9 נקודות לבחירת מגשר גירושין

כשהמשבר בנישואין גדול ועמוק ואתם מחליטים לפרק את החבילה, הבחירה במגשר גירושין תהיה אחת הבחירות הנבונות שתעשו. לא פחות חשוב שגם תמצאו את המגשר המתאים והטוב ביותר עבורכם. מהן 9 הנקודות החשובות ביותר שיעזרו לכם לבחור את הטוב ביותר?

23.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
9 נקודות לבחירת מגשר גירושין

PIXABAY

 

כמו כולנו, גם אתם חלמתם על בית, משפחה, ילדים וזוגיות ארוכת שנים. זה התחיל באהבה גדולה ומסתיים בכאב גדול. אחרי פרק זמן ארוך ולא מעט לבטים וניסיונות לאחות את הסדקים והשברים, החלטתם להתגרש. עכשיו נשאר לבחור איך.

אם בחרתם בגישור גירושין, עשיתם צעד ראשון וחשוב לעתיד בריא יותר. עכשיו חשוב שתדעו לבחור גם את המגשר הנכון והמתאים לכם ביותר, בכדי שהבחירה הזו להתגרש בעזרת מגשר באמת תהיה מוצלחת.

איך בוחרים מגשר גירושין ומהן 9 הנקודות החשובות בבחירה?

בשוק יש שפע של מגשרים שמציעים את שירותיהם במגוון תחומי מחלוקת וביניהם גם בתחום הגירושין. אולי ישמע לכם מוזר, אבל משנת 2008 ניתן לעסוק במקצוע הזה ללא הכשרה או השכלה מחייבת ונדרשת. איך תבחרו את המתאים לכם ביותר? עקבו אחר 9 הנקודות החשובות ביותר ותגדילו את הסיכויים לשביעות רצון של שניכם.

מגשר או מגשרת? יחיד או אולי שניים?

גם מגשר וגם מגשרת שעברו הכשרה מקצועית וכפופים לכללי האתיקה יכולים להתאים ולמגדר אין משמעות גדולה. אל תחששו לבחור מגשר או מגשרת רק לפי מגדר כי כשתפגשו מגשר או מגשרת מקצועיים, נושא המגדר זניח. אף מגשר לא ינקוט צד בגלל היותו גבר ואף מגשרת לא תנקוט עמדה ותיקח צד בגלל היותה אישה. לשאלת הבחירה במגשר יחיד או זוג יש יתרונות וחסרונות וזה תלוי רק בכם ובצרכים שלכם.

המגשר ששניכם רוצים

המגשר שיבחר ללוות אתכם צריך להיות זה ששני בני הזוג מתחברים אליו, לגישה שלו, לאג'נדה שלו. אם כבר בחרתם פרידה בדרכי שלום והליכה בתהליך של גישור גירושין אמיץ והוגן, עשו עוד מאמץ קטן ומצאו את המגשר שמתאים לשניכם. זה יאפשר לכם לבטוח בו, להיות קשובים לו ולצעוד בנוחות אל ההסכם המבוקש. בחירת מגשר שמתאים לשני בני הזוג יסייע לשניכם לסיים את ההליך בזמן קצר ובמינימום הוצאות מיותרות.

כפיפות לכללי האתיקה

מגשר טוב הוא זה אשר כפוף לכללי האתיקה ולקוד האתי של לשכת המגשרים בישראל. הקוד האתי שניסחה לשכת המגשרים כולל את כל הסטנדרטים החלים על כל מגשר שחבר בלשכת המגשרים בישראל. סטנדרטים אלו מפרטים מהי ההתנהגות ההולמת של מגשר ומהן הנורמות האתיות וההתנהגותיות החלות ומחייבות את המגשרים.

פגישת הכרות עם המגשר

לכו לפגישת הכרות עם המגשר בכדי שתוכלו לשאול כמה שיותר שאלות ולהציג כמה שיותר לבטים. פגישת ההכרות תאפשר לכם להרגיש גם אם יש ביניכם ובין המגשר כימיה, שהיא קריטית להצלחת ההליך.

מיקום המגשר

אולי נראה לכם זניח, אבל בכדי להגיע בנוחות למפגשים עם המגשר ולהתחיל אותם בנינוחות מומלץ למצוא מגשר שהמיקום שלו כולל חניה זמינה ונוחה, זמן הגעה קצר ומשרד שנעים להיפגש בו.

זמינות המגשר

הליך הגישור מורכב ולא פשוט. המגשר הוא גם חצי פסיכולוג (גם אם זו לא ההכשרה הנוספת שלו) בדקו זמינות ובחרו מגשר שזמין עבורכם כמה שיותר, שניתן להיעזר ולהתייעץ כשעולה צורך.

התמחויות נוספות או מעטפת בעלי מקצוע

מומלץ לברר האם המגשר שמצא חן בעיניכם הוא בעל הסמכה נוספת באחד מהמקצועות הטיפוליים כמו מאמן, מטפל או פסיכולוג. מגשר שמשלב כלים מתחומי התמחות נוספים ומשלב בין הידע המשפטי לרגשי יהיה על פי רוב טוב יותר עבורכם. הוא ידע להסביר איך ללספר לילדים, איך לקבוע הסדרי ראייה טובים עבור הילדים ועבורכם ועוד. אם המגשר שמצא חן בעיניכם איננו בעל הכשרה נוספת, בדקו אולי הוא עובד עם בעלי מקצועות טיפוליים או משפטיים שיוכלו להיות חלק מהתהליך אם תרצו.

עלות הגישור

עלות הגישור לגירושין תלוי במספר פרמטרים וביניהם מספר הפגישות הנדרש, המצב בו מגיעים בני הזוג מבחינת מוכנות ובשלות להליך ומידע ושיחות שקיימו כבר לגבי ההסכם. גם מורכבות הרכוש והממון שיש לכל זוג הוא פרמטר שמשפיע על מורכבות ההסכם הסופי. תוצאת המחיר לגישור גירושין משתנה בין זוג לזוג וגם בהתאם למורכבות היחסים והרכוש.

הליך הגישור נגזר בעיקר ממספר הפגישות הנדרשות ויכול לנוע בין 4,000 שקלים ויכול להגיע גם ל 30,

המלצות

אתם בוודאי מכירים זאת מתחומי חיים אחרים, כשאנחנו רוצים להיות בטוחים בבחירה שלנו אנחנו מבקשים המלצות וככל שהנושא משמעותי וחשוב, נשקיע בשיח ובדיקה ההמלצות. כך גם בנושא הגישור לגירושין. בקשו לקרוא המלצות, בקשו מספרי טלפון ושוחחו עם כאלו שכבר עברו את הגישור, תשאלו מה היה טוב ומה ההערות שלהם והאם הם מרוצים מההסכם שהושג. מומלץ להכין לעצמכם כמה שיותר שאלות לפני שתשוחחו עם ממליצים וכך תוכלו לקבל תמונה רחבה ולהחליט.

ככל שיותר נקודות תהיינה לשביעות רצונכם, גדלים הסיכויים שתצליחו לבחור את המגשר המתאים והטוב ביותר עבורכם.

המידע בעמוד הובא ע"י עו"ד דגנית אלישיב מגשרת גירושין

 

תגובות

מומלצים