אושר מענק לעסקים על סך כ-60 מלש"ח

במסגרת תכנית הסיוע הכלכלית להתמודדות עם השלכות הקורונה, נקבעו מספר מסלולי סיוע לעסקים אשר נפגעו בשל הירידה בהיקף פעילותם. לאחר בחינת הזכאויות וכמתן מענה לעסקים שנפגעו באופן חריף במיוחד במהלך שנת 2020, אושר בממשלה מענק חד פעמי לעסקים בעד השתתפות בהוצאות השכירות בשנת 2020.

07.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אושר מענק לעסקים על סך כ-60 מלש"ח

להמחשה

 

תכנית הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים שנפגעו בעקבות הקורונה: שרי האוצר והכלכלה אישרו היום בממשלה: מענק לעסקים לסיוע בהוצאות השכירות על סך כ-60 מלש"ח

 

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "בזכות ההתנהלות האחראית של הממשלה והשמירה על פעילות המגזר העסקי, הצלחנו לצמצם את הפגיעה בעסקים בגל הרביעי. יחד עם זאת, לאחר ניתוחים ובדיקות שערכנו ראינו כי ישנם עסקים שנפגעו בצורה משמעותית יותר במהלך שנת 2020 ולא קיבלו פיצוי הולם. לפיכך הוחלט להגדיל את המענק עבור ההוצאות הקבועות של עסקים להם עלויות שכירות משמעותיות במסגרת ההוצאות השוטפות".

 

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי: "נגיף הקורונה עדיין כאן וזה מחייב אותנו לייצר פתרונות אשר יקלו על העסקים לקיים שגרה ולהמשיך לצמוח. מענק הוצאות השכירות יסייע לעסקים קטנים ובינוניים שספגו את עיקר הפגיעה מהמשבר, לחזור לשגרה ולצמצם את הפערים הכלכליים שהצטברו".

 

במסגרת תכנית הסיוע לעסקים שנפגעו עקב הגבלות הקורונה, נקבע מענק הוצאות קבועות שניתן על ידי רשות המיסים. מענק זה מתבסס על סך ההוצאות הקבועות של העסקים ובכלל זה, הוצאות שכירות, ארנונה, עובדים שלא יצאו לחלת וכד'. במענק הוצאות קבועות נקבעו הגבלות על גובה המענק והיקף ההוצאות הקבועות עבורן ניתן המענק בהתאם לגובה המחזור של העסק. עם זאת, לעסקים שונים (כדוגמת חדרי כושר) היקף המענק לא משפה על ההוצאות הקבועות שלהם, כיון ששיעור הוצאות השכירות שלהם גבוה משיעור ההוצאות המוכרות במענק של רשות המיסים.

 

לשם כך, הוחלט על השלמת מענק לעסקים שהיקף הוצאות השכירות שלהם עולה על 17% מהמחזור, ושבשנת 2020 הוצאות אלו היו דומות (90% לפחות) להוצאות שכירות ששילם בשנת 2019. המענק יינתן לעסקים שהיו זכאים לפחות ל-3 מענקים מרשות המיסים ושיעור הפגיעה שלהם עמד על 80% לפחות.
גובה המענק הוא 100 ₪ למטר (כפי שמופיע בחיוב הארנונה ובכפוף להסכם שכירות), ועד 120 אלף ₪ לעסק, אך סך המענקים שהתקבלו מרשות המיסים וממענק השכירות לא יעלה על המענק המקסימלי שנקבע למענק הוצאות קבועות.

 

המענק יופעל על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, כחלק מתכניות הסיוע לעסקים שנפגעו בעקבות הקורונה ובהם הנחה מארנונה ומענק שימור עובדים.

 

ההגשה למענק תיפתח במהלך חודש דצמבר באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים קישור האתר להגשת בקשות יפורסם לקראת פתיחת מועד הגשת הבקשות.

 

 

תגובות

מומלצים