5 מקרים שבהם אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס

החזר מס הוא סכום כסף אשר נגבה דרך המשכורת של עובד שכיר, ומוחזר בעקבות תשלום גבוה מדי. מהם המקרים בהם תוכלו להיות זכאים להחזר? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

27.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
5 מקרים שבהם אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס

 

החזר מס: זה הזמן לבחון האם אתם זכאים

ע"פ הנתונים של בנק ישראל, עשרות אלפי ישראלים זכאים לקבלת החזר מס, וזאת בשל תשלום גבוה אותו שילמו לרשות המיסים, דרך תלוש המשכורת. הסיבות לקבלת החזר מס הן רבות, אולם בכדי שתוכלו לבחון האם אתם עומדים בקריטריונים ובהתאם לכך לקבל החזרי מס, להלן חמישה מקרים נפוצים:

  1. אי תיאום מס

במידה ועברתם מספר מקומות עבודה במהלך השנים ולא ביצעתם תיאום מס, סביר מאוד להניח שאתם יכולים לדרוש החזרי מס. מדובר באחת הסיבות הנפוצות ביותר לקבלת החזר, וזאת בשל העובדה כי עובדים רבים אינם מקפידים לבצע את התיאום בהתאם לנסיבות האישיות. בהתאם לכך, גובה רשות המיסים את מדרגת המס הגבוהה ביותר, ועל כן נדרש לבחון האם אכן לא התבצע תיאום –ובהתאם לכך לקבל החזר.

  1. אי הגשת נקודות זיכוי במס

לא מעט עובדים אינם מגישים לרשות המיסים בקשה לנקודות זיכוי, בשל הולדת ילד או לדוגמא מעבר למקום מגורים המקנה נקודות זיכוי. למעשה, וודאי לא ידעתם כי אפילו תרומה מזכה בתשלום במס, ועל כן במידה ולא הגשתם בזמן בקשה, תוכלו בהמשך לדרוש החזר מס בעבור הסכומים הגבוהים אותם שילמתם.

  1. פיטורין/התפטרות ממקום העבודה

פוטרתם או התפטרתם ממקום העבודה? ובכן, ע"פ רשות המיסים המס מחושב כאילו עבדתם כל השנה, גם אם פוטרתם או התפטרתם לאחר מספר חודשיים.

  1. הפרשה לביטוח פנסיוני

במידה ובמהלך שנות עבודתם הפרשתם לביטוח פנסיוני באופן עצמאי, הסכומים אינם מגלומים במהלך שנת תשלום המס ועל כן ניתן לבחון האם ישנה זכאות לקבלת החזר, בעקבות הפקדות אשר בוצעו שלא דרך תלוש השכר.

  1. ניכוי סכומים גבוהים מכפי שנדרש היה לשלם

הסיבה הנפוצה ביותר לקבלת החזרי מס לשכירים נעוצה בתשלום גבוה מדי של מס, בעקבות טעות בחישוב מדרגת המס.

כיצד תוכלו לבחון האם אתם עומדים בקריטריונים?

במידה ועניתם על אחד מהמקרים בכן, אתם כנראה זכאים לקבלת החזר מס. חשוב לציין כי קבלת ההחזר יכולה להתבצע עד 6 שנים מתום שנת המס המבוקשת, ועל כן נדרש להגיש בעבור כל שנה בנפרד. לא מעט שכירים "נופלים" בין הכיסאות בעקבות מילוי שגוי של טפסים, ולכן מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר תדע ללוות אתכם בתהליך.

למעשה, מדובר בתהליך מורכב המצריך הגשה של מסמכים רבים לרשות המיסים, ולכן באמצעות חברה מיומנת בתהליך תוכלו קודם כל לבחון (ללא עלות) האם אתם זכאים, ובמידה וכן – מהו סכום ההחזר המגיע לכם. בכך, תוכלו לממש את זכותכם ולקבל ישירות לחשבון הבנק החזר מרשום המיסים, כאשר גובה החזר יכול לנוע בין כמה מאות ולעיתים אלפי שקלים.

מדובר בסכומים לא מבוטלים, ולכן חשוב לממש את זכותכם ובהתאם לכך לפעול לצורך קבלת החזרי מס. חשוב לציין כי להחזר המס אותו תקבלו לחשבון הבנק מתווסף גם ריבית והצמדה בגובה של 4% לשנה, ועל כן מדובר בסכומים נאים להם אתם זכאים.

 

תגובות

מומלצים