמה אנשים תזמינו, ויש להתאים את האולם לכמות זאת. במידה ומדובר בחתונה מצומצמת, חפשו אולם קומפקטי יחסית. במידה ומדובר בחתונה גדולה, חפשו אולם גרנדיוזי יותר. אתם לא רוצים לערוך חתונה קטנה באולם גדול או להפך.

3. מה מקבלים?

מעבר לפרט הברור מאליו של גובה עלות המנה, חשוב לברר מה תקבלו עבור התשלום. האם הוא כולל גם אלכוהול, ובאיזה היקף? האם יש לשלם על עיצוב האולם בנפרד? כמה מלצרים ישרתו כל שולחן? האם יש מנות ייעודיות לצמחונים וטבעונים? האם יש בר קינוחים? כדאי לבדוק הכל לפרטי פרטים.

4. מדיניות ביטולים

כדאי לדרוש מראש מדיניות ביטולים סבירה במקרה ומתרחש דבר-מה בלתי צפוי. משמעות הסעיף הזה הוא כמה תשלמו במידה ותבטלו את האירוע. שאלה נוספת היא מה קורה במידה ומתרחש, רחמנא ליצלן, אסון משפחתי מסוים. האם תקבלו את כל הכסף בחזרה? האם יהיה ניתן לדחות את האירוע? במידה והאולם עצמו מבטל את האירוע, חשוב לוודא שתקבלו את כל הכסף בחזרה + אפשרות לתבוע פיצויים. 

5. נגישות והגעה

באופן כללי, בין אם מדובר באולם או בגן אירועים בשרון, כדאי לבחור מיקום שמתאים לכמה שיותר מהמוזמנים שלכם. מעבר לכך, מומלץ לתת עדיפות לאולם שההגעה אליו קלה, שיש הכוונה ושילוט בסביבתו, שהוא כולל גישה לנכים ושהוא בעל חנייה מסודרת ורחבה, לרבות הכוונה של סדרנים.

 

תגובות

מומלצים