5 סיבות להזמנת שירות בדק בית לדירה מקבלן

בתהליך רכישת בית וניסוח הסכם, מתחיל תהליך שלם של שכירת אנשי מקצוע להשלמת העסקה, כמו למשל שירות קבלן, מתווך נדל"ן ועורך דין

09.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
5 סיבות להזמנת שירות בדק בית לדירה מקבלן

freepik

 

כך שאתם עלולים להתפתות להימנע מהזמנת שירות בדק בית לדירה מקבלן. המטרה של בדק בית היא בעצם לבדוק היטב את כל המרכיבים והמערכות שיש בנכס אותו אתם עתידים לרכוש ולוודא כי הוא אכן תקין, בטוח למגורים, אין בו תקלות כמו נזילות, רטיבויות שמסתתרות מתחת לרצפה או לקירות, שהוא נבנה או שופץ בצורה שהיא בטיחותית וכדומה. בעיקרון קיימות חמש סיבות טובות לא להימנע משירות זה ולהשקיע את הזמן, את האנרגיה והכסף הדרוש לביצוע בדק בית יסודי, מקצועי ויעיל.

 

 

1. בדק בית חושף מידע חיוני על מצב הבית ומערכותיו

בדק בית לדירה מקבלן מאפשר לקונה להיות מודע לעלויות, לתיקונים ולתחזוקה שהבית עשוי לדרוש באופן מידי ולאורך זמן.

אם הקונה אינו מרגיש בנוח עם ממצאי הבדיקה, הוא בדרך כלל מציג הזדמנות אחרונה לסגת מהעסקה. שלב זה חשוב במהלך רכישת נכס מכיוון שהוא עשוי לחסוך לכם כספים רבים.

 

 

2. בטיחות

בדק בית לדירה מקבלן מזהה בעיות בטיחות כגון חיבורי חשמל שאינם תקינים, פחמן חד חמצני ועובש, אשר כל הבתים צריכים להיבדק עבורם.

חשוב להקפיד שהסכם רכישת הדירה קובע שאם יתגלו סכנות כאלה, קיימת אפשרות לבטל את העסקה.

 

 

 

3. חשיפת תוספות או התקנות בלתי חוקיות

בדק בית לדירה מקבלן מגלה אם החדרים, המוסכים או המרתפים נבנו ללא אישור מתאים, או שלא נבנו לפי קוד הבניה. אם לבית יש תוספות של חדרים בלתי חוקיים שאינם מותרים, זה משפיע על הביטוח, השימושיות ובעיקר על הערך הכולל.

בעיקרו של דבר, אין לקנות משהו שלפי החוק אינו קיים. אפילו בתים חדשים עם מערכות שלא הותקנו לפי קוד הבניה יהפכו לבעיה פיננסית של בעלי הדירות החדשות לתיקון ומימון.

 

 

4. הגנה

תהליך בדק בית חיוני עוד יותר בקניית נכס מעוצב כפי שהוא. במקרים רבים, דירות מפתחות בעיות עובש מסוכנות, שעלות הטיפול בהן גבוהה והן גורמות לבעיות בריאותיות.

במקרים רבים, פקח בדק בית לדירה מקבלן מגלה שקווי האינסטלציה מנחושת ומדחסים חיצוניים הוסרו מנכסים מעוקלים על ידי אנשים שמנסים למכור נחושת למחזור.

 

 

5. משא ומתן

דו"ח בדק בית לדירה מקבלן מציג הזדמנות לבקש תיקונים או לבקש הפחתת מחירים מהמוכר. יש להתייעץ עם המתווך על מנת להבין אילו בקשות יכולות וצריכות להתקיים על מנת לנהל משא ומתן על עסקה טובה יותר.

לסיכום, בדק בית הוא משהו שממש לא כדאי לוותר עליו, בין אם מדובר בדירה שאתם מקבלים ישירות מהקבלן ובין אם מדובר בדירת יד שניה, אין זה משנה. בחרו חברת בדק בית עם שם ומוניטין בתחום.

 

 

תגובות

מומלצים