בית המשפט הורה לאשר את מינוי עבד בדראן לגזבר עוספיה

כבוד השופטת סוסאן אלקאסם דחתה את עתירתו של ויסאם זאהר שביקש צו מניעה למינויו של עבד בדראן לגזבר מועצת עוספיה, בית המשפט הורה לאשר את מינויו של עבד, ויסאם זאהר שנפסל ע"י מנכ"ל משרד הפנים בגלל ניגוד אינטרסים לא יושב בצד ומנסה את הערכאות המשפטיות.

12.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בית המשפט הורה לאשר את מינוי עבד בדראן לגזבר עוספיה

עבד בדראן משמאל, ומימין פרח שרוף

 

בית המשפט דחה את העתירה של ויסאם זאהר והורה לאשר את עבד בדראן לגזבר מועצת עוספיה.

בתאריך 21/3/2020 חשפנו בפורטל הכרמל והצפון שמינויו של ויסאם זאהר לגזבר מועצת עוספיה לא אושר.

זמן רב עבר מאז שעו"ד ויסאם זאהר נבחר ע"י ועדת בחינה של מועצת עוספיה, והמליאה אישרה מינוי גזבר, ככל הנראה ניגוד עניינים מביא את מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן למנוע את מינויו של ויסאם לגזבר מועצת עוספיה בשל חשש לניגוד עניינים.

תאריך 26/12/2019 פרסמנו שויסאם זאהר מונה לגזבר מועצת עוספיה, ועוד הוספנו שזו פעם ראשונה שבמועצה מקומית לא יהודית נבחר לתפקיד גזבר צעיר בעל רקע בכלכלה, משפטים ואזרחות. ויסאם זאהר נבחר מבין 5 מתמודדים.
בשבוע החולף מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן שלח למנהל המחוז פאיז חנא מכתב בו הודיעה שויסאם לא אושר, מאחר ולפי החוק יש ניגוד עניינים כי צבר קרבה משפחתית.

חשוב לציין כי ועדת המכרזים היא שמחליטה אם המועמד מתאים או לא, ובמקרה הזה פסלה בשל קרבה משפחתית ולא בגלל שאין כישורים.

ועדת המכרזים בחרה בויסאם וחשבה שהוא האדם הכי ראוי, כשהתברר בטופס ניגוד העניינים שהוא הצהיר על קרבה משפחתית לעובד מועצה אז ועדת המכרזים חייבת להעביר את זה לאישור משרד הפנים לועדת השירות לניגוד עניינים.

הועדה הזו לא בוחנת את התעודות והניסיון שיש לויסאם, אלא בוחנת שהקרבה המשפחתית שיש לו ברשות יכולה להביא לניגוד עניינים ולכן הוא נחסם מלהמשיך בעניין.

יש להבהיר שהעיכוב בהחלטה, בגלל שועדת מנהל השירות לא התכנסה בשל הבחירות לכנסת. מי שיושב בועדה נבחרי ציבור שלא התכנסו בשל הבחירות ולכן לקח זמן להחליט לגבי ויסאם.

ויסאם זאהר בן 47 נשוי + 2 בנות, מונא ונור, בוגר תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת חיפה, ועוד תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון נוסף בכלכלה ומנהל עסקים, קורס גזברים בשלטון המקומי, קורס חשבים מלווים בשלטון מקומי, קורס דירקטורים בחברות ממשלתיות ושימש כדירקטריון בנמל תל אביב.

בשמונה השנים האחרונות שימש כגזבר ברשות ממשלתית וגם מפקח ברשות המסים, לפני כן סגן מנהל סניף בנק הפועלים בעוספיה.

 

תגובות

12. אחמד לפני 22 ימים
אין מקום לזאהר עוד
11. مواطنة לפני 24 ימים
زعلانة وطفرانة
10. עיספאווי לפני 24 ימים
قصة
9. لايم לפני 24 ימים
اللوم على أهل عسفيا
8. أبن الجبل לפני 24 ימים
رقم 3 كلامك عسل
7. עספיה לפני 24 ימים
טיפשים
6. רמי לפני 24 ימים
עוד זרים
5. עוספיה לפני 24 ימים
זה משחק מההתחלה
4. خليل לפני 24 ימים
الوعود الرنانة والبراقة
3. عسفاوي לפני 24 ימים
لبهيج منصوز
2. רמי לפני 24 ימים
שחיתות
1. תושב חרד לפני 25 ימים
בישול מתוזמן

מומלצים