אחוזי הצבעה נמוכים בכפרים הדרוזים

למרות המתמודדים הדרוזים ב-9 מפלגות ציוניות וערביות, המצביע הדרוזי נשאר אדיש לכל הקריאות של הנציגים וראשי הרשויות והפעילים לצאת להצביע, בכפרי הכרמל אחוזי ההצבעה מהנמוכים ביותר לעומת כפרי הגליל.

23.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אחוזי הצבעה נמוכים בכפרים הדרוזים

 

בסיבוב שערכנו בקלפיות הפזורות בכפרים, הקלפיות היו כמעט ריקות ותנועה דלילה של מצביעים, תומכים ופעילים.

נציגי המפלגות בקלפיות חוזים שאחוזי ההצבעה יעלו בהמשך היום מאחר והציבור בכפרים נוהג ברובו להגיע לקלפיות בשעות אחר הצהריים והערב, עד לסגירת הקלפיות ב-22:00.

בדאלית אל כרמל ועוספיה, אחוז ההצבעה עד לשעה 14.30 בצהריים עמד על אחוז נמוך מאוד ביחס לבחירות הקודמות. מורגש שאין הרבה התעניינות בהצבעה מאחר ואין מתמודדים לכנסת משני הישובים.

ראשי המטות, פוליטיקאים, וראשי רשויות, מנסים להוציא את הציבור להצביע והם משתמשים ברשת החברתית ע"מ להשפיע על הציבור.

לא מזמן ג'בר חמוד יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות, סימן והתריע על הבעיה בקרב הדרוזים שלא יוצאים להצביע ולהשפיע.

בכפרי הגליל אחוז ההצבעה לא גבוה במיוחד, פרט לירכא, כסרא וג'ת, ששם יש מחנה חזק לליכוד.

בכפר חורפיש רוב המצביעים ילכו עם כחול לבן כתמיכה במתמודד מופיד מרעי.

בבית ג'אן עלי סלאלחה נציג מרצ יזכה לרוב הקולות בכפרו.

מעניין מה יהיה אחוז ההצבעה הכללי בבחירות האלה, יש לציין כי בשני סבבי הבחירות של 2019 עמד אחוז ההצבעה על פחות מ-70% ובבחירות 2020 אחוז ההצבעה חצה את רף ה-70%.

 

שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת ה-24 נכון לשעה 16:00 אחר הצהריים (יום ג') עמד על 42.3%. מדובר על ירידה של 4.7% לעומת שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת היוצאת במרץ בשנה שעברה, שעמד באותה השעה על 47%. בסך הכול מימשו את זכות ההצבעה עד כה 2,782,110 ישראלים. שיעור המצביעים בצה"ל עד לשעה 16:00 עומד על 69%. במקביל נרשמת גם היענות נמוכה בהצבעת חולי קורונה ומבודדים. מספר המנדטים שייצגו לבסוף את החברה הערבית יהיה נמוך בכ-50% לעומת הפעמים הקודמות.

נכון לשעה 18.00 שיעורי ההצבעה הגיעו ל 51.5% , רק מחצית מבעלי זכות הבחירה מימשו את זכותם.

 

תגובות

1. יוסף עאמר לפני 29 ימים
תמיד כך

מומלצים