איך מנהלים רשויות מקומיות במקומות אחרים בעולם?

עשרות צוערים וצוערות מתכנית צוערים לשלטון המקומי והתכנון האורבני של עמותת עתידים, שותפויות רוטשילד, מפעל הפיס ומשרד הפנים, יצאו למשלחת לימודית מקיפה בפולין, קופנהגן, אמסטרדם ובלונדון.

06.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך מנהלים רשויות מקומיות במקומות אחרים בעולם?

צילום תכנית עתידים צוערים לשלטון המקומי

 

במהלך המשלחת יצאו הצוערי התיכנון האורבני להכיר ולקבל השראה מהמילה האחרונה בתכנון האורבני בקופנהגן, ואילו צוערי שלטון מקומי נפגשו באמסטרדם וקרקוב עם בכירים מהרשות המקומית המגזר השלישי והפרטי על מנת ללמוד מודלים חדשניים הפועלים במרחב המקומי.

הצוערים נפגשו עם נציגי העיריות שסיפרו להם על האתגרים ועל הפרויקטים הכלכליים והאסטרטגיים העתידיים בעיר.

בקרקוב בקרו הצוערים במשרד הפסטיבלים של העירייה, נפגשו עם מנהליו שסיפרו על חדשנות, יצירתיות ורווחת הציבור, ביקרו באתר מחזור פסולת שתהליך הקמתו כלל תהליכים מורכבים של חינוך ושיתוף ציבור, במוזיאון של שכונת אקטיביסטים מרתקים, וגם בשכונת נובה הוטה שנבנתה כשכונה קומוניסטית והיום היא אחת השכונות המיוחדות באזור.

בפגישה עם סגן ראש עיריית נייפולומיטצה הנמצאת הפריפריה של פולין מרחק של כשעה נסיעה מקרקוב, שמעו הצוערים כיצד בתוך 8 שנים הפכה העיירה המונה 14,000 תושבים, מעיירה מנומנת ועם הכנסות עצמיות קטנות מאוד לעיירה עם אזור תעשייה משגשג אשר בו מעל שמונים חברות שונות.

בלונדון, במפגש עם פול נביל העומד בראש אגף מערכות המידע ודיגיטציה בעיריית וולסאם פורסט, שמעו הצוערים את סיפורו של אדם משרת ציבור בכל רמח אבריו, שהגיע מתוך שליחות עמוקה ומצליח לחולל שינוי בכל הקשור בשירות לתושב. הם לקחו ממנו עצות לניהול נכון של הפרויקטים, על העבודה בשגרה ועל תכנון ארוך טווח.

סיור נוסף התקיים בבריקסטון, אזור צומח ומתפתח, שם למדו על פיתוח כלכלי ושיתופי פעולה בין הרשות המקומית למיגזר השלישי. כמו כן, בלונדון נפגשו הצוערים עם מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לשיחה מעוררת השראה על תפיסת האזוריות שמוביל משרד הפנים.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים