אנואר סעב "דרוזים שימו לב למי להצביע"

אל"מ אנואר סעב רגע אחרי שמתמודדת כחול לבן ר'דיר מריח אמרה שחוק הלאום לא יבוטל, כתב "האסטרטגיה, להצביע ע"פ אידאולוגיה למפלגות הקטנות שאני/אתה/את מזדהים איתה והיא תשים תנאי להרכבת הממשלה שאנחנו רוצים בה".

07.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
אנואר סעב "דרוזים שימו לב למי להצביע"

 

"ההצבעה בבחירות האלה היא אידאולוגית אך בעיקר אסטרטגית. (דעה אישית)

פוסט זה מיועד לאנשים אובייקטיביים ומכוון גם למאה אלף הישראלים/ות שהיו איתנו בכיכר, ומסתכל על הדברים רק מזווית ראייה לאלה שרוצים בתיקון חוקים חשוכים כמו חוק הלאום וקמיניץ ולא פעילי מטות מסונוורים.

חוק הלאום הפך אותנו הלא יהודים מאזרחים לתושבים, על כך אין וויכוח, הוא מבטל לנו את הישראליות באופן חד משמעי, שום חוק אחר לא יכול לגבור עליו ולא חוק יסוד השוויון שהציע אותו רוה"מ ביבי (המגנים) ועכשיו מציע אותו גנץ בחוק יסוד השוויון בניסוחם של האוזר והנדל.

העדה הדרוזית לא יכולה להשפיע על המפלגות הגדולות לא ליכוד ולא כחול לבן, אף אם כולנו נצביע למפלגה אחת גדולה ובכך נעזור לה אולי במנדט ולא יותר, ההיסטוריה מעידה שמעולם העדה הדרוזית לא הצביעה למפלגה אחת מאז שנות השמונים (תקופת שיח' ג'בר מעדי ז"ל) וזה מעיד על הדמוקרטיה בהתגלמותה.

אם תשאלו אותי אישית את מי היית רוצה שהיה ראש הממשלה, הייתי מעדיף שגנץ יהיה ראש הממשלה, אני מכיר אותו אישית יותר מאשר את ביבי ולכן הוא ראוי בעיניי להיות רוה"מ אך אם אצביע לו זה לא יעזור לי באמת לתקן את החוק. וכל הסאגה בירידה "מתחת לחגורה" לשני ראשי המפלגות הגדולות היא לא עניינית ולא מכובדת, זה היה רמטכ"ל וההוא ראש ממשלת ישראל בין אוהבים אותו ובין אם לאו, ובאותה מידה לנציגינו/נציגותינו - בואו נשמור על כבודם/ן בבקשה.

איך העדה יכול באמת לעזור לנו לתקן את חוק הלאום?

אחרי שהבנו שהצבעה למפלגה גדולה לא תסייע לנו לתקן את החוק, והדבר היחידי שיכול לסייע לנו זה - מקסימום נציגים דרוזים וח"כים נגד חוק הלאום בכנסת במפלגות הקטנות (בין אוהבים אותם ובין לאו).

מכיוון שאי אפשר לשכנע אנשי ימין להצביע מרצ או עבודה ואנשי שמאל שיצביעו ישראל ביתנו או כחלון אז בואו נתמקד בתובנה איך אפשר להצביע למפלגה הקטנה והיא תתמוך במפלגה הגדולה ובאותה מידה נעזור למפלגה שאנחנו רוצים שהראש שלה יהיה ראש הממשלה כאידאולוגיה.

לכן, האסטרטגיה, להצביע ע"פ אידאולוגיה למפלגות הקטנות שאני/אתה/את מזדהים איתה והיא תשים תנאי להרכבת הממשלה שאנחנו רוצים בה.

מכאן, גם לקרוא לכל הנציגים הדרוזים להצהיר כמו שהצהירו עלי סלאלחה וחמד עמאר ונזים סביתי, שלא ישבו בשום ממשלה שלא תתחייב לתקן את החוק, ויתחייבו בהצבעת אי אמון להפלת הממשלה יום אחרי הרכבתה.
חברים, זו הזדמנות שאינה חוזרת, אל לנו להתעסק בעונשים ונקמות, חייבים לפעול מהראש ולא מהבטן. העדה וילידנו לפני הכל.

כל אחד יצביע על פי צו מצפונו ויזכור שיום אחרי הבחירות אני אישית אמשיך להילחם (ברור שזה עם חבריי היקרים - פורום הקצינים והאחדות) לתיקון חוק גזעני זה (העדה לא יכולה להשפיע על החלפת שלטון - חשוב להבין!).

זה לא משחק פופוליסטי של קמפיין כזה או אחר, זו מציאות עגומה שנקלענו אליה וחייבים לשנות אותה. חוק הלאום יתוקן בכל מחיר ורק באחדותנו".

 

תגובות

6. HAYA לפני 5 חודשים
עלי סלאלחה
5. סמיר לפני 5 חודשים
הייתי
4. סלאלחה לפני 5 חודשים
צודק לגמרי
3. דרוזי לפני 5 חודשים
הבעיה זה אתם אנואר
2. עספיא לפני 5 חודשים
מרץ
1. עספאוי לפני 5 חודשים
נכון כתבת

מומלצים