בהיג מנסור:"השר אלקין הביע התחייבות לעדה"

הביקור המדובר של שר הבינוי והשיכון זאב אלקין בעוספיה ודליה עורר מחלוקת שבאה מצד גבר חמוד ויאסר גדבאן, שיצאו נגד הדברים של אלקין, בהיג מנסור בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על הביקור ותגובה לגבר חמוד, תכנית המתאר וקלעג'י, בהיג:"זכאי עוספיה יקבלו את החלקות הראשונות".

11.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בהיג מנסור:"השר אלקין הביע התחייבות לעדה"

 

ראש מועצת עוספיה בהיג מנסור התייחס לתקציב הדרוזים, "ממשלת ישראל אמורה להחליט ביום ראשון על תקציב הדרוזים בסך 3 מיליארד ש"ח, מליארד וחצי תוספתי ומיליארד וחצי דרך משרדי הממשלה".


 

בהיג: "בתחום של משרד השיכון יש הבטחה ברורה לסבסד את המגרשים לחיילים משוחררים ב 90 אחוז, הנחה די רצינית לחייל המשוחרר שלבנות בית יעלה לו עד 60 אלף ש"ח, כולל הקרקע".


 

בהיג: "השיווק יתחיל ב 30 לנובמבר, אנחנו מספיק חכמים למצוא פתרונות לכל הסוגיות המשפטיות,  אני ביקשתי לרשום לרבות החיילים המשוחררים ע"מ שהחיילים המשוחררים של עוספיה יקבלו את החלקות הראשונות ה 39 ועוד 75 אחוז יהיו גם לעוספיה , כך שהשכונה הזו תהיה רק לאנשי עוספיה".

 

בהיג: "היחסים שלי עם השר זאב אלקין משנים עברו שהוא היה סגן שר החוץ ואני הייתי אחראי על המו"מ עם הוותיקן ויזמנו ביקור אפיפיור בישראל ב 2014, אלקין היה הגורם למינוי שלי כשגריר במרכז אמריקה, אנחנו בקשר טוב".


 

"תקווה חדשה מפלגה חדשה, הם עושים עבודה מצוינת ומקדמים חוקים מצוינים שיטיבו עם כולם".

 

בהיג: "לגבי ועדת קלעג' השר אלקין הבטיח לעזור, אנחנו מנסים לקדם את זה מול שרת הפנים, מקווה שנגיע לסיכומים, אני שוחחתי עם מנכ"ל משרד הפנים ויש סיכוי שנתקדם בנושא הזה".

 

בהיג התייחס לתכנית המתאר"לגבי תכנית המתאר, לקראת השבוע השלישי של נובמבר אנחנו אמורים להיפגש עם הועדה הארצית, לגשר על הפערים בינינו לבין הועדה המחוזית, בנוסף ב 14 לחודש מקדמים תכנית הוותמ"ל לגבי הצד המזרחי דרומי של עוספיה, במידה ונגיש את התכנית נוכל לאפשר לאנשים שלא מחוברים לחשמל להתחבר על פי החוק שיאושר בימים הקרובים".

 

בהיג: "בביקור בעוספיה השר אלקין אמר שהוא אחד המובילים לתכנית הסיוע בתקציב לעדה הדרוזית ועבד יחד עם כולם ועם ח"כ חמד עמאר לטובת התקציב, בתקווה שיאושר ביום ראשון, כדי לצאת לדרך עם כל התקציבים שיאושרו בממשלה, כדי לקדם את הסקטור הדרוזי".

 

"היה ביקור מצוין בשני הישובים, השר אלקין מחויב לעדה הדרוזית באופן חד משמעי וימשיך לתמוך בעדה בכל מקום ומקום כי הוא רואה בעדה פרטנר בכל דבר ועניין במדינת ישראל".

 

 

 

בהיג מנסור עם השר אלקין

פורטל הכרמל

תגובות

10. סאמי שחידם לפני 14 ימים
הערכה לראש המועצה
9. דילאווי1 לפני 15 ימים
للأسف
8. עיספאוי לפני 16 ימים
איך אתם יכולים לשבת עם אהבל כמו חמוד גבר
7. סאמי לפני 16 ימים
ללמוד
6. דן לפני 16 ימים
כל הכבוד בהיג
5. מן הישוב לפני 16 ימים
כבוד והערכה
4. אמיר לפני 16 ימים
בהיג תציל אותנו מרפיק בבקשה
3. תושב לפני 16 ימים
שאלה
2. סמי לפני 16 ימים
מה עם הפליטים
1. תושב הכרמל ניוטראלי לפני 16 ימים
תושב

מומלצים