בהיג מנסור לא הגיע לדיון בבית המשפט

ראש המועצה הנבחר בעוספיה בהיג מנסור העדיף לא להגיע לדיון בפני כבוד השופט רון סוקול בעניין ניתוקי אספקת המים לעוספיה, תביעה שהוגשה לפני הבחירות ע"י כמאל מלאק ואחרים, המועצה המקומית עוספיה הייתה חייבת לתת תשובות לדרישת השופט.

08.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
בהיג מנסור לא הגיע לדיון בבית המשפט

בבית המשפט המחוזי בחיפה, התקיים דיון כה חשוב בעניין ניתוקי אספקת המים לעוספיה, שבהיג מנסור ראש המועצה הנבחר, היה חייב להגיע.

עו"ד איימן פרו ייצג את העותרים, נציג מועצת עוספיה עו"ד אופיר רשף.

נכחו באולם כמאל מלאק, עו"ד שכיב אבו רוכן, תירן כיוף, בסאם מרזוק, נציגי מקורות ונציגי משרד הפנים, נציגת העמותה לזכויות האזרח, פרקליטות.

בהיג מנסור ראש מועצת עוספיה הנבחר לא הגיע לדיון, הפנינו אליו שאילתה מדוע הוא לא הגיע לדיון, טרם קבלנו תשובה בנדון.

נציג מקורות בדיון אמר שדאלית אל כרמל פתרה את הבעיות שלה בכניסה לתאגיד מוצקין, ועוספיה לא.

הדיון נדחה למועד אחר, בהיג מנסור מוזמן להביע את עמדתו.

 

אודות הדיון הקודם בעניין ניתוק המים

כבוד השופט רון סוקול סגן נשיא בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בחיפה, יחליט בעוד 10 ימים בעניין התביעה של מלאק שהתחילה בגלל ניתוק המים ומסתיימת למה עוספיה לא התאגדה, חשיפת הפרוטוקול

הדברים שמובאים בכתבה הם מתוך הפרוטוקול של הדיון שהתקיים בבית המשפט, זה הינו אחד הפרוטוקולים המסקרנים ביותר, בו לוקחים חלק העותרים מעוספיה כמאל מלאק, ואיל כיוף, יריב סעיד, מען זאהר, תירן כיוף, עאטף זאהר, סולימאן אבו רוכן, פארס לילאווי, עומרי מלאק, עמאד שחידם, האייל עזאם ואמל מלאק, מייצג את העותרים עו"ד אימן פרו.

בצד השני נוכחים עו"ד אלי כהן בשם חברת מקורות, עו"ד אופיר רשף בשם המועצה, אורלי מירון שקד, עו"ד רגד ג'ארייס בשם האגודה לזכויות האזרח, עו"ד סמואל דקואר בשם ראש המועצה, פאיז חנא הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, אפי דבער ממונה על תאגידי המים ברשות המים, שכטר יוסף מנהל מחוז צפון בחברת מקורות ווגיה כיוף ראש מועצת עוספיה.

זו תביעה שהחלה אחרי שחברת מקורות ניתקה את אספקת המים לעוספיה, המתמודד מלאק יחד עם המוזכרים מעלה, תושבי עוספיה, עתרו לבית המשפט נגד חברת מקורות. בית המשפט שלח אותם לקבל תשובות ממועצת עוספיה שצורפה לתביעה.

כבוד השופט סוקול שהורה להתייצבותם של כל הגורמים מטעם משרד הפנים ורשות המים, אורלי מירון שקד אמרה: "החברה פועלת מסמכותה לפי סעיף 114א לחוק, ועמדת רשות המים היא כעמדת מקורות, קרי יש סמכות לפעול כפי שהיא פעלה, אין בסיס לטענות העותרים בהקשר הזה".

עוד הוספיה עו"ד אורלי: "אכן הצורך בתכנית הבראה מוכר ונדון, ומעבר לדברים ערטלאיים יש דיון, בין משרד הפנים לרשות המקומית. לא ניתן היה להיכנס למסלול תכנית ההבראה כל עוד המועצה לא מציעה תכנית כלכלית מאוזנת שעוצרת בסופו של יום את המצב הקיים ולא ממשיכה את גרעונותיה"

עו"ד אופיר רשף טען "ההלוואות שיגיעו למועצה ובאמצעותם המועצה תכסה חוב למקורות, איפה זה עומד? למיטב ידיעתי אין אישור ממשרד הפנים על תכנית הבראה".

עו"ד אלי כהן בשם חברת מקורות, תוקף את המועצה המקומית וטוען "המועצה ניצלה את הסבלנות של מקורות, במיוחד אחרי מה שאני רואה כמה הם משלמים על מים וכמה הם מוכרים אותם לתושבים, ההתייחסות והמכתב האחרון שנשלח אישית לראש המועצה תוך איומים בנקיטת מהלכים אישיים נגדו, צר לי לשמוע את הדברים שמאז הדיון הקודם, אנחנו שומעים אותו סיפור מהישיבה הקודמת".

שכטר יוסף מנהל מחוז צפון בחברת מקורות אמר "לגבי עוספיה אנחנו מגלים סבלנות והחוב הוא גבוה מאוד, מעולם לא נתנו לחוב הזה להיות כמו שיש לעוספיה. נאמר לנו ע"י המועצה ומשרד הפנים, שהם נמצאים בתהליך סופי לכניסה לתאגיד וזה יפתור את בעיית החוב למקורות".

שכטר יוסף :"אני הופעתי מספר פעמים בפני הדירקטור וביקשתי שלא לסגור את המים לעוספיה ושהעניין יסודר בקרוב, והם הסכימו, לפני 3 או 4 שבועות הודיעו לי שוגיה כיוף לא נכנס לתאגיד ומשרד הפנים הודיע לי שוגיה הודיע שאינו נכנס לתאגיד, מקורות לא יכולה לשאת את החוב הזה יותר".

הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים פאיז חנא: "עד היום חלק מהגירעון השוטף של הרשות המקומית אינהרנטי ומובנה, הוא גירעון של מפעל המים והביוב, ומשכך הרשות המקומית לא הצליחה להציג בפני הדרג המקצועי במשרד הפנים שום תכנית המביאה לאיזון בלי שהעוול הזה המועצה תשלם, בשפה יותר מקצועית הצטרפות לתאגיד מים וביוב, כל התנאים בשלים להצטרפות, לרבות החלטת מועצה ברשות מקומית".

ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף "עשיתי תכנית טלוויזיה בנושא תאגידים והלכתי לפרסום של חודשים בידיעת הממונה ובקריאתו לאותם תנאים שסיכמתי עם המועצה, לא יכול להיות שתמיד ההפגנות נגדי בעוספיה ואסיפות העם מתמלאות ואני מבטיח שאלו התנאים ושמופיע מנכ"ל תאגיד מוצקין איתי עם ההסכם ואומר שאלו התנאים, אחר כך אני חוזר הביתה עם ידיים ריקות, כשמביאים לי סקר נכסים מ2008 שביצעה העירייה, אני בודק ורואה שהוא לא נכון, איך אני יכול להיכנס לתאגיד במצב הזה?".

וגיה כיוף "הפתרון של התאגיד הוא הפתרון של מקורות, אין פתרון דרך המועצה, ומי שחושב כך יכול לסגור את המים, יש לי 50 אחוז פחת כי אף אחד לא נותן לי כסף לתקן".

עו"ד סמואל דקואר אמר בשם ראש המועצה "זה בין המועצה לבין התאגיד ולבין משרד הפנים".

לפי מה שאנחנו מבינים מרוח הדברים, בעתירה הזו החלטת השופט שתתקבל, תהיה התרסקות המערכת השלטונית בעוספיה, או תגרור את המועצה לחתום מייד על התאגדות

 

פורטל הכרמל

תגובות

31. אזרח לפני 4 חודשים
בהיג לא פעל נכון
30. מעספיא לפני 4 חודשים
בהיג תתביש
29. אמל לפני 4 חודשים
צריך אחדות בנושא כאוב זה
28. بطيخ לפני 4 חודשים
بطيخ
27. اميره לפני 4 חודשים
القافله تسير
26. مثل לפני 4 חודשים
مثل
25. ملكه לפני 4 חודשים
مقهورين
24. אסי לפני 4 חודשים
תשלמו עם זה שבהיג ראש מועצה
23. אבן אלגבל לפני 4 חודשים
עוספיה
22. עו לפני 4 חודשים
הפזיזות מהשטן
21. עספיא לפני 4 חודשים
כל הכבוד אנשים טובים
20. עוספיא לפני 4 חודשים
עוספיא בדרך להרס
19. כיופי לפני 4 חודשים
וגיה
18. זוהר לפני 4 חודשים
100 ימי חסד
17. רוני לפני 4 חודשים
עתירה
16. בחרה בבהיג לפני 4 חודשים
בחרתי בבהיג
15. עספאוי לפני 4 חודשים
כמאל ובס
14. רבאח לפני 4 חודשים
מעניין
13. אזרח לפני 4 חודשים
יא חראם
12. אדם לפני 4 חודשים
צריכים למצוא פתרון
11. עוספיה לפני 4 חודשים
כל הכבוד לכם
10. עספאוי לפני 4 חודשים
עוספיה
9. אמין לפני 4 חודשים
מים
8. צעירה מהכפר לפני 4 חודשים
התחלה לא טובה להביג
7. עספיא לפני 4 חודשים
ברח
6. אבנאא אלגבל לפני 4 חודשים
כמאל כל הכבוד לך
5. תושב עיספאויי לפני 4 חודשים
אני ואתה והמשפחה
4. בכיר לפני 4 חודשים
אדם שנכשל בכל המשרות בחרו בו לראש מועצה
3. עיספאוי לפני 4 חודשים
אני בהלם
2. בחור לפני 4 חודשים
בושה וחרפה לבהיג
1. ישר והגון לפני 4 חודשים
בהיג לא אמור להגיע לדיון

מומלצים