אוסמה:"להיצמד לחוקת הליכוד ולקיים פריימריז"

בתנועת הליכוד יש מחלוקת בין אלה שדורשים לקיים בחירות לרשימת הליכוד לכנסת ה-23 לבין אלה שרוצים שהרשימה תשאר איך שהיא, האם זה יגרום לפילוג בליכוד? אוסמה נבואני חבר ותיק בליכוד מבהיר את התמונה לאור זה שהולכים ב 5 לדצמבר לבחור רק יו"ר התנועה, לפרטים.

29.11.2019 מאת: חסין חלבי
אוסמה:"להיצמד לחוקת הליכוד ולקיים פריימריז"

 

אוסמה נבואני, תושב גוליס, חבר ותיק בליכוד מזה 15 שנים, התמודד בבחירות לכנסת ה-21, פעיל מאוד במפלגה ולטובת הליכוד, ואומר את דעתו בגלוי ללא כל הסתייגות, ובימים אלה אוסמה מתרעם על ההחלטה לקיים פריימריז רק לראש התנועה ולא לרשימה.

אוסמה: "אם המנדט של הכנסת לא יצליח להרכיב ממשלה ויתקיימו בחירות נוספות ב 3-3-2020, במידה ויהיו בחירות אז חלה חובה על הליכוד לקיים את חוקי הליכוד ולקיים פריימריז ליושב ראש הליכוד ולרשימה של חברי הליכוד".

"אני בקשר אינטנסיבי עם חברי הליכוד, כנראה שהחברה שנמצאים היום בכנסת מטעם הליכוד רוצים לשמר את מקומם ולכן לא רוצים פריימריז לרשימה".

אוסמה: "כשעשו את החוקה לא התייחסו למצב בשטח יש חובה מוסרית וחוקתית, למתפקד ליכוד יש לו זכות בחירה, ואת הזכות הזו לוקחים ממנו ברגע שלא מקיימים בחירות במפלגה".

"למנוע את קיום הפריימריז זה אקט לא דמוקרטי, צריך להתייחס לזה שהיתה הכנסת ה-22 ואף אחד לא קם בצעקה שלא קיימו פריימריז, כי לא היה זמן ולא יכולות לזה, כי זה היה ממש צמוד בין הכנסת ה21 ל-22, עכשיו אם לא יצליחו להרכיב ממשלה ויהיו בחירות אז מה? האם הולכים לשמר את אותה רשימה לבחירות, זה לא הוגן לאף אחד בליכוד".

אוסמה: "לאור הפרסומים אודות החקירה וההאשמות לגבי ראש הממשלה, יש פה באמת מקום לבדיקה, יש משהו לא נקי, עומדת לראש הממשלה זכות החפות, כאדם שתרם ונתן למדינה ולליכוד, מי שיחליט בסוגיה זה בית המשפט".

אוסמה:  "אם יתקיימו בחירות מקדימות אני מתמודד, אני ממשיך בדרך שלי".

"הוגשו עתירות נגד קיום הצבעה באסיפה של הליכוד שתתקיים 5-12-19, על סדר היום מביאים הצעה לאשר בחירות ליו"ר המפלגה ולא לרשימה".

אוסמה כתב בדף הפייסבוק שלו: "השבוע חטפתי יריקה בפרצוף, ודווקא מהמפלגה שלי - הליכוד, המפלגה שאני לא מפסיק ולא אפסיק לפעול למענה.

אחרי אין סוף תלונות והסברים מצד בכירים בתנועה, על "אכיפה בררנית" ו"איפה ואיפה", הליכוד החליט לעשות בדיוק אותו דבר: פריימריס לראש התנועה כן, אבל פריימריס לרשימה לא. מה ההגיון?

אין הגיון! הכל אישי, הכל אינטרס ומשחקי כוח, שמור לי ואשמור לך.איך יכול להיות שאת ראש הרשימה נכון לרענן ואת הרשימה עצמה צריך להקפיא? באיזו קלות מבטלים את תקנון המפלגה מול אינטרסים של מישהו?

זו סטירה מצלצלת לעשרות פעילים מסורים וחרוצים שמחכים להזדמנות שלהם להשתלב ברשימה, אבל יצטרכו כנראה לחכות 6 שנים בין הפריימריס הקודמים לפריימריס הבאים!

אני כפעיל ליכוד ותיק, מתבייש היום בהחלטה שקיבלה המפלגה, בהפניית העורף לפעילי השטח, ובמשחקי האינטרסים שהופכים אותי ורבים אחרים לחיילים קטנים במשחק, כאלה שבקלות רבה אפשר להפקיע את זכויותיהם ואת מעמדם. פשוט בושה, אין מילה אחרת".

 

תגובות

7. ראגי לפני 6 חודשים
עספיא
6. תושב לפני 6 חודשים
לאזרח מס 5
5. אזרח לפני 6 חודשים
לכל המפגרים הדרוזים ובמיוחד הערביסטם
4. من البلد לפני 6 חודשים
انتم عار
3. עיספאויי לפני 6 חודשים
הליכוד הטוב ביותר לדרוזים
2. ליכודניק לפני 6 חודשים
לדעתי זו בקשה נכונה
1. אוסמה לפני 6 חודשים
מצחיק

מומלצים