דור 5G יהפוך את הישוב לשדה מגנטי שמסכן בריאות הציבור

ראש מועצת דליה רפיק חלבי רץ להצטלם במרכז החדשנות לערים חכמות של השלטון המקומי מבלי לבדוק השלכות התחברות לטכנולוגיית ה-5G שלא תשמש רק סמארטפונים, בישראל מתנהלת מלחמה נגד המעבר ל5G ובינתיים ההתקנות ממשיכות על עמודי תאורה ובכל פינה אפשרית. איריס בנדר "אוכלוסיות הסיכון הנם ילדים ומבוגרים.

05.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דור 5G יהפוך את הישוב לשדה מגנטי שמסכן בריאות הציבור

 

הציבור לא כל כך יודע על המהלכים הללו שהולכים ומאושרים ע"י משרד התקשורת, שלפעמים לא נבחן הנזק הבריאותי, בכפרים המהלך הוא יותר קשה כי רוב החברה לא מעודכנת למהלך, ושרואים עובדים נתלים על עמוד, חושבים שהם באים לתקן תאורה, הם לא יודעים מה מצפה להם אחרי עבודות אלה.

אם לפני הייתה קליטת וקבלת אינטרנט מאה מגה, עם הדור החדש 5G תקבל אלף מגה, הבדל עצום, והדבר הופך כל נקודה למרושתת בקרינה. כך שהציבור ימצא את עצמו חי בתוך שדה מגנטי.

אין ספק שה5G יכול לסייע במקרים מסוימים, אבל הדבר הזה לא יכול להיות בתוך חברה שיכולה להיפגע בריאותית מהדבר.

5G הוא התקן הטכנולוגי מהדור החמישי לתקשורת סלולרית, אשר ספקי התקשורת החלו לפרוס ברחבי העולם בשנת 2019. התקן הוא היורש של הדור הרביעי - 4G הנפוץ בתקשורת הסלולרית בעולם כיום.

מרכז החדשנות לערים חכמות של השלטון המקומי, מהווה את נקודת המפגש בין סטארטאפים, צוותי פיתוח טכנולוגיות ותאגידי הייטק בתחומי העיר החכמה, לבין הרשויות המקומיות, ומושך אליו ראשי רשויות ועובדי רשויות מקומיות השואפים להפוך את העיר שלהם לעיר חכמה. מאז שנחנך המקום, ביקרו במרכז כבר עשרות ראשי רשויות וכן גורמי חדשנות מהארץ ומעולם.

 

 

איריס בנדר, שמובילה מאבק ארצי למניעת פריסת רשת G5 בתגובה: "אנחנו נאבקים ברשת G5 מתוך הבנה שכל עוד הרשת לא נפרסה בארץ ויש רק הכנה לקראתה אפשר יהיה לעצור זאת.

על סמך המחקרים הרבים שנערכו כדוגמת bioinitiative או מחקר נוסף של הn.t.p , על סמך מחקרים אלה ואחרים שהוכיחו את הקשר בין קרינה בלתי מייננת לפגיעה באדם. אוכלוסיות הסיכון הנם ילדים ומבוגרים.

מחקרים רבים הראו מעל לכל ספק את הקשר בין רשתות הסלולר מדור 1-4 למגוון רחב של מחלות כגון: סרטן, לב,כלי דם,אלצהיימר,פגיעות בעיניים,פגיעה בפוריות של שני המינים ועוד.

רשת דור 5 משתמשת באורכי גל בתדרים הגבוהים פי 10 מהמקובל היום . ככל שאנחנו משתמשים ברמת אנרגיה גבוהה יותר אורך הגל מתקצר ויכולתם לעבור מבנים נמוכה יותר ולכן נדרש לפרוס רשת צפופה יותר של אנטנות סלולקיות רבות בכל פינה בעיר שתגדיל באופן משמעותי את החשיפה לקרינה הסלולרית.

למעשה אנחנו ניחשף במשך כל שעות היום בכל ימות השנה ללא הפסקה לרמות קרינה גבוהות מאוד שיזיקו לבריאותינו".

המציאות החדשה של רשת ה G5 הביאה אזרחים רבים לחשוש מנזקי הקרינה הסלולרית החדשה המתווספת לכמות הקרינה העכשווית ולא מחליפה אותה, ותוביל להקמה של פי 10 יותר אנטנות סלולריות.

הרשתות האלחוטיות החדשות לא נועדו רק עבור סמארטפונים, הן יחברו בין מכוניות, בתים ומכשירים המשתמשים ברוחב פס גבוה ושיהוי נמוך ויסללו את הדרך לעולם חכם יותר, לטפל ביותר נתונים בין אם הם מגיעים מהמקרר, ממכונת הכביסה, מהמכונית או מרחפן, רשתות 5G החדשות יהפכו עוד ועוד דברים לחכמים יותר באמצעות חיבורים לבינה המונעת באמצעות מחשב.

כיום איש כבר אינו חושב ששליטה מרחוק באורות הבית או התראות על מחסור במצרכים במקרר הן מדע בדיוני. בהרבה ערים בעולם מכוניות מונעות בטכנולוגיות מחשוב מתקדמות המחוברות לאינטרנט, וכך נוסעות באופן אוטונומי. טכנולוגיות אלו ואחרות, שמסתמכות על מידע שמגיע מהאינטרנט, הן בדיוק הדבר שעליו חשבו מתכנני רשתות הדור החמישי הצפויות להיות זמינות ב-2020.

יכולות אלה עשויות לטשטש את הגבולות בין המרחבים שבהם אנו משתמשים לעבודה, לבית ולבילוי, והתוצאה הצפויה היא עידן חדש של חיבוריות וקישוריות שבו מכוניות, מיכון תעשייתי וחוויות חדשות של מציאות וירטואלית ומרובדת יתאפשרו הודות לרשתות אלחוטיות חסונות.

הסברה בסרטון על משמעות הדור 5G

 

סרטון הממחיש שהדור 5G טוב ויעיל.

 

פורטל הכרמל

תגובות

13. רפיק לפני 1 חודש
רפיק רפיק רפיק
12. אדיב לפני 1 חודש
מה עם הבובות שבחרנו
11. רע לפני 1 חודש
רפיק זה רעל בלי הבנה לכלום
10. אני לפני 1 חודש
למספר 8
9. תושב לפני 1 חודש
רפיק לא קובע לבד
8. דילאווי1 לפני 1 חודש
لكل المعقبين
7. מן הישוב לפני 1 חודש
גאון הדור
6. 1984 לפני 1 חודש
5g 'האח הגדול'
5. אור לפני 1 חודש
סכנה ממשית
4. מדען לפני 1 חודש
קרינת ה5G יותר מסוכנת מהמיקרוגל...
3. פעם ולתמיד לפני 1 חודש
תהיו גברים לאנשי דליה
2. עדי לפני 1 חודש
רפיק חלבי
1. עתידן לפני 1 חודש
5G יותר מסוכן מהאנטנות..תזהרו...

מומלצים