ד"ר רמזי חלבי "לפיד פוליטיקאי שאין לו מילה"

ד"ר רמזי חלבי בראיון לפורטל הכרמל מתייחס לסוגיית הבחירות וההצבעה המשפחתית שלא נעלמת גם בבחירות לכנסת ומביע דעה לגבי ההתמודדות שלו וההבטחות של לפיד שלא מומשו, " אני מאוד כועס על פוליטיקאים שאין להם מילה", המשלחת לסוריה ועוד.

12.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ד"ר רמזי חלבי "לפיד פוליטיקאי שאין לו מילה"

 

ד"ר רמזי: "הבחירות האלה מיותרות לגמרי, זה עולה לקופת המדינה מעל מליארד וחצי ש"ח, אבל זה מראה שיש משבר פוליטי בישראל, וזה משפיע על כולנו, השאלה היא האם נתניהו יצליח להרכיב ממשלה או שיהיה חילוף שלטון בישראל?. שם המשחק גושים לא רק מפלגות, האם גוש הימין יצליח להגיע ל61 מנדטים, ללא ליברמן, או שהשמאל יחד עם המפלגות הערביות יצליח להקים גוף חוסם, ולא יאפשר לנתניהו להקים ממשלה, אני אישית לא מאמין שנלך למערכה שלישית".

ד"ר רמזי: "המשפחתיות משחקת תפקיד ולא נעלמת, הבחירות לרשויות המקומיות מושפעות יותר מההיבט החמולתי, גם בבחירות לכנסת רואים שיש התארגנויות שונות, אנחנו עוסקים בפוליטיקה, יש אינטרס אישי, אינטרס קבוצתי ויש אינטרס כללי. אני מסתכל על הבחירות כישראלי שרוצה להשפיע במיוחד נוכח חוק הלאום, כקבוצה יש לנו אינטרסים, חוק קמיניץ ובעיות הבניה, התעסוקה ועוד".

ד"ר רמזי: "בשנה שעברה עשיתי מפקד גדול למרצ ורציתי להתמודד, בסוף ירדתי מהנושא, היו הרבה פניות אלי, היו שיחות עם יאיר לפיד כשהיתה עדיין יש עתיד, הוא הבטיח ולא קיים, לכן אני מאוד כועס על פוליטיקאים שאין להם מילה".

ד"ר רמזי: "מפלגת מרצ נתמכה על ידינו לאורך תקופה ארוכה, היום אני אומר אם המחנה הדמוקרטי יצליח להיות חלק מקואליציה של מרכז שמאל שתדאג שהמדינה תהיה לכל אזרחיה ולא תהיה הדרה לציבור הערבי והדרוזי".

ד"ר רמזי: "לגבי סוגיית הביקור בסוריה, אני חושב שמה שמגיע לכל העדות, הנוצרים והמוסלמים והיהודים לעלות לרגל, מגיע גם לדרוזים, יחד עם זאת העיתוי של הביקור לא היה מתאים, אנחנו מזדהים עם העם הסורי ובני העדה שלנו בסוריה אבל העיתוי לא נכון".

"העדה הדרוזית הוכיחה את עצמה לאורך עשרות בשנים, המחלוקות סביב המשלחת לסוריה לא תגרום נזק, אבל זה יצר בעיות בין ההנהגה הדתית לקבוצות השונות".

 

ד"ר רמזי חלבי פוליטיקה עכשיו

תגובות

4. בעל דעה לפני 5 חודשים
גדול מהחיים
3. פ.מ לפני 5 חודשים
אבודי מנהגים
2. דרוזי לפני 5 חודשים
שמח שיש דרוזים חושבים כך
1. צעיר לפני 5 חודשים
רמזי אתה צודק

מומלצים