בחירות 2019 למה הבוחר/ת הדרוזי מבולבל/ת?

חוק הלאום יצר אחדות בעדה הדרוזית שאין כמותה, פורום הקצינים עד למחלוקות האחרונות קיבל תמיכה מקיר לקיר, הבוחר הדרוזי מבין היום שאין מפלגה אמיתית שחוק הלאום מעניין אותה, החיבור של גנץ עם לפיד ואשכנזי גילה פנים אמתיות.

10.03.2019 מאת: חסין חלבי
בחירות 2019 למה הבוחר/ת הדרוזי מבולבל/ת?

שאלות רבות עולות, האם כחול לבן בהתנהלות שלו פירק את האחדות של פורום הקצינים?.

בני ובנות העדה הדרוזית ורבים מהעם היהודי, תמכו במאבק, בעיקר עקב הפגיעה בדרוזים בחוק הלאום, רק סעיף אחד השאיר את הדרוזים להזדהות עם החוק והוא יום הזיכרון של חללי צה״ל.

פגיעה זו יצרה קונצינזוס סביב אלה שהבטיחו לתקן את החוק כמו, יש עתיד, חוסן לישראל, מר״צ ועוד.

אך האכזבה לא איחרה לבוא עת שנוצר איחוד שמתכוון להחליף את ראש הממשלה ביבי נתניהו, כל האמצעים כשירים גם חוק הלאום וכבוד העדה הדרוזית או יותר נכון הברית שלה עם עם ישראל.

אז מה שלושת הדברים שקרו?

1. עת האיחוד האוזר הימיני וחבריו, רון צור ויועז הנדל קבעו עובדה ללפיד וגנץ, שהכריזו כבל עם ועולם שיתקנו את החוק ושהם אינם מעוניינים כלל לתקן את החוק ואיימו בפירוק האיחוד אם זה יהיה במצע, וכך קרה.

במצע מקבלים מילת שיוויון בחוק יסוד אחר שיקח חמש שנים לתקן אותו אם בכלל וגם אז זה לא פותר את ההזדהות של הדרוזים עם הלאום הישראלי. הדרוזים נשארו תושבים שגרים בישראל ולא ישראלים נקודה.

2. חיבורו של גבי אשכנזי, לא לטובת הדרוזים. גבי שהמתהדר שהדרוזים הביאו את אמא שלו מסוריה והצילו אותה הוא זה שניקה את הקצונה הדרוזית במסלול הפיקודי בצה״ל.

עד היום אין מח״ט דרוזי אחד. גבי דאג למנות שליש לנשיא וקצין לוגיסטיקה שאין להם שום השפעה אמיתית על פיתוח הקצינים בצה״ל ובכך נתן תחושה שהוא אוהב את הדרוזים, אך בפועל הוא הוציא חמישה מח״טים בסדיר ממסלול הפיקוד ומפקד אוגדה אחד, שמותיהם שמורים במערכת.

3. גוש חוסם היום אחרי שליברמן הצהיר שאינו ממליץ על גנץ, אורלי לוי שנבגדה בהסכמי האיחוד, ש״ס שהצהיר שיתמוך רק בביבי, והצהרתם של כחול לבן שלא ישבו עם הערבים בכנסת משאיר את כחול לבן באופוזיציה.

מה שבטוח נציגה דרוזית תהיה שם וזה צעד מבורך שעשה בני גנץ במינויה, כך הוא לפחות איזן את מספר הנשים ברשימתו.

הבוחר הדרוזי מבין היום שאין מפלגה אמיתית שחוק הלאום מעניין אותה, היחידי שהביא תיקון לחוק הלאום שלא קיבל רוב היה זה ליברמן שהיה אחד מאדריכלי החוק, רק שאחרי הסערה הבין שהוא משאיר חצי מליון רוסים מחוץ לחוק, ולכן מיהר גם לתקן אותו בגוף החוק ולצרף את הדרוזים וגם אחרים שמזדהים עם המדינה וקשרו את גורלם איתה.

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תמונת ארכיון

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

11. כרמל לפני 1 שנה
ראש הממשלה והפוסט שלו לרותם סלע
10. דרוזי מהכרמל לפני 1 שנה
העניין פשוט מאוד: הדרוזים חייבים להצביע למרצ ורק למרצ
9. תושב לפני 1 שנה
יש לשמור על העדה ולא לפלגה
8. מן הישוב לפני 1 שנה
הליכוד נתן כבוד ؟؟؟؟؟؟
7. חלבי לפני 1 שנה
היות והדרוזים לא מגובשים ואין מנהיגות
6. מהגליל לפני 1 שנה
כל עוד אנשים בעלי אנטרס דרוזים מעורבים לא יהיה כלום
5. חלבי לפני 1 שנה
לא מצבעים לכחול לבן מצבעים ליכוד
4. צעירה לפני 1 שנה
מדינה שהורסת הכל
3. يوسف عامر البقيعه לפני 1 שנה
اقتراح بسيط
2. דרוזית לפני 1 שנה
כבר לא מבולבלים
1. דרוזי לפני 1 שנה
אין מקום לכחול לבן בדרוזים

מומלצים