אין פיקוח על האשפה הביוב והזיהום בדליה ועוספיה

מפגעי האשפה ודליפות הביוב בשני הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה מגיעים לזמנים קשים, מאז שהרשויות בגלל אינטרס אישי העבירו את הפיקוח לאיגוד ערים, אין כתובת לתלונות הציבור.

20.09.2017 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אין פיקוח על האשפה הביוב והזיהום בדליה ועוספיה

הבעיות הקשות של הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה, בזה שמערכת האשפה והפיקוח הכללי על איכות הסביבה לקויה בחסר, בשנים האחרונות אחרי שפורקה היחידה הסביבתית ב 2015.

המריבה בין שתי הרשויות בכרמל ואי התיאום הביאה למצב שאנחנו נמצאים בו היום, דאז מועצת דליה רצתה לתת למקורב של רפיק חלבי והשר עמיר פרץ תפקיד בפיקוח הסביבתי בכפרי הכרמל, כאשר בתפקיד כיהן שנים רבות סמיר אבו פארס, מועצת עוספיה התנגדה לקלוט את אותו עובד שרצתה מועצת דליה, בסופו של דבר המחלוקת הובילה לסגירת היחידה הסביבתית והפיקוח עבר לאיגוד ערים חיפה וקריות.

היום בפועל הפיקוח לא מורגש כלל ותלונות הציבור בכרמל לא זוכות למענה, בשל כך האשפה נערמת בכל מקום, הביוב זורם וזיהום האוויר מאיים על הציבור.

פורטל הכרמל מוצף בפניות ותלונות של אזרחים על מפגעים סביבתיים רבים, בכל השכונות והרחובות של הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה.

מפגע ביוב בדליה

בזמנו, היחידה הסביבתית בתכנית שהגישה למחוז אושר תקציב סביבה כ- 1.5 מיליון ש"ח, שמטרת התקציב הולכת לתכנית סביבה שווה, פינוי כל האשפה במבואות הכפרים, חינוך תלמידים לסביבה נקיה כולל מיחזור שהיה מאפשר לתלמיד לפתוח אופקים חדשים לעתיד ללימודים בנושא הסביבה.

התקציב יועד ברובו לבתי ספר ירוקים לחינוך סביבתי בשני הכפרים, בנוסף לפינוי מפגעים מקווי התפר של הישוב, בנוסף שיקום אתרי פסולת, בניית גנים ירוקים בכפרים והשתלמויות גננות ומורים לחינוך סביבתי, בנוסף להחלפת פחי האשפה חינם לכל התושבים, בפועל חלק מהציבור קיבל וחלק לא.

בזמן שנושא איכות הסביבה צריך לעמוד בראש העדיפות הציבורית, במיוחד במלחמה בזיהום האוויר, מה שמגיע ממפרץ חיפה ומדרום מאתר חגית והאזור, הרשויות לא רואות סנטימטר אחד קדימה ולא נערכות לשום מצב.

מקום שחסר בו חינוך סביבתי כמו בכפרי הכרמל וציבור של מבוגרים מגיע עם הזבל שלו מהעיר ומשליך בכפר שלו, מצריך חינוך לאותה חברה מילדים ועד מבוגרים.

אשפה

תגובות

8. חוקר רשויות לפני 3 שנים
ראשי המועצות הם הבעיה
7. דלאוי עיספאוי לפני 3 שנים
אין הרבה מה לעשות זה בדם
6. תושב סובל לפני 3 שנים
מה קרה למתנדבים שותקים
5. מבין עניין ולא פוליטיקאי לפני 3 שנים
רק ועדה קרואה מקצועית תפתור לנו את הבעיות
4. חלבי טוב לפני 3 שנים
זבל זה כמו כל הערבים בעולם
3. תושבים לפני 3 שנים
מחנק
2. עספיא לפני 3 שנים
סמיר אבו פארס אוכל חינם 25 שנה
1. חלבי לפני 3 שנים
מזבלה בכניסה לכפר מי עושה דבר כזה

מומלצים