בית הספר שיכשיר מנהלים ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות

את המערכת הקיימת שפעלה משנת 1985 והכשירה מאות מנהלים בכירים ואלפי עובדים ברשויות המקומיות, יחליף בהדרגה בית ספר למצוינות המשותף למשרד הפנים ומרכז השלטון המקומי. בית הספר יפעל ברמה הארצית ויכשיר נבחרים, מנהלים ועובדים בשלטון המקומי.

23.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בית הספר שיכשיר מנהלים ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות

 

מערך ההכשרות בשלטון המקומי עובר מהפך. 

בית הספר יוקם במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין משרד הפנים למרכז השלטון המקומי ויחל את פעילותו כבר בשנה  הקרובה, עם 5 הכשרות מרכזיות למהנדסים, מנכ"לים, מנהלי שפ"ע, מנהלי משאבי אנוש וגזברים. בהמשך, עם ביסוסו, יועברו באופן מדורג כל ההכשרות מהמערכת הקיימת לבית הספר.

כבר בתחילת הפעילות, מערך ההכשרות ישתנה באופן נרחב ממבנה של קורס חד פעמי בהיקף של כמה מאות שעות לקורס הכשרה ממוקד ואפקטיבי, שמעניק לתלמידים ליווי מקצועי צמוד בעבודה ברשות בהמשך, תוכנות לומדה משלימות וריענון מקצועי לאורך חייו המקצועיים של בעל התפקיד.

היתרון בפעילות המשותפת ובעבודה עם האיגודים המקצועיים, הוא הכנסת הפרקטיקה ומענה לצרכים העולים מן השטח להכשרות השונות, במטרה לתת מענה מקיף ומותאם לצרכי הרשויות המקומיות המבוסס על חדשנות פדגוגית ושותפות בין מערכות שלא מורגלות בסוג כזה של שיתופי פעולה.

את בית הספר  יוביל ועד מנהל משותף שבראשו יעמוד מנכל משרד הפנים. הוועד המשותף יורכב ברובו מנציגי השלטון המקומי. שנת הפעילות הראשונה מתוכננת לשנה האקדמית הקרובה במהלכה יכשיר בית הספר מנהלים חדשים ובהמשך, יקלוט בית הספר גם מנהלים ותיקים ויצור עתודה ניהולית.

פעילות זו, מתקיימת לצד  UniverCity יוניברסיטי- הקמפוס האקדמי מבית מרכז השלטון המקומי שמציע קורסים, ימי עיון, השתלמויות והכשרות נוספות לעובדי רשויות מקומיות מכלל הדרגים ופועל בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים ללימודי השלטון המקומי.

עוד אומרים השותפים כי המודל הפדגוגי בבית הספר ייצור מרחבי למידה חדשניים שיסייעו לנו לשנות את התרבות הארגונית במגזר הציבורי המבוססת  עד כה  "בביזור" - כל יחידה עובדת במנותק מהיחידות האחרות.  בבית הספר ישבו יחד גזברים, מנכלים, מהנדסים ומנהלים אחרים וילמדו יחד ניהול, מנהיגות ותכנים מקצועיים משותפים.

 

תגובות

מומלצים