בהיג מנסה לעשות מחטף וליהכנס לתאגיד

ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור, הגזברית רים אסדי, והיועץ המשפטי עו"ד אופיר רשף, נפגשו עם אפי דביר, מנהל המים והאחראי על התאגידים, השלושה הביעו הסכמה להיכנס לתאגיד, בהיג ינסה לקבל את אישור המליאה בקרוב בטענה שזה הסכם של המועצה הקודמת.

03.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
בהיג מנסה לעשות מחטף וליהכנס לתאגיד

פורטל הכרמל חושף שבהיג, רים ואופיר, נפגשו עם אפי דביר, לסגור את הסעיף האחרון, לפני הבאת ההסכם להצבעה במליאת המועצה, הם התחייבו בפני דביר שבקרוב ההסכם יהיה חתום.

חשוב לחדד שבהסכם הזה, אין שום דבר חדש, אפילו חסרים סעיפים שדליה קיבלה ועוספיה לא מקבלת, בהיג ממהר בטענה שמגיעים לו הרבה כספים ולא מקבל אותם כי עוספיה לא נמצאת בתאגיד.

בהיג לא יכול להתאגד בלי אישור חברי המועצה, ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור מנסה להעביר מידע מוטעה לציבור בעניין כניסה לתאגיד המים והביוב, בהיג מבין שללא אישור חברי המועצה הוא לא יכול להעביר שום החלטה בעניין תקציבי.

חשוב לדעת כי כל מסמך כספי צריך אישור מליאת מועצה, כולל הנושא של תאגיד המים והביוב, לעוספיה היום יש 32 מיליון ש"ח חוב מאז שנות ה80 וה-90, והשאלה האם התאגיד שיכנס, יכסה למועצת עוספיה את החוב הזה? ואם כן, האם זה צוין בהסכם?.

בהיג מנסור ראש מועצת עוספיה, הוא לא הסמכות היחידה לאשר הסכמים בעלי אופי תקציבי, לשם כך הוא פונה לציבור להפעיל לחץ על נבחרי הציבור לאשר כניסה לתאגיד מים וביוב.

מבדיקה של פורטל הכרמל, יש חלק מחברי המועצה שנתנו אור ירוק לבהיג, להוביל את ההצבעה והכניסה לתאגיד, מבלי לבדוק את סעיפי ההסכם, לעומת חברי מועצה אחרים שלא מוכנים להסכים להיכנס לתאגיד בלי הפטור מטופס 4 והמחיר של דמי ההקמה, וסכום הנכסים שהתאגיד יתפוס.

תשעה סעיפים חשובים 

1.אם רוצים לעשות תשלום אחיד לכולם בסדר אבל לא יתכן שרשות או עיר חזקה תשלם פחות ורשות עניה תשלם יותר למ"ר.

2.מי שגר בשפלה ישלם פחות ממי שגר בהר.

3. בערים הגדולות יש צפיפות גבוהה אז הם לא ישלמו בין 26-35 ₪ תוספת ואצלנו הצפיפות נמוכה פחות מ 5 דירות לדונם כי הבניה אצלנו צמודת קרקע אז אנחנו נשלם יותר (מה זה קנס).

4. אנחנו גרים בהרים נשלם יותר 25 ₪ למ"ר עוד קנס.

5. הממשלה אישרה לאחרונה תוכנית חומש לדרוזים מעל 2 מיליארד ₪ שכוללת בתוכה מענקים לתשתיות מים וביוב וכד', איפה ואיך זה יתבטא בהורדת מחיר ההשתתפות בתשלום למ"ר אצלנו אחרת זה יהיה תשלום כפול או שרוצים לקחת מאתנו בחזרה מה שרוצים לתת בדרך עקיפה.

6. בעיית חיבור הבתים ללא היתר הקיימים, צריך להיות כתוב שחור על גבי לבן בהסכם ולא הבטחה בעל פה שיתחברו לכל המערכות.

7. דמי ההקמה האלה הם בגדר הצעות או תקנות שלא עברו חקיקה או מבחן תביעות בבתי משפט, לכן התאגיד ייקח המצב הקיים וישתמש בחוק העזר של הביוב אצלנו שהוא מתקופת עיר הכרמל והתעריף שלו גבוה.

8. לא לחשוב שהכל גמור ולחברי המועצה אין משקל, הם יכולים לעשות הרבה בנדון לטובת התושבים שלנו בעלי מעמד סוציואקונומי נמוך בין 2 ל 4 מהנמוכים במדינה, ולהצבעה שלהם על הצטרפות לתאגיד משקל מכריע להכנסת כל החוקים והתקנות האלה לתוקף אצלנו בגלל זה צריך האישור שלהם.

9. אפשר לצאת בהצעה אחרת לרשות המים, תשלום דמי ההקמה יהיה כמו דמי הפתיחה של חברת חשמל או בזק למשל 7000 ₪ והשאר תשלום קבוע כל חודש למשל עוד 30 ₪ עבור התשתית, בדרך זו אפשר לממן תשתיות המים והביוב לאורך זמן בלי להכביד על האזרחים, יש במדינה 2.4 מיליון בתים, אם ישלם כל בית 30 ₪ בחודש יש לנו 864 מיליון ₪ בשנה שזה יהיה כסף רק לתשתיות מים והביוב.

 

תגובות

20. כפרי לפני 6 חודשים
עספיא
19. כרמל לפני 6 חודשים
יו
18. מבין עניין לפני 6 חודשים
התאגיד לא יוסף כלום לעיספיא
17. ח לפני 6 חודשים
כל הכבוד
16. שמח מאוד לפני 6 חודשים
בשורה טובה
15. نعم לפני 6 חודשים
نعم للنعامه
14. סמיר לפני 6 חודשים
האמת עוד תצא לאור
13. ס.ת לפני 6 חודשים
שיגיד התאגיד
12. עספאווי לפני 6 חודשים
הזמן רק מוכיח
11. رازي לפני 6 חודשים
كارثة للاجيال القادمة
10. زاهر לפני 6 חודשים
عسفيا
9. אזרח יודע דבר לפני 6 חודשים
למס' 8
8. ועדה ציבורית לפני 6 חודשים
לכל החברים תרגעו
7. עיספאוי לפני 6 חודשים
חארם יא בהיג
6. لجنة المراقبه والمتابعه العسفاويه לפני 6 חודשים
سؤال
5. منصوري לפני 6 חודשים
عسفيا
4. מן הישוב לפני 6 חודשים
תלמיד בגן טרום חובה
3. احكيلي לפני 6 חודשים
احكيلي
2. עיספאווי לפני 6 חודשים
חברי המועצה
1. شايف وفاهم לפני 6 חודשים
قصة عسفاوية

מומלצים